Lietuvą pasiekė siunta iš Slovakijos – palapinės, antklodės, baldai

 • Teksto dydis:

Pirmadienį Lietuvą pasiekė humanitarinė siunta iš Slovakijos.

Pirmą partiją sudaro palapinės, antklodės, kėdės, stalai, generatoriai ir kitos reikalingos priemonės, kurių prašė Lietuva, pranešė Slovakijos ambasada.

Visi jie bus skirti į Lietuvą per Baltarusiją plūstantiems neteisėtiems migrantams.

Rugpjūčio viduryje planuojama pristatyti antrą partiją, joje bus apie 1500 sanitarinių reikmenų pakuočių.

Be humanitarinės pagalbos, šeši Slovakijos policijos pareigūnai netrukus pradės saugoti Lietuvos sieną su Baltarusija, atsiliepdami į Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ prašymą.

Tikimės, kad mūsų pagalba ir solidarumas padės sumažinti humanitarinį spaudimą, kurį Lietuva patiria netikėtai susidurdama su tūkstančiais nelegalių migrantų.

„Tikimės, kad mūsų pagalba ir solidarumas padės sumažinti humanitarinį spaudimą, kurį Lietuva patiria netikėtai susidurdama su tūkstančiais nelegalių migrantų“, – sakė Slovakijos ambasadorius Ladislavas Babčanas.

„Šalių solidarumas šiuo sudėtingu laikotarpiu yra būtinas. Dėkoju Slovakijai už pagalbą, šiuo metu situacija yra įtempta, neteisėtų migrantų srautai auga, todėl vertiname mums suteiktą pagalbą“, – priimdama pagalbą teigė Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Be Slovakijos Lietuvai humanitarinę pagalbą yra atsiuntusios dešimt Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Graikija, Suomija, Slovėnija, Čekija, Latvija, Lenkija, Estija, Švedija, Kroatija.

„Didėjant migracijos srautams, gaunama pagalba labai greitai išnaudojama. Lietuvai ypač reikia migrantų apgyvendinimui skirtų priemonių – palapinių, modulinių namelių, lovų, čiužinių, miegmaišių ir kt., todėl Lietuva prašys didesnės paramos per Sąjungos civilinės saugos mechanizmą“, – teigiama pirmadienį išplatintame Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ejau pro sali

Ejau pro sali portretas
Labai idomu, rodo emigrantus o ju veidus uzdengia ..kodel iliendancius teroristus slepia..manytina tai valdziai zinomi teroristai, kuriuos ji turi priglausti, kad veliau galetu poanaudoti pries savus zmones...Kitaip to neimanoma suprasti slepia emingrantus...tai kvepia susitarimu-suokalbiu... Matote jau kalba kad tai akcija pries Lietuva...O KA JUS DAERETE VISA LAIKA IKI SIOS DIENOS??? Lindote i draugisjkos salies reuijkalus, trukdete jiems normaliai gyventi, kirsinote musu zmones su ju zmonemis...darete viska kad Baltarusija nuterauktu kroviniu gabenima per musus sali tuo padarydami milziniskus nuostolius Tautai-saliai...ar per mazai lindote ir pjudete draugiska sali, kad ES ivestu sankcijas..ko lindote i kitos salies vidaus rerikalus??? Kas jums dave tokia teise??? Mes atsiribojame nuo tokios valdzios, kuri budama NEteiseta dar vykdo kitu saliu uzsakymus, darydama viska kad pakenktu savo salies ekonomikai ir zmoniu gyvenimui..PASIBAISETINAS politinis nesamoningas zaidimas

Nuomonė

Nuomonė portretas
Lietuvoje vargšų nėra,tik tinginių.O Slovakija,ne siuntinius siūskite,o koki tūkstantuką migrantų pasiimkite.

geriau būtų viela tvorai

geriau būtų viela tvorai portretas
ir lėšos sienos statybai. Palapines tegu pasistato patys.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių