Parlamente svarstomi kandidatai į Genocido centro tarybą

  • Teksto dydis:

Parlamente šią savaitę pradėta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) tarybos tvirtinimo procedūra.

Tokia taryba sudaroma pirmą kartą.

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Jurgita Šiugždinienė Seimo nariams pateikė 11 ekspertų kandidatūras.

„Šios tarybos nariai yra aukščiausio lygio savo sričių ekspertai, tarp jų – istorikai, teisininkai ir kiti specialistai, kurie puikiai atitinka įstatyme nustatytus reikalavimus“, – anksčiau yra sakiusi komisijos pirmininkė.

Anot jos, pasiūlyti kandidatai turi ne tik profesionalių žinių, bet ir vertingos vadybinės patirties.

J. Šiugždinienės teigimu, taryba padės užtikrinti LGGRTC aukštą mokslinį lygį ir skaidrų valdymą.

Tarybos nariais siūloma skirti Tomą Balkelį, Saulių Černą, Kęstutį Kilinską, Rytį Krušinską, Marių Pečiulį, Dovilę Sagaitienę, Ramoną Staveckaitę-Notari, Arūną Streikų, Antaną Terlecką, Algį Vyšniūną ir Igną Zimaitį.

Po pateikimo šioms kandidatūroms pritarė 72 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, trys parlamentarai su­si­lai­kė. Toliau jas svarstys Seimo komitetai, į posėdžių salę šis klausimas planuoja grįžti lap­kri­čio 5 die­ną.

Pagal įstatymą tarybą turi sudaryti 11 narių, skiriamų penkerių metų kadencijai.

Keturis atstovus į ją deleguoja Lietuvos universitetų rektorių konferencija, du – Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, po vieną – prezidentas, Vyriausybė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, LGGRTC ir Lietuvos istorijos institutas.

Taryba LGGRTC generalinio direktoriaus siūlymu tvirtins mokslinių tyrimų kryptis, siūlys ilgalaikį strateginį veiklos ir metinį veiklos planus, nustatys įstaigos vadovui metinius veiklos tikslus, teiks rekomendacijas dėl centro valdymo, mokslinių ir taikomųjų tyrimų krypčių įgyvendinimo, tvirtins specialiuosius reikalavimus į padalinių vadovų pareigas priimamiems asmenims.

Šis valdymo organas taip pat turės teisę susipažinti su Genocido centro finansiniais dokumentais ir ataskaitomis.

Įstatyme nustatyta, kad taryba skelbs ir vykdys atranką į centro generalinio direktoriaus pareigas.

Tarybos įkūrimui priešinosi dalis centro darbuotojų, politikų, tremtinių, laisvės kovų dalyvių, politinių kalinių organizacijų. Anot jų, išsiskyrus tarybos ir centro vadovo nuomonėms, įstaigos darbas gali būti paralyžiuotas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Atsipeikėkite galų gale

Atsipeikėkite galų gale portretas
Lietuva pilna privažiavus žydžių. Klipatos, jos smirdi. Suvažiavo, kai Luetuva per 20 metų buvimo ES nare sukūrė viešąją infrastruktūrą, išaugo pragyvenimo lygis. Laikas viešinti faktus. Kaip ydai prievartavo ir žudė lietuvių, lenkų vaikus iki 3-5 metukų amžiaus. Kaip jie nuolatos vogė viską kas įmanoma Lietuvoje. Kaip jie patazitavo miškuose vaidindami partizanus ir nuolatos plėsdami, žudydami vietinius Lietuvos gyventojus, dorus žmonės. Kaip ydai yra ne tik išsigimę, bet ką reiškia ištirs žydų patologiniai nukrypimai nuo normos. Kiek jų yra narkomanų, pedofilų, kiek yra iškrypėlių ir ką jie išdarinėja. Metas viešinti ne tik pedofilius žydus Smolskų, Knystautą, Armalį, Virbašių, Stakėnas, bet ir idiotizmū lygį diagnozuoti žydams Bumblauskui, Melnikui, Urbonui, kitiems, mirusiam Donskiui. Jie gavę profesorių vardus. Tai net ne žmonės. Tai idiotai gyvuliai. Žmonės žino tiesą. Ir tie visi Genocido centro melagiai, Lietuvos istorijos instituto pastangos iškraipyti faktus baigsis.

nei vieno konservKGB-to į

nei vieno konservKGB-to į portretas
centro rarybą --nes PATYS konservai s l e p i a nusikaltusius s o v i e t i n i u s AGENTUS -- nuo atsakomybės, kuriuos b ū t i n a išviešinti ir patraukti atsakomybėn

kastuvas

kastuvas portretas
kodel niekas nenori ,ar nedrysta ,o gal bijo kaip zuikiai ir nestkasdineja uzsikasusiu komunistu ,kgbistu 75 metams ? O kiek ju jau isrinkti i seima ir kiek dar isrinks ? Juos visus viesint reikia ,tai yra butinybe tokiu 'ceentru '
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių