Pedagogai magistro studijas galės rinktis dar penkiuose universitetuose

  • Teksto dydis:

Pedagogai valstybės finansuojamas magistro studijas galės rinktis dar penkiuose universitetuose, iš viso – jau šešiuose, skelbia Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

NŠA penktadienį pranešė pasirašiusi partnerystės sutartis su penkiais universitetais, vykdysiančiais pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijas. Pedagogai galės studijuoti M. Romerio universitete, Kauno technologijos universitete, Klaipėdos universitete, Vilniaus universitete ir Vytauto Didžiojo universitete. Taip pat ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, su kuriuo partnerystės sutartis pasirašyta anksčiau.

„Su šešiais Lietuvos universitetais pasirašytos partnerystės sutartys atveria plačias galimybes jau dirbantiems ir būsimiems švietimo įstaigų vadovams bei kitiems pedagoginiams darbuotojams stiprinti lyderystės, švietimo administravimo, švietimo vadybos kompetencijas. Jas įgyti padės valstybės finansuojamos magistrantūros pedagoginių studijų programos, kurias vykdo aukštosios mokyklos, bendradarbiaujančios su Nacionaline švietimo agentūra“, – sako NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

Pagal NŠA ir universitetų partnerystės sutartis magistro studijas jau pradėjo apie 400 pedagoginių darbuotojų. Jie studijas turi užbaigti ir magistro kvalifikacinį laipsnį patvirtinančius diplomus įgyti iki 2026 metų birželio 30 dienos.

Kaip pranešė NŠA, iš viso valstybės finansuojamų magistro studijų galimybe galės pasinaudoti 900 pedagogų. Papildomus kvietimus skelbia šias studijų programas įgyvendinantys universitetai.

Priimant į studijas pirmumas teikiamas dirbantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, bendrojo ugdymo mokyklų direktoriams, profesinio mokymo įstaigų vadovams, taip pat kitiems pedagoginiams darbuotojams: pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjams, mokytojams, švietimo pagalbos specialistams.

Pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijos finansuojamos pagal 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių