L. Pinkevičiaus valdomi Lentvario dvaro pastatai parduodami varžytynėse

Antstoliai varžytinėse parduoda bankrutavusio verslininko Laimučio Pinkevičiaus valdomus buvusio Lentvario dvaro pastatus, išskyrus pagrindinius rūmus.

Už 275 tūkst. eurų pradinę kainą parduodama arklidė, kluonas, vandens malūnas ir vandens bokštas. Tai pirmosios turto varžytinės, kurios tęsis iki liepos 17 dienos.

2016 metais antstolių skelbtose L. Pinkevičiaus šeimos bendrovės „Ranga group“ antrinės įmonės „RG landmark“ varžytinėse už 540 tūkst. eurų parduotas pagrindinis dvaro pastatas bei nuomos teisė į 2,5 hektaro žemės sklypą.

Jį įsigijęs ir šiuo metu atnaujinantis verslininkas Ugnius Kiguolis BNS sakė dabar parduodamų pastatų įsigyti neplanuojantis.

„Parduodamus objektus mačiau, galbūt atsiras šeimininkas, kuris atstatys ir šiuos objektus. Prieš trejus metus su Laimučiu (Pinkevičiumi – BNS) dėl šių objektų kainos nesusitarėme, o šiuo metu varžytynėse nurodyta pradinė kaina manęs nevilioja“, – teigė jis.

U. Kiguolis pasakojo šiuo metu atnaujinantis dvaro rūmus.

„Nuo pat įsigijimo darbai prie Lentvario dvaro nebuvo sustoję nė vienai dienai. Daugiau kaip metus truko projekto derinimas su įvairiomis institucijomis. Šiuo metu jau į sklypą atvesta elektra, derinamas bendras su miestu vandens ir kanalizacijos atvedimas. Dvaras kartu su keliais daugiabučiais toje Lentvario zonoje vis dar nėra prijungti prie miesto tinklų. Jis taip pat jau turi naują stogą, įpusėti ir fasado atnaujinimo darbai“, – komentare BNS teigė jis.

Anot U. Kiguolio, dvare ketinama įrengti muziejų, viešbutį, restoraną, kavinę, menų inkubatorių – jame ketinama įrengti natūralių kvepalų, kvapų, įvairių natūralių priemonių gamybos laboratoriją.

„Techninė projekto sąmata – 7 mln. eurų. 2018 metais buvo gauta nedidelė parama – apie 700 tūkst. eurų bokšto ir fasado atnaujinimo darbams. Numatoma darbų prie bokšto ir fasado atnaujinimo pabaiga – 2022 metų pradžia“, – teigė U. Kiguolis.

L. Pinkevičius Lentvario dvarą įsigijo 2007 metais. Tuomet jis žiniasklaidai teigė dvaro ansamblį planuojantis paversti visuomenei prieinama poilsio, pramogų ir turizmo vieta. Ketinta atkurti vandens malūną, kalvę, kavinę, sutvarkyti parką, interjerams grąžinti grafų Tiškevičių laikų vaizdą. Rūmuose verslininkas ketino ir gyventi.

Pastatams įsigyti paskolą suteikė SEB bankas, tačiau įstrigus jos grąžinimui, 2012-aisiais bankas vienašališkai nutraukė sutartį ir kreipėsi į dėl priverstinio skolos išieškojimo.

Grafams Tiškevičiams priklausęs anglų neogotikos stiliaus Lentvario dvaras pastatytas XIX amžiuje. Aplink rūmus pagal žinomo prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Andrė projektą įrengtas didelis parkas. Nuo 1957 metų rūmuose buvo įsikūrusi tuometinio Lentvario kilimų fabriko administracija.

Lentvario dvaro rūmai nuo 2008 metų įtraukti į Kultūros paveldo objektų sąrašą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
O kada Gedimino pilį parduos, Kauno pilį

.

. portretas
dar vienas ,ekonomikos,ekspertas...zmonos nera , tuo paciu ir pinigu..

LDK

LDK portretas
Visais dvarais ,pilimis ir kitu Lietuvai Jos Tautai istoriniu paveldu turetu rupintis tik Valstybe ! uz tuos simtus milijonus, isleistus AMB rumams prie Gedimino kalno buvo galima atrestauruot visas Lietuvos pilis ,Baznycias ir dar daug istoriniu paminklu !!!!!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių