- ELTOS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo praėjusių metų pabaigos kalėjime sėdintis, vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje nuteistas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis pripažįsta – visuomenei įsiminęs pažadas pateikti informaciją, kuri sudrebins valstybę, buvo per skambus.
2016 m. gegužę įtarimų dėl paimto kyšio sulaukęs E. Masiulis žurnalistams žadėjo atskleisti tikrąsias rezonansą sukėlusio sulaikymo detales.
„Patikėkit manimi, kai ateis laikas, aš tiek daug jums papasakosiu, kad tikrai Lietuvoje bus įdomu gyventi daug kam“, – tuo metu teigė Liberalų sąjūdžio pirmininkas.
Tačiau po aštuonių metų ir įkalinimo įstaigoje praleistų beveik keturių mėnesiu E. Masiulis santūresnis.
„Kaip ir Anušauskas iš ministrų išeidamas, taip ir aš tuo metu, matyt, per daug skambiai pasakiau“, – išskirtiniame interviu Eltai teigė Kauno kalėjime laisvės atėmimo bausmę atliekantis politikas.
E. Masiulio teigimu, šiuos žodžius ištarti paskatino įtarimas, kad už visko stovi aukščiausi šalies pareigūnai – prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius.
„Pirmiausiai, aš kalbėjau, kad visame šiame procese yra ir pirmieji asmenys – tuometiniai valstybės vadovai“, – teigė E. Masiulis.
Panašu, kad politikas ir dabar įsitikinęs, jog nemažą vaidmenį šioje istorijoje turėjo tuo metu šaliai vadovavusi D. Grybauskaitė.
„Buvo prezidentės visokie raginimai man, prašymai dėl koncerno. Buvo daug laiškų, susirašinėjimų, kurie buvo iš bylos išvalyti“, – Kauno kalėjime kalbėjo E. Masiulis.
„Kaip uoliai teisėsaugos pareigūnai tyrimo metu ieškodavo visokių laiškų, kur koks nors Utenos kelias paminėtas, ir kaip uoliai buvo išimti visi laiškai iš „tulpių pašto“, kuriame buvo minimas „MG Baltic“ koncernas ar įvardintas Dapkus“, – detalizavo jis.
Pusšeštų metų laisvės atėmimo bausme nuteistas E. Masiulis prisiminė ir pokalbį su tuometiniu premjeru A. Butkevičiumi. Šis, tvirtino nuteistasis, dar iki teisėsaugos veiksmų jam skambinęs ir perspėjęs dėl viešai išsakytos kritikos.
„Paskambino į pavakarę, pakankamai piktas ir susinervinęs, ir sako: žiūrėk, tu čia kritikuoji, bet mes su prezidente kalbėjome ir ji minėjo, kad patikrins tavo žmonos sąskaitas užsienyje. Nors nebuvo jokių sąskaitų. Aš iš to skambučio supratau, kad jis turi kažkokią informaciją, kad tarnybos jau vykdo kažkokį tyrimą. Visi tie dalykai susidėjo ir, matyt, dėl to pasakiau tuos skambius žodžius“, – sakė E. Masiulis.
ELTA primena, kad pernai lapkritį Apeliacinis teismas vadinamojoje „MG Baltic“ byloje pripažino buvusį parlamentarą ir Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį kaltu dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimui. Politikui skirta pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmė.
Bausmę politikas atlieka Kauno kalėjime, įsikūrusiame Technikos gatvėje.
E. Masiulis ir jo advokatas yra apskundę Apeliacinio teismo nuosprendį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Taip pat teismo prašyta stabdyti apkaltinamojo sprendimo vykdymą, tačiau toks kreipimasis buvo atmestas.
2022 m. balandį Vilniaus apygardos teismas E. Masiulį bei kitus „MG Baltic“ byloje figūravusius asmenis buvo išteisinęs.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuva palaiko Lenkijos idėją vykdyti Baltijos jūros policijos misiją: būtume pajėgūs
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas palaiko Lenkijos siūlymą steigti specialias pajėgas Baltijos jūros infrastruktūrai saugoti bei sako, jog Šiaurės, Baltijos šalių bei NATO karinis laivynas būtų pajėgus tokią misij...
-
NKSC plečia tarptautinį bendradarbiavimą kibernetinių grėsmių paieškos srityje
Nacionalinio kibernetinio saugumo centras (NKSC) stiprins bendradarbiavimą kibernetinių grėsmių analizės srityje, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Vilniaus rotušėje apdovanoti inovatyviausi šalies mokytojai
Sostinės rotušėje trečiadienio vakarą apdovanoti inovatyviausi šių metų Lietuvos mokytojai, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. ...
-
Tiriant kabelių Baltijos jūroje pažeidimus sudaryta trijų valstybių pareigūnų tyrimo grupė
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Baltijos jūros dugnu nutiestų interneto ryšio kabelių pažeidimų, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos prokuratūrų bei teisėsaugos institucijų vadovai nusprendė sudaryti Jungtinę tyrimo grupę. ...
-
Iš Lietuvos deportuojamos verslininkės: mus siunčia namo, bet mes neturime namų4
Prieš penkerius metus Šiauliuose verslą įkūrusios vietnamietės Migracijos departamento sprendimu deportuojamos iš Lietuvos, nes neįdarbino lietuvių. Pusseserės pasakoja, kad turėjo verslą ir Šiauliuose, ir Vilniuje, tačiau...
-
G. Nausėda paskyrė D. Vedricką antrajai VPT vadovo kadencijai
Prezidentas Gitanas Nausėda Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus Darių Vedricką paskyrė dar vienai penkerių metų kadencijai. ...
-
Kalėdiniai Kauno siurprizai: ir šventinis miestelis, ir susitikimai bei pramogos
Šventinė nuotaika Kaune jau skleidžiasi, Vienybės aikštėje papuošta kalėdinė miesto eglė kviečia susitikti, pabendrauti. Šalia įsikūrė ir smaližius viliojantys kupolai. Čia bus galima susitikti ir su Seneliu Kalėda. Se...
-
Sostinės vaikų darželiuose nuo 2025 metų rugsėjo branginamas maitinimas2
Sostinės vaikų darželiuose nuo kitų metų rugsėjo 1-osios branginamas maitinimas. ...
-
Į saugotinų sąrašą įtraukta beveik 26,5 tūkst. Vilniuje esančių medžių1
Į saugotinų sąrašą įtraukta beveik 26,5 tūkst. medžių, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. ...
-
Vilniaus taryba nutarė skverui suteikti Mažosios Lietuvos vardą, aikštei – J. K. Glaubico
Vilniaus miesto taryba trečiadienį nutarė bevardžiam skverui sostinėje suteikti Mažosios Lietuvos pavadinimą, o aikštei – architekto Jono Kristupo Glaubico vardą. ...