Dvi dešimtys šalių pasiūlė Ukrainai naujos ginkluotės

Maždaug 20 valstybių pirmadienį sąjungininkių susitikime pasiūlė naujus karinės pagalbos paketus su Rusijos pajėgomis kovojančiai Ukrainai, pranešė JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas).

Beveik pusšimtis valstybių ir organizacijų, sudarančių Ukrainos gynybos kontaktinę grupę, antrame susitikime vaizdo ryšiu aptarė pagalbos Ukrainai klausimus, ir 20 šalių pažadėjo padėti Kijevui ginklais, šaudmenimis ir kitomis priemonėmis.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pateikė grupei naujausią informaciją apie padėtį tris mėnesius trunkančiame kare, kuriame abi pusės kovoja išilgai ilgos fronto linijos dėl Rusijos užgrobtų teritorijų Ukrainos rytuose ir pietuose.

„Šiandien, dalyvaujant ministrui O. Reznikovui ir jo komandai, geriau supratome Ukrainos prioritetinius poreikius ir situaciją mūšio lauke“, – sakė L. Austinas.

„Daugelis šalių skiria itin reikalingų artilerijos šaudmenų, pakrančių gynybos sistemų, tankų ir kitų šarvuotų transporto priemonių“, – sakė gynybos sekretorius.

Jis pridūrė, kad kitos šalys siūlo apmokyti ukrainiečių karius.

Pasak L. Austino, Danija įsipareigojo atsiųsti priešlaivinių raketų sistemą „Harpoon“, Čekija – atakos sraigtasparnių, tankų ir raketų sistemų.

Sparnuotosios raketos „Harpoon“ gali smogti laivams, esantiems net už 300 km nuo kranto. Paprastai „Harpoon“ leidžiamos iš laivų ar lėktuvų, tačiau Danija yra vienintelė šalis, įsigijusi sausumoje bazuojamų sistemų pakrančių apsaugai.

Danų baterija sustiprintų Ukrainos Juodosios jūros uosto Odesos, kuriam, kaip manoma, gresia rusų pajėgų invazija iš jūros, apsaugą.

Raketos taip pat galėtų pasiekti Sevastopolio uostą, kuriame bazuojasi dalis Rusijos Juodosios jūros laivyno.

Tolimojo nuotolio raketos

L. Austinas nepateikė išsamesnės informacijos, kas įtraukta į naują 40 mlrd. JAV dolerių (37,5 mlrd. eurų) vertės JAV paramos Ukrainai paketą, tačiau spėjama, kad jame gali būti didelio tikslumo tolimojo nuotolio raketų, kuriomis būtų galima smogti taikiniams Rusijos teritorijoje.

Ukraina prašė Jungtinių Valstijų mobilių tolimojo nuotolio raketų baterijų M270 MLRS ir M142 HIMARS. Šios salvinės raketų ugnies sistemos gali vienu metu paleisti kelias raketas, galinčias pasiekti taikinius, esančius už 300 kilometrų.

Tai galėtų suteikti Ukrainos pajėgoms galimybę labai tiksliai pasiekti taikinius toli už Rusijos pajėgų linijų. Ukrainiečių kariuomenė taip pat galėtų smogti taikiniams, esantiems Rusijos teritorijoje.

Pirmasis ginkluotės donorų grupės susitikimas buvo surengtas prieš keturias savaites JAV Ramšteino oro pajėgų bazėje pietvakarių Vokietijoje.

L. Austinas sakė, kad nuo tada pagalba skiriama ir pristatoma „itin sparčiai“.

Pasak gynybos sekretoriaus, Ukrainos poreikiai nuo ankstesnio susitikimo beveik nepasikeitė, o karas ir toliau vyksta daugiausia naudojant artileriją, kuriai padeda tankai, dronai ir kita įranga.

„Šiame etape iš tiesų daugiausiai naudojama artilerija, ir per pastarąsias kelias savaites matėme rimtų artilerijos apšaudymų“, – sakė L. Austinas.

„Visi čia susirinkusieji supranta, kas pastatyta ant kortos per šį karą ir kad tie statymai toli peržengia Europos ribas“, – kalbėjo jis.

„Rusijos agresija pažeidžia taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką“, – pridūrė jis.

Kitas Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikimas vyks gyvai birželio 15 dieną, per NATO ministrų susitikimą Briuselyje, sakė L. Austinas.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojeginklaiginklų tiekimas Ukrainai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių