Po mirtinų šūvių sostinėje: per eitynes parodysime piktesnį policijos veidą

Penktadienį pranešta, kad per advokato gyvybę nusinešusį incidentą pašautas policijos pareigūnas buvo išleistas iš ligoninės – jam šaulys buvo pataikęs į krūtinę. Ketvirtadienio incidentas sukrėtė policijos bendruomenę.

Plačiau šia tema pakomentavo Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Ineta Kursevičienė.

– Jūsų nuomone, dėl ko buvo prieita prie tokios situacijos? 

– Tai yra visiškai nenuspėjama situacija. Pareigūnai atvyko į iš anksto suplanuotą veiksmą ir gavosi, kas gavosi – atsidarė durys ir pasipylė šūviai. To negali nei numatyti, nei suplanuoti, kaip toliau elgtis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Dažnai keliami klausimai, kad pareigūnams trūksta ekipuotės, trūksta pačių pareigūnų. Ar tai kažkaip galėjo paveikti ketvirtadienio įvykius? 

– Šiai dienai yra pareigūnų, kurie uždirba 1000 eurų į rankas ir sako, jog už tiek pinigų kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe. Reikia pabrėžti tai, kad šie pareigūnai buvo ne reagavimo ekipažas, tai nebuvo iškvietimas. Kiekvienas, norintis ateiti pas mus dirbti, pirmiausia pasveria, ar už tai tinkamai bus atlyginama, ar už tai bus tinkamai aprūpintas ir ar atsitikus tokiai bėdai manimi pasirūpins valstybė. Pareigūnų trūksta, funkcijų begalės, darbo užmokesčio fondui neskiriama pakankamai pinigų – visa tai signalizuoja, jog mūsų bendruomenė traukiasi, žmonės išeina ir tokios situacijos tikrai neprideda motyvacijos.

– Bet kaip didesnė alga būtų apsaugojusi pareigūnus? 

– Atlyginimas rišasi prie to, kad mes turėtume patrauklų darbo užmokestį, patrauklią darbo vietą. Esu įsitikinusi, kad atsirastų motyvuotų žmonių, kurie norėtų tarnauti Tėvynei, visuomenei. O dabar yra tiesiog nepatraukli darbo vieta. Jeigu būtų daugiau pareigūnų ir krūviai pasiskirstytų, policininkai galėtų skirti daugiau laiko treniruotėms, norint pasirengti tokioms situacijoms. Nesakau, kad pareigūnai yra netreniruoti, kad jie prastai išmano, kaip elgtis su ginklu. Jie tikrai išmano savo darbą ir prieš traukdami ginklą tikrai žino, kada tą reikia padaryti.

– Dabar vyksta teismo procesas dėl teisiamo pareigūno, kuris nušovė neadekvačią moterį. Jeigu pareigūnas bus pripažintas kaltu, kaip tai atsilieps pareigūnų darbui ateityje? 

– Ta situacija yra sudėtinga. Jeigu pareigūnas bus nuteistas, tai demotyvacija bus didžiulė ir mes, visi likusieji, tikrai stipriai įvertinsime, kiek mūsų darbdaviams, valstybei yra svarbu visuomenės saugumas. Žinoma, mes esame apmokyti, mes davėme priesaiką ir tokiose situacijose elgiamės taip, kaip esame mokyti, ir negalvojame – bus pavojus ar nebus.

– Ar nemanote, kad visuomenė tapo labiau įsitempusi ir labiau pavojingesnė?

– Tikrai yra padidėjusi visuomenės psichinės ir emocinės sveikatos įtampa, yra daugiau smurto artimoje aplinkoje, daugiau policijos iškvietimų. Pareigūnas irgi jaučia įtampą, nes visur turi skubėti ir visiems suteikti pagalbą. Visuomenės prašysime mus palaikyti ir organizuosime eitynes, kuriose parodysime piktesnį policijos veidą, nes norime, kad į mus atkreiptų dėmesį ir būtume įvertinti iki galo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pasirodo sunkiai issprendzimas tas galvosukis

pasirodo sunkiai issprendzimas tas galvosukis portretas
su to advokato saviveikla.

ir anei vieno zodzio kad

ir anei vieno zodzio kad portretas
pareigunams truksta teisiniu ziniu.Manau jei netruktu tai ir advokato ten nebutu jei anstole nezino kas kur ka privalo atlikti.

Ji

Ji portretas
Gyvenkime dorai, tinkamai auklėkim vaikus, izoliuokim nuo visuomenės psichiškai nesveikus, nemokėkim pašalpų gyvenimo atmatom - nereikės smerkti policijos, kurių teisės ribotos netinkamais mūsų įstatymais
VISI KOMENTARAI 65

Galerijos

Daugiau straipsnių