Švietimo ministrui opozicija pateiks 30 klausimų

Seimo opozicija jau baigiančia rengti interpeliacijos tekstą švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui, o kitą savaitę žada surinkti reikiamus parašus.

„Tekstas jau suderintas. Seimo nariai dar teikia kai kuriuos pasiūlymus, tačiau projektas ryt ar poryt jau turėtų būti parengtas“, - lrt.lt trečiadienį sakė Darbo partijos frakcijos narys Vydas Gedvilas.

Pasak interpeliacijos medžiagą  ruošiančio „darbiečio“, ministrui bus pateikta 20-30 klausimų, į kuriuos šis turės atsakyti.

„Daugiausia bus klausimų, susijusių su studijų kokybe, dėl mokslo institucijų valdymo finansavimo. (...) Švietimo ir mokslo ministras turės į juos atsakyti, o tuomet jau spręs Seimas“,- kalbėjo parlamentaras.

Anot jo, interpeliacijos teksto rengime dalyvauja opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“, Darbo, Socialdemokratų, Valstiečių liaudininkų partijos. „Tačiau savo klausimų bei siūlymų teikia ir atskiri valdančiajai koalicijai priklausantys dešinieji, centristai“, - kalbėjo V. Gedvilas.

Pasak parlamentaro, interpeliacijos rengėjai reikiamus 29 parašus po projektu tikisi surinki „be problemų“.

„Surinksime be problemų. Tų parašų ne daug reikia, o interpeliaciją „tvarkiečiai“, socialdemokratai remia vienbalsiai“, - sakė jis.

Anot jo, tai tikimasi padaryti per kitą savaitę.

Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius opozicijos kritikuojamą aukštojo mokslo reformą vertina kaip svarbų poslinkį kokybiškesnių studijų link. Pasak ministro, nors ryškesnių pertvarkos rezultatų galima tikėtis po poros metų, teigiamų pokyčių matyti jau dabar.

Ministras pažymėjo, kad šiuo metu pradėta reforma besipiktinantys kairieji patys dešimtmečius kalbėjo apie būtinas pertvarkas švietimo sistemoje, tačiau iš esmės nieko nedarė.

Premjeras Andrius Kubilius interpeliaciją pavadino opozicijos noru pasitikrinti, kiek balsų Seime šiuo metu turi valdančioji koalicija.

Pasak Vyriausybės vadovo, interpeliacija G. Steponavičiui neturi pagrindo, o aukštojo mokslo pertvarka yra pavyzdys, kaip turi būti daromos sisteminės reformos.

Seimo Statute numatyta, kad nepasitikėjimas ministru gali būti pareikštas surinkus 29 parlamentarų parašus. Pareiškus interpeliaciją, ministras per dvi savaites turi atsakyti į Seimo narių klausimus. Jei atsakymai netenkina interpeliaciją skelbusių parlamentarų, rengiamas slaptas balsavimas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių