Per pusmetį į Lietuvą neįleisti 66 Rusijoje registruoti automobiliai

Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungos (ES) teritorijoje įsigaliojus draudimui važiuoti automobiliais turinčiais rusiškus registracijos numerius, nuo šių metų kovo 11 dienos į Lietuvą neįleistos 66 tokios transporto priemonės, vienas automobilis buvo konfiskuotas, praneša Muitinės departamentas.

Lietuvai įgyvendinus Europos Tarybos nurodytus sankcijų reikalavimus, asmenys, kurie turi automobilius su rusiškais registracijos numeriais, laikomi pažeidusiais teisės aktų nuostatas ir jiems taikoma atsakomybė – skiriama bauda arba automobilio konfiskavimas.

Muitinės teigimu, sprendimas buvo priimtas tik dėl vieno automobilio konfiskacijos, tačiau šiuo metu jis yra apskųstas teismui.

Muitinės departamento Personalo ir komunikacijos skyriaus vedėjas Irmantas Lideikis nurodė, jog dauguma Rusijoje įregistruotų transporto priemonių buvo išmuitintos arba paliko šalį dar iki draudimo įsigaliojimo datos.

„Kadangi iki visiško automobilių su Rusijos Federacijos registracijos numeriais draudimo buvo pereinamasis laikotarpis, per kurį asmenys galėjo automobilius išmuitinti arba išvažiuoti iš ES. Tai tokių automobilių nėra daug“, – Eltai komentavo I. Lideikis.

Muitinės departamentas skelbia, kad konfiskuotos transporto priemonės gali būti realizuotos konkurso būdu, parduodamos per juridinį asmenį, su kuriuo konkurso būdu yra sudaryta prekių realizavimo sutartis, parduodamos elektroniniame aukcione arba neatlygintinai perduodamos valstybės ar savivaldybių institucijoms ir kitoms įstaigoms.

ELTA primena, jog draudimas netaikomas Rusijos piliečiams, vykstantiems Rusijoje registruotomis transporto priemonėmis tranzitu į Kaliningrado sritį arba iš jos su supaprastinto tranzito dokumentu (STD). Toks tranzitas per Lietuvos teritoriją negali trukti ilgiau kaip 24 valandas. Vykstant tranzitu transporto priemonėje turi vykti jos savininkas.

Praeitų metų rugsėjo mėnesį atnaujintuose EK išaiškinimuose buvo nurodyta, kad į ES teritoriją net laikinai negalima įvežti automobilių ar kitų sankcijose numatytų asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų, cigarečių, skutimosi priemonių, šampūno, muilo ir kitų prekių.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tuo metu nurodė, kad Lietuva konsultuojasi su Europos Komisija, kaip reikėtų įgyvendinti naują tvarką. Pasak jo, papildomi išaiškinimai reikalingi, mat, Lietuva turi įvertinti ir Kaliningrado tranzito faktorių.

Tuo tarpu Europos Parlamentas lapkričio mėnesį priėmė rezoliuciją dėl sankcijų Rusijai, kurioje ES valstybės raginamos nekonfiskuoti rusų asmeninių daiktų ir transporto priemonių įvažiuojant į ES teritoriją.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių