Anykščiai siekia ištirti keturis istorijos amžius ir sudominti turistus

  • Teksto dydis:

Anykščiams norima parengti studiją, kurioje būtų išnagrinėta 15-18 amžių istorinė raida ir akcentuotas regiono karališkosios valdos statusas. Taip tikimasi gauti turizmo plėtrai aktualių rezultatų.

Anykščių rajono savivaldybė liepą paskelbė pirkimą parengti studiją „Karališkieji Anykščiai (XV-XVIII a.): valsčius-dvaras-miestas“, rašoma centriniame viešųjų pirkimų portale. Savivaldybė pažymėjo, kad konkursas dar vyksta, todėl informacijos apie studijos vertę ji negali pateikti.

„Viliamasi, kad studijoje paskelbti istoriniai duomenys patvirtintų karališkos Anykščių valdos statusą ir būtų svarbūs plėtojant turizmą“, – BNS komentuoja savivaldybė.

Anot jos, istorinės raidos atkūrimas galėtų būti panaudotas kuriant naujas tradicijas, susietų senuosius amatus, senųjų anykštėnų veiklą (žvejyba, miško gėrybių rinkimas, miško verslų vystymas) su šiandien Anykščiuose plėtojama veikla.

Viliamasi, kad studijoje paskelbti istoriniai duomenys patvirtintų karališkos Anykščių valdos statusą ir būtų svarbūs plėtojant turizmą.

Pasak savivaldybės, minėtas beveik keturių šimtmečių Anykščių krašto istorijos laikotarpis iki šiol lieka netyrinėtas, nepritaikytas istorinėje kultūroje, nefigūruoja istoriniame krašto diskurse. Nėra įtvirtinta išskirtinė Anykščių, kaip karališkos valdos, specifika, nors tai pagrindžiančių faktų yra nemažai.

Keturios karališkos dienos

Anykščių menų centras šiemet kovą pakvietė virtualiai dalyvauti pradedamos naujos programos „Anykščių karališkasis kalendorius“ pirmajame projekte „Karaliaus Stepono Batoro diena Anykščiuose“.

Savivaldybės svetainėje skelbiama, kad šia programa siekiama naujai pažvelgti į keturias metų dienas, kurios Anykščiams jau keli šimtmečiai yra karališkos, nes tai yra Lietuvos  didžiųjų kunigaikščių ir Lenkijos karalių Kazimiero Jogailaičio, Žygimanto Augusto, Stepono Batoro, Zigmanto III Vazos buvimo Anykščiuose datos.

„Keturios karališkos dienos Anykščiuose primena, kad Anykščiai yra karališkas miestas, nes turi Lietuvos valdovų buvimo jame atmintį, vertą dabarties dėmesio ir aktualizavimo“, – rašoma pranešime.

Planuojama surengti ir kitus programos renginius „Karaliaus Žygimanto Augusto diena Anykščiuose“ (rugpjūtį), „Karaliaus Zigmanto III Vazos diena Anykščiuose“  (rugsėjį) ir „Karaliaus Kazimiero Jogailaičio diena Anykščiuose“ (lapkritį).

Tikimasi, kad į karališkųjų dienų Anykščiuose organizatorių būrį įsilies ir istorikai, menininkai, kultūrininkai. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių