- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kaunietė, davusi savo vaikui žaislą, po akimirkos pamatė, kad vienu prisilietimu iš pliušinio žaislo iškrito aštri ir nepritvirtinta akis, kurią vaikas galėjo praryti ir susižeisti. Medikai sako, kad žaislo detalės, patekusios į organizmą, gali pridaryti daug bėdų, o specialistai skaičiuoja, kad beveik pusė per metus patikrinamų žaislų būna netinkami vaikams, praneša LNK.
Per plauką nuo nelaimės
Kaunietė pasakojo apie meškutį, kurį padavė pažaisti dukrai. Po kelių minučių mama pamatė, kad vaikas rankoje laiko iš meškučio iškritusią akį.
„Ji pažaidė, ir per labai trumpą laiko tarpą pastebėjau, kad tas meškiukas neturi akytės. Pasiėmiau, pasižiūrėjau tą meškiuką, ir labai greitai išsitraukė antra akytė“, – pasakojo ji.
Mama išsigando.
„Aš nemačiau, ar ji išsitraukė su burna, ar su pirštais. Galėjo ir praryti, ir įsidurti į akį. Ten ir suaugęs galėjo įsidurti, nes tikrai aštri detalė“, – šnekėjo kaunietė.
Mama pagalvojo, kad iš akies iškritęs daiktas – tai metalinis varžtas.
„Tiesiog tas aštrus galas buvo įkištas į medžiagą, ir viskas. Nieko ten nebuvo – nei priklijuota, nei apsaugota“, – tikino moteris.
Visas vaizdo įrašas – LNK reportaže:
Žaislo kūrėja Sigita Dacienė sakė, kad šis meškinas yra suvenyrinis ir nėra skirtas vaikams.
„Dar numegzta suknelė su burbuliuku, kurį galėjo nukąsti, dar priekyje obuoliukas... Visokius prisiūnu dailiai. Ir ta akytė įdėta plastmasinė – turiu parsisiuntusi kelias akytes ir įsukusi“, – komentavo S. Dacienė.
Tačiau suvenyrinis ar ne, bet nurodymų, kad jis gali būti skirtas, nėra.
„Kelis padariau... Darbe dirbu papildomai... 100 eurų gal vertas ar daugiau, bet taip tik pažaidžiau, nes Kalėdos“, – tikino S. Dacienė.
Stop kadras
Žaislais susižeidžia dažnai
Specialistai sakė, kad ant žaislų ar daiktų, panašių į žaislus, turi būti specialūs ženklai, kokio amžiaus vaikams jie skirti, turi būti nurodytas gamintojas ir adresas.
„Minkšto pliušinio žaislo siūlės turi būti tampriai susiūtos, neturi išlįsti kamšalas. Taip pat jei minkštieji žaislai skleidžia kažkokius garsus, neturi būti pasiekiamos baterijos. Neturi būti smulkių detalių, kurias galima būtų lengvai nutraukti“, – aiškino Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vyresnioji patarėja Ramunė Ražinskienė.
Jeigu žaislai yra skirti vyresniems vaikams, o naudoja mažesni, tada mes turime tokius svetimkūnius nosyje, ausyje, stemplėje.
Gydytojai skaičiuoja, kad per dieną pasitaiko po kelis pagalbos prašymus, kai vaikai susižeidžia žaisdami arba praryja žaislų detales. Vieną paskutinių kartų iš vaiko teko traukti sagą.
„Jeigu žaislai yra skirti vyresniems vaikams, o naudoja mažesni, tada mes turime tokius svetimkūnius nosyje, ausyje, stemplėje“, – kalbėjo Kauno klinikų vaikų ligų gydytojas Algirdas Dagys.
Gydytojas perspėjo: didžiausias pavojus praryti detalę – vaikams iki ketverių metų.
„Jeigu svetimkūnis patenka į kvėpavimo takus, ypač į viršutinius kvėpavimo takus, tai žmogus dūsta“, – aiškino A. Dagys.
Tinka vos pusė
Specialistai skaičiuoja, kad iš per metus patikrinamų žaislų beveik pusė būna netinkami.
„Pakankamai didelis procentas žaislų neatitinka reikalavimų“, – teigė R. Ražinskienė.
Specialistė vardijo dažniausiai pasitaikančius neatitikimus.
„Pavojingi ir brinkstantys žaislai – jie yra patys labai maži, telpa į mažų dalių cilindrą, taip pat lengvai laužosi rankytės“, – R. Ražinskienė.
Prekiauti neleidžiama ir žaislais, kurie viršija leistiną garso lygį. Pasitaiko nuodingų žaislų.
„Nustatytos kenksmingos medžiagos, kurios yra pavojingos žmogaus endokrininei sistemai“, – sakė R. Ražinskienė.
Pavojingi žaislai į Lietuvą patenka ne tik iš Kinijos.
„Dažniausiai patenkančios prekės yra pagamintos Kinijoje. Taip pat jos patenka iš mūsų kaimynų, kai kurie platintojai įsiveža iš Lenkijos arba Latvijos“, – tvirtino R. Ražinskienė.
Už netinkamus žaislus gali grėsti bauda nuo 150 iki 2500 eurų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl A. Kulikausko mirties
Lietuvos vadovai reiškia užuojautą dėl kompozitoriaus ir muzikanto Andriaus Kulikausko mirties. ...
-
G. Nausėda susitiks su Lietuvos pilietybės prašančia sportininke A. Reed
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiks su Lietuvos pilietybės prašančia šokėja ant ledo Allison Reed (Elison Ryd). ...
-
Lapkričio 18-oji Lietuvoje ir pasaulyje1
Lapkričio 18-oji, pirmadienis, 47 savaitė. Dangaus kūnai: saulė teka 7.54 val., leidžiasi 16.13 val. Dienos ilgumas 8.19 val. Mėnulis (pilnatis) leidžiasi 11.56 val., teka 17.28 val. Vardadieniai: Ginvydas, Ginvydė, Otas, Romanas, Salomėja, Vesta ...
-
Iš kunigystės traukiasi žinomas dvasininkas: apsisprendė santuokoje gyventi su mylima moterimi15
Iš kunigystės traukiasi žinomas kunigas Gintaras Vitkus. ...
-
Lietuvoje labai išaugo greičio matuoklių skaičius: ar jų ne per daug?22
Vairuotojus drausminančių momentinių ir vidutinio greičio matuoklių kasmet vis daugiau tiek miestuose, tiek užmiesčio keliuose. Tačiau Valstybės kontrolė nustatė, kad už kelius atsakinga įmonė „Via Lietuva“ kelias dešimtis vidu...
-
Suskaičiavo: kurio miesto Kalėdų eglutė bus brangiausia?4
Kalėdų laikotarpiui besiruošiantys didieji šalies miestai jau suplanavo, kada įžiebs švenčių simboliu tapusias miesto egles. Brangiausia kalėdinė puošmena šiemet stovės Vilniuje, pigiausia – Klaipėdoje. ...
-
Kviečia į solidarumo demonstraciją už Ukrainą
Pirmadienį, lapkričio 18-ąją, klaipėdiečiai kviečiami prie paminklo „Arka“ į solidarumo su Ukraina demonstraciją, minint 1000 dienų ir 913 dienų „Azovstal“ gynėjams. ...
-
Minėjime – malda už pasaulį be karų
Lietingas sekmadienio oras nesutrukdė klaipėdiečiams paminėti Tautinę Vokietijos gedulo dieną vokiečių karių kapinėse. Minėjimo metu prisiminta šios dienos svarba, tylos minute ir maldomis pagerbtos Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo aukos be...
-
A. Ramanausko-Vanago anūkė – pirmoji Lietuvoje moteris, gausianti pulkininko laipsnį22
Jungtinės medicinos valdybos viršininkė, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago anūkė Inga Jancevičienė taps pirmąja Lietuvoje moterimi karininke, gausiančia pulkininko laipsnį. ...
-
A. Valujavičius: 100 tūkst. sekėjų babai buvo ne rodiklis – klausdavo, kada susirasiu normalų darbą20
Keliautojas Aurimas Valujavičius šeštadienį grįžo į Kauno kultūros centro „Girstučio“ padalinio salės sceną, kurioje kadaise su bendraamžiais šventė šimtadienį. Šįkart – ne su šokiais ir ...