- Lukas Juozapaitis (BNS)
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvoje ir Europoje pastaraisiais metais žiemą trūkstant sniego, lietuviai šaltojo sezono atostogas vis dažniau praleidžia slidinėdami Skandinavijos šalyse, tačiau aktyviai keliauja ir po šiltuosius kraštus, sako turizmo verslo atstovai.
Kelionių agentūros „Estravel“ vadovė bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė sako, kad žiemos pramogų ieškantys gyventojai atranda lengvai pasiekiamas Suomiją ir Švediją, kur yra sniego, puikiai išvystyta infrastruktūra.
„Paskutinius porą metų ne tik Lietuvoje sniego buvo mažiau, bet ir visur Europoje. Lietuviai labai atsargiai žiūri ir matome, kad atsiranda naujų slidinėjimo krypčių. Tam, kad per atostogas būtų šviežio ir gero sniego, žmonės renkasi Skandinavijos šalis“, – BNS teigė Ž. Gavelienė.
„Suomiška ir švediška Laplandija yra idealus produktas keliaujant su šeima. Kelionių į tą pusę tikrai daugėja, nors tai dar nėra masinis turizmas“, – sakė ji.
Pasak Ž. Gavelienės, Šiaurės šalys tampa vis patrauklesnė žiemos kryptis ne tik dėl sniego, bet ir patogaus susisiekimo – visos Skandinavijos pusiasalio sostinės iš Lietuvos pasiekiamos tiesioginiais skrydžiais, jose puikus susisiekimas traukiniais. Be to, į Suomiją galima nuvykti automobiliu ir keltu iš Estijos.
Bendrovės „Travel Deals LT“, žinomos kaip „Makalius“, vadovas Rimvydas Širvinskas teigė, kad tiek kelionių organizatoriai, tiek skrydžių bendrovės žiemą aktyviausiai siūlo slidinėjimo keliones į Italiją arba Austriją, o patys žmonės automobiliais važiuoja į Tatrus: Zakopanę Lenkijoje arba Slovakiją.
Anot jo, šiemet, palyginti su pernai, susidomėjimas slidinėjimo kryptimis išaugęs.
„Galbūt ir dėl pernelyg šiltų mūsų Lietuvos orų. Taip drįstu spėti, nes iš tiesų ir skrydžių kainos (...) yra aukštesnės. Vadinasi, paklausa didelė ir į tai reaguoja aviakompanijos, kurios nori užsidirbti“, – BNS teigė R. Širvinskas.
Sektoriuje „turizmo žiema“ vadinamas šaltasis sezonas prasideda lapkritį ir trunka iki balandžio.
Pasak kelionių organizatorių vadovų, šiuo laikotarpiu gyventojai ieško arba saulės, arba slidinėjimo – organizatoriai siūlo keliones į Egiptą, Madeirą, Kanarų salas, Dubajų. Dalis jų kviečia vykti į egzotiškesnes šalis, pavyzdžiui, į Šri Lanką, Tailandą, Gambiją, Vietnamą, Malaiziją.
„Tai kryptis, kur šilta ir tikrai geriausia keliauti, kai Lietuvoje žiema“, – sakė R. Širvinskas.
Ž. Gavelienės teigimu, žiemos sezonu gyventojai į užsienį ar vietinius kurortus ilgesniam laikui vyksta per Kalėdas, taip pat vasarį, kai atostogauja moksleiviai. Baigiantis žiemai aktyviau keliaujama tiek į šilto klimato šalis, tiek į kalnus slidinėti, pabrėžė ji.
Tuo metu per Velykas žmonės keliauja į Viduržemio jūros regioną, kur kovą-balandį dar nėra karšta – į pažintines keliones.
R. Širvinskas pabrėžė, kad daugėja žmonių, kurie šaltuoju sezonu bent kelioms savaitėms ar mėnesiams vyksta į šiltuosius kraštus.
„Ne pirmi metai, kai matau, kad ne tik vasarą žmonės keliauja, (...) bet ir žiemą. Daugėja besileidžiančių į ilgesnes keliones, galbūt nusprendusių darbuotis nuotoliu“, – kalbėjo „Makaliaus“ vadovas.
Kelionė žmonėms nebėra svajonė.
„Kelionė nebėra svajonė“
R. Širvinsko teigimu, didiesiems kelionių organizatoriams aktyviai konkuruojant kelionės tampa vis labiau prieinamos, žmonės aktyviau nei pastaruosius kelerius metus planuoja keliones iš anksto vasarai arba metų pabaigai.
Pasak jo, dabar „Makalius“ sulaukia apie 30 proc. daugiau užklausų nei prieš metus. Jo teigimu, nors per metus kelionės i kiek brango, įmonės siūlo jų prieinamomis kainomis, pavyzdžiui, į penkių žvaigždučių viešbutį Egipte savaitei galima nuvykti už kelis šimtus eurų.
„Savo daro konkurencija. Tarp kelionių organizatorių, (...) kurie vykdo užsakomuosius skrydžius ir siekia keliautojus įsodinti į savo, o ne konkurento lėktuvą, tikrai galima pastebėti kelialapių juokingomis kainomis jau sausį“, – sakė R. Širvinskas.
„Kelionė žmonėms nebėra svajonė, tik kartą metuose turintis įvykti dalykas“, – pabrėžė jis.
Tuo metu Ž. Gavelienė tikino, jog žmonės vis dažniau keliauja per kelionių organizatorius norėdami, kad jų atostogos būtų saugesnės, jie nenukentėtų finansiškai.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuvos kariuomenė atnaujino bendradarbiavimo sutartis dėl užduočių taikos metu
Antradienį Lietuvos kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras pasirašė kasmet atnaujinamas bendradarbiavimo sutartis, įpareigojančias įvairias institucijas dalyvauti bendrame rengime ir mokymuose, remti viena kitą kursais, apmokymai...
-
Vaišvydavos karjere vyks karių nardymo pratybos
Kauno miesto savivaldybė praneša, kad vasario mėnesį Vaišvydavos karjere vyks karių pratybos. Gyventojai turėtų neišsigąsti pamatę neginkluotus karius. Taip pat prašoma netrukdyti jiems mokytis nardyti šiame vandens t...
-
Lietuvoje dar tokių metų neturėjome – grįžo dvigubai daugiau, nei išvyko
Istoriniai ir Lietuvai palankūs metai į tėvynę grįžtančių emigrantų skaičiumi. Užsienio reikalų ministerija skelbia, kad pernai į Lietuvą grįžo dvigubai daugiau piliečių, nei iš jos išvyko. Grįžta net mesdami darbus, parduodam...
-
Sukčių originalumui nėra ribų – gali per atstumą iš kortelės „nusiurbti“ pinigus: kaip tai vyksta?
Pasirodžius informacijai, kad Vilniuje viešajame transporte keleiviams be jų žinios per atstumą buvo nuskaičiuoti pinigai iš kortelių, kibernetinio saugumo specialistai perspėja, jog yra reali grėsmė, kad šia technologija galėt...
-
Vidaus reikalų ministras: pasieniečiai ieškos daugiau galimų kontrabandininkų tunelių
Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) Baltarusijos pasienyje radus požeminį tunelį, kuris galimai buvo naudojamas kontrabandai gabenti, vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius teigia, kad bus atliekama tokių objektų žvalgyba. ...
-
Stabdoma Baltarusijos opozicijos „pasų“ gamyba
„Garsų pasaulis“ stabdo Baltarusijos opozicijos kuriamų alternatyvių pasų gamybą, antradienį pranešė naujienų portalas „15min“. ...
-
Dėl brolio Benedikto – peticija
Lietuvos pranciškonų vienuolynuose – pokyčiai. Paskelbus, kad brolis Benediktas Jurčys perkeliamas į kitą parapiją, klaipėdiečiai užregistravo peticiją ir renka parašus, kad būtų atšauktas šis sprendimas. ...
-
Deda dideles viltis: paaiškėjo, po kiek metų pagerės Lietuvos kelių būklė
Vairuotojai deda dideles viltis į naująją Vyriausybę ir tikisi, kad ateinančius ketverius metus keliai bus tiesiami ir taisomi aktyviau nei buvo iki šiol. Vyriausybė didžiuojasi, kad kelių problemos bus sprendžiamos prioritetine tvarka, tačiau...
-
Sinoptikai perspėja: ruoškitės orų siurprizams
Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė praneša, kokių orų galima tikėtis artimiausiu metu. Pasak jos, laukia siurprizai. ...
-
Prasideda aštuntokų nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai
Lietuvos mokyklose antradienį prasideda Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas, jame dalyvaus daugiau nei 29 tūkst. aštuntos klasės mokinių. ...