Į Ukrainą atvyko Ministrų kabinetas, susitiks su Zelenskiu bei kitais vadovais

  • Teksto dydis:

Į Ukrainą penktadienį atvyko naujoji Lietuvos Vyriausybė, ji susitiks su Rusijos invazijai besipriešinančios šalies prezidentu Volodymyru Zelenskiu, premjeru, parlamento pirmininku, užsienio reikalų ministru.

„Esame Ukrainoje, dar nepasiekėme Kyjivo, bet ruošiamės susitikimams“, – LRT radijui penktadienio rytą kalbėjo užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.

Vizito metu pirmą kartą įvyks bendras Lietuvos ir Ukrainos vyriausybių susitikimas, taip pat dvišaliai premjero pokalbiai su Ukrainos vadovais.

Jo išvakarėse Lietuvos diplomatijos vadovas K. Budrys BNS teigė, kad vizitas pasiųs labai stiprią žinią, jog parama Ukrainai tęsis ir su naująja valdžia, nes tai – pirmas toks įvykis istorijoje, kai „kita valstybė atvažiuoja su visu Vyriausybės kabinetu“.

„Numatyta, kad ministrai turės susitikimų su savo partneriais Ukrainos pusėje, lygiai taip pat aš turėsiu ne vieną dvišalį pokalbį su (Ukrainos užsienio reikalų ministru – BNS) Andrijumi Sybiha“, – sakė jis.

Ministras taip pat teigė, jog diskusijų metu bus ieškoma būdų, kaip didinti dvišalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, aptartos abipusės investicijos.

Lietuva atlieka svarbų vaidmenį padedant Ukrainai teisiniame, procedūriniame takelyje.

„Dar viena svarbi žinia – mūsų parama Ukrainos euroatlantinei integracijai, čia turėčiau akcentuoti ne tik NATO, bet taip pat ir Europos Sąjungą (ES). Lietuva atlieka svarbų vaidmenį padedant Ukrainai teisiniame, procedūriniame takelyje. Mes pažadėsime, kad padėsime dirbti su eurointegracija“, – kalbėjo K. Budrys.

Tikslus vyksiančiųjų sąrašas vizito išvakarėse nebuvo viešinamas, argumentuojant saugumu, bet anksčiau premjeras Gintautas Paluckas yra sakęs, jog Ukrainoje turėtų lankytis dauguma ministrų.

Lietuva yra viena didžiausių Ukrainos rėmėjų Vakaruose, o praėjusią savaitę prisiekusi Vyriausybė savo programoje žada remti šalį „iki pergalės ir po jos“.

Programoje žadama teikti karinę paramą, kad ji sudarytų ne mažiau nei 0,25 proc. bendrojo vidaus produkto, padėti siekiant greitesnės Kyjivo narystės ES ir NATO.


Šiame straipsnyje: Kęstutis Budryskaras Ukrainojeministrų susitikimassusitikimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių