Ar neįgaliųjų ženklą pakeis neįgaliųjų parkavimo kortelė?

Neplanuojama, kad ženklą „neįgalusis“ keistų neįgaliųjų parkavimo kortelė, mat ženklų paskirtis – visai kita, o kortelė galioja ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Taip sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zabarauskienė.

LRT RADIJO klausytojas Romas iš Širvintų teiraujasi, ar tiesa, kad neliks ženklo „neįgalusis“ ir jį pakeis neįgaliųjų parkavimo kortelė. „Esu neįgalusis. Sveikatos komisijoje Vilniuje man išdavė parkavimo kortelę ir sakė, kad greitai nebebus ženklų ant mašinos neįgaliesiams. Ar ta kortelė greitai įsigalios ir neliks ženklų? Kiek žinau, Anglijoje ir Airijoje nėra neįgaliųjų ženklų, tik automobilio stovėjimo kortelės“, – kalba Romas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zabarauskienė tikina, kad naujos tvarkos reglamentuojančios neįgaliųjų ženklą nėra ir vis dar galioja senoji. Tiesa, kad šiuo metu šalyje galioja du ženklai suteikiantys neįgaliesiems kai kurių lengvatų kelių eisme.

„Tai – neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė ir skiriamasis ženklas „neįgalusis“. Noriu akcentuoti, kad šie ženklai nėra visiškai vienodos paskirties, todėl artimiausiu metu nėra numatyta nei vieno iš jų atsisakyti. Diskusijų apie tai irgi nėra“, – tikina pašnekovė.

D. Zabarauskienės žodžiais, prieš metus su neįgaliųjų organizacijomis buvo kalbama, ar nevertėtų sujungti visų lengvatų. „Tačiau organizacijos, atstovaujančios neįgaliesiems, pasisakė už tai, kad ženklas „neįgalusis“ dar turėtų likti ir dėl to, kad tai yra skiriamasis automobilio ženklas, įspėjantis, jog šį automobilį vairuoja neįgalus žmogus, kad reikia skirti didesnį, ypatingą dėmesį jam“, – primena Lygių galimybių skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Svarbu tai, kad šių ženklų paskirtis – visiškai skirtinga. „Automobilių stovėjimo kortelė suteikia teisę stovėti ir sustoti,  o ženklas „neįgalusis“ yra daug platesnis ir leidžia važiuoti, kur yra draudžiama“, – aiškina pašnekovė. Minėta neįgaliojo parkavimo kortelė lengvatas suteikia ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje, o neįgaliojo ženkliukas galioja tik Lietuvoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių