Rusiška propaganda skaldo Lietuvos lenktynininkų federaciją

 • Teksto dydis:

Lietuvoje artėjant svarbiausiems ralio startams – šokiruojantis akibrokštas iš vieno ilgamečio lenktynininko Gedimino Maškausko, praneša LNK.

Socialinėje erdvėje sportininkas švaistėsi kritika dėl pagalbos ukrainiečiams, kurie esą patys atsakingi už žudymus.

„Visa Europa juos paliko likimo valioj, nes mato, kad dainelė sudainuota, o jūs su penkiais surūdijusiais džipais ir buteliais galvojat šiais laikais karą išlošti. Beprasmiškos žmonių mirtys. Ar irgi džiaugsmingai prisidedat prie Ukrainos nacikų, daryti viską, kad būtų kuo daugiau tarp civilių gyventojų“, – mintimis pasidalino G. Maškauskas.

Tiesa, tokį pasisakymą ištyrusi Lietuvos automobilių sporto federaciją lenktynininko licencijos nesustabdė. Etikos ir drausmės komisija nusprendė, kad G. Maškauskas pažeidimo nepadarė ir siūlo „informuoti automobilių sporto bendruomenės narius apgalvotai ir atsargiai reikšti mintis viešuose pasisakymuose“.

Toks sprendimas papiktino vieną geriausių šalies lenktynininkų, daugkartinį Lietuvos bei Dakaro ralio lenktynių dalyvi Vaidotą Žalą. Jis, kartu su dar dviem nariais, pasitraukė iš automobilių sporto federacijos tarybos narių.

Tikiuosi, kad federacijos nariai, visi sporto klubai imsis iniciatyvos ir išspręs šitą situaciją vieninteliu garbingu būdu.

„Tai buvo paskutinis lašas šitoj istorijoj. Neturim kitų variantų, nes, jei mes nieko nedarome, mes palaikome tą federacijos nuomonę, kuri yra graudi“, – teigė V. Žala.

Su pačiu G. Maškausku susisiekti nepavyko. Federacijos prezidentas tikina, kad sprendimą priėmė etikos ir drausmės komisija, o jis pats nieko apie tai, kas vyksta Ukrainoje, nežino.

„Aš nesu karo ekspertas ir nesidomiu kariniais veiksmais, kas ten vyksta. Mes turime begalę reikalų automobilių sporte. Nariai mane išrinko vadovu šios federacijos tam, kad dirbčiau šitą darbą. Aš stengiuosi atsiriboti nuo visokių karinių veiksmų“, – kalbėjo federacijos prezidentas Egidijus Janavičius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

V. Žala teigia, kad po tokių pasisakymų prezidentas turėtų pasitraukti.

Aš nenorėčiau, kad automobilių sporto federacija taptų tokia dėmėta ir marginali, kaip kituose sportuose yra nutikę.

„Tikiuosi, kad federacijos nariai, visi sporto klubai imsis iniciatyvos ir išspręs šitą situaciją vieninteliu garbingu būdu – pakeisti prezidentą, nes tol, kol prezidentas toleruoja tokias vertybes ir tokius pasisakymus... Aš nenorėčiau, kad automobilių sporto federacija taptų tokia dėmėta ir marginali, kaip kituose sportuose yra nutikę“, – teigė V. Žala.

Galiausiai trečiadienį socialiniuose tinkluose pranešta, kad federacijos prezidentas traukiasi iš pareigų. Esą po kilusio ažiotažo jis ragino etikos ir drausmės komisiją dar kartą įvertinti G. Meškausko pasisakymą.

„Pasitelksime specialistus, kurie išmano, kurie gali komentuoti teisės aktus. Nežinau, jau čia apie Civilinį kodeksą ar Baudžiamą kodeksą galima kalbėti? Tai būtent tų teisės aktų kontekste teisininkas padės iš tikrųjų tą situaciją išspręsti“, – telefonu LNK sakė E. Janavičius.

Prieš kelias dienas ant podiumo nacių simbolį saliutavęs rusų lenktynininkas Artiomas Severiuhinas iškarto neteko tarptautinės licenzijos.

Nesutarimų tarp V. Žalos ir dabartinio federacijos vadovo kilo ir anksčiau, kai buvo svarstomas bendradarbiavimo nutraukimas su degalinių tinklu „Viada“ galimai turinčiu ryšių su Rusija. Būtent lenktynininkas išreiškė poziciją kuo greičiau nutraukti sutartį. Tuo metu prezidentas dėl tokio sprendimo nesutiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių