- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prieš šventes Lietuvoje ištirpo ne tik sniegas, bet ir viešojo transporto bilietai. Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Darnaus judumo ir paslaugų vystymo vadove Modesta Gusaroviene.
– Pasižiūrėjus į telefoną, vaizdas primena „Juodąjį penktadienį“, nors mes kalbame apie traukinio bilietus.
– Na, iš tikrųjų pas mus yra laikotarpiai, kada bilietai iš anksto yra išparduodami, tai yra šventiniai laikotarpiai kaip Velykos ar Kalėdos, kas yra dabar. Iš tiesų, tie populiariausi maršrutai, tokie kaip Vilnius-Klaipėda, Vilnius-Kaunas, išparduodami kelios dienas prieš reisą ir mes visą laiką ir patys komunikuojame, kad gyventojai, kurie ruošiasi keliauti šventiniu laikotarpiu, bilietais pasirūpintų iš anksto.
Jeigu nebetilps, tai bandysim vežt juos ir spėt prie to šventinio stalo.
– Kaip jūs patys dar reaguojate į tą situaciją? Ar tiesiog, kaip ir sakote, prašote keleivių pasirūpinti bilietu iš anksto? Ar galbūt prikabinate šiek tiek daugiau vagonų, gal dažninate savo maršrutų skaičių?
– Tikrai taip. Ir tais pačiais populiariausiais laikais yra dvigubinami sąstatai, išvažiuoja du sukabinti riedmenys arba maksimalus išleidžiamas skaičius vagonų. Tai tikrai pasitelkiame visą savo galimą pajėgumą ir tais būtent reisais, kurie yra ypatingai populiarūs, mes tais laikotarpiais suteikiam maksimalią paslaugą.
– Ar dabar dar bilietą galima įsigyti kasoje ar geriau nesivadovauti tokia loterija? Na, nes turime ir senjorų, kurie nesinaudoja telefonais, negali, nemoka dar įsigyti bilieto internetu, ką jiems reikėtų daryti? Ar kažkaip iš anksto galima nusipirkti kiekvienoje Lietuvos stotyje?
– Taip, tikrai stotyse, kuriose parduodami bilietai, galima nusipirkti. Ar perkamas bilietas internetu ar stotyje, vis tiek bilietų sistema yra ta pati ir bilietų likutis yra tas pats tiek kasoje, tiek internetu. Aišku, tie reisai, kurie jau išparduoti, nėra skirtumo, kur pirkti, jie vis tiek bus išparduoti. Bet, taip, galima įsigyti bilietus ir kasoje. Tačiau mes rekomenduojame vis tiek eiti į skaitmeninį kanalą, ten galima ir vietas pasirinkti, kokias nori, ir pamatyti, kokie reisai yra laisvesni, kurie labiau užimti, tiesiog didesnis patogumas. Kita vertus, labai didelė nauda pirkti internetu dėl to, kad mes turim žmogaus kontaktą ir įvykus kokiems nors nesklandumams galim susisiekti ir informuoti.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Ne visuose traukiniuose yra priskiriamos vietos, pavyzdžiui traukinyje Vilnius-Kaunas. Ar negali būti, kad nusipirksime bilietą į Kauną, mums nėra priskirta vieta, ateisime ir tos vietos nėra?
– Iš tikrųjų, netgi tuose reisuose, kur nėra priskiriamos vietos, yra uždėtos tam tikros kvotos t. y. tiek, kiek žmonių gali tilpti traukinyje, tiek bilietų ir parduodama. Tai, tikėtina, kad tikrai visada vieta bus ir mes skatinam tiesiog traukinyje elgtis mandagiai, kultūringai ir savo nešulius laikyti tam skirtose vietose, o ne ant sėdynės, kurią gali užimti kitas keleivis.
– Tie, kurie turi terminuotą bilietą, ar jiems taip pat garantuota vieta iš anksto?
– Vietos, be abejo, nėra garantuotos, bet į tas kvotas, kurias minėjau, yra įskaičiuotas ir galimas terminuotų bilietų naudotojų skaičius.
Apie autobusų bilietų pardavimus šventiniu laikotarpiu LNK žurnalistas kalbėjosi su „TOKS“ vadovu Arūnu Indrašiumi.
– Nematau, kad autobusų bilietai būtų išparduoti. Kodėl taip yra? Ar tai reiškia, kad žmonės nekeliaus autobusais šventiniu laikotarpiu, o galbūt bandys pirkti bilietus stotyje?
– Na, artėja tos didžiosios metų šventės, keliavimas yra didžiausias per tas šventes. Ir šiais metais pastebime tendenciją, kad bilietai visi nupirkti yra internetu. Visi iš anksto susirūpinę užsiimti vietas, bet laisvų vietų liko. Pavyzdžiui, Klaipėdos kryptim yra 16 išvažiavimų per dieną. Penktadienį porą autobusų išparduota, šeštadienį – trys autobusai, bet kiek dar lieka autobusų, kur galima rinktis. Panevėžio krypty po vieną autobusą išparduotą, o kituose yra vietų. Taip, keleivius mes kviečiam visada, kad pirktų iš anksto internetu ir mums taip geriau planuot ir žiūrėt, kokios talpos autobusus statyt, ar reikės papildomų, ar ne. Tai kviečiam, kad daugiau internetu pirktų ir pirmi metai, kada pastebėjom, kad tikrai šiais metais daugiau perka internetu. Šiai dienai gal tik keli bilietai nupirkti kasose. Tai mums palengvina planavimą.
– Bet ar jums reikės kaip nors perdėlioti maršrutus? Ar gali atsitikti, kad vietų visgi nebeliks, bet vežėjai vis tiek bus atsakingi ir pasirūpins keleiviais?
– Taip, mes tam ruošiamės, stebim, kaip viskas vyksta. Ir turėsim pasiruošę rezervinius autobusus. Jeigu ateis žmonių, kurie neturės bilietų įsigiję, tai, aišku, nusipirks tas laisvas vietas. Bet jeigu nebetilps, tai bandysim vežt juos ir spėt prie to šventinio stalo.
– Jūsų kompanijoje bilietus galima nusipirkti internetu, mačiau, kad ne pas visus kolegas taip galima padaryti. Koks būtų jūsų patarimas tiems keleiviams, kurių maršrutuose negalima įsigyti bilietų internetu?
– Tada reikėtų atvažiuoti į autobusų stotį, stotyje tikrai aptarnaus kasininkės ir įsigis bilietą.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
SIM kortelių taip paprastai nebenusipirksite: abejoja, kad tai pažabos sukčius1
Nuo kitų metų norint įsigyti išankstinio mokėjimo SIM korteles, bus privaloma pateikti savo asmeninius duomenis. Taip tikimasi užkirsti kelią telefoniniams sukčiams, kasmet iš žmonių išviliojantiems milijonus eurų. Vis dėlto, ka...
-
Neramina Lietuvos gimstamumas: kas laukia šalies ekonomikos?2
Lietuvos gimstamumo statistika neramina. Per pastaruosius trisdešimt metų naujagimių registruojama bent perpus mažiau, nesiekiame net Europos Sąjungos vidurkio. O kurti šeimą lietuvaičių nepaskatina net dosnios išmokos. ...
-
Po skandalo dėl „Teltonikos“ – liūdnos išvados: niekas nežino, kaip išlipti iš biurokratų pelkės6
Niekas negali pasakyti, kaip išlaisvinti valstybę iš biurokratų pelkės. Naudos Lietuvai turinčios siekti valstybės įmonės ne tik nesusikalba, bet netgi konkuruoja. Stringa tiek daug projektų, kad lėtėja visos valstybės vystymasis. Akiv...
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis3
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas105
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...