JAV gėjų teisių pergalių daugėja, bet laukia tolesnės kovos

  • Teksto dydis:

Minimas įstatymo projektas Senate gali būti galutinai priimtas iki šios savaitės pabaigos.

Pagal dabartinį federalinį įstatymą draudžiama diskriminuoti dėl lyties, rasės ir kilmės šalies. Tačiau šiuo įstatymu neuždraudžiama darbdaviams atleisti ar nepriimti į darbą žmonių dėl to, kad jie yra gėjai, lesbietės, biseksualai ar transseksualai.

Naujasis įstatymo projektas uždraustų tokią diskriminaciją darbdaviams, turintiems 15 ar daugiau darbuotojų.

22 Amerikos valstijos ir sostinė Vašingtonas yra pritarę įstatymams, kuriais draudžiama diskriminacija darbe dėl lytinės orientacijos, o 17-oje šių valstijų taip pat draudžiama diskriminacija dėl lyties tapatybės.

F.Sainzas, "Human Rights Campaign" viceprezidentas, sakė, jog labiausiai stulbinantis debatų dėl ENDA aspektas yra Respublikonų partijoje ryškėjantys nesutarimai. Keli garsūs respublikonų senatoriai parėmė įstatymo projektą, bet J.Boehneris vis dėlto užsiminė apie savo nepritarimą dar prieš Senato balsavimą.

"Nėra abejonių, kad Amerikos visuomenė šiuo klausimu sparčiai keičiasi, - sakė F.Sainzas. - Štai kodėl tai, ką šiandien padarė Boehneris, taip sunku suprasti".

Senato balsavimas dėl ENDA yra viena iš didelių šiemetinių pergalių judėjimui už gėjų teises. Birželio mėnesį Aukščiausiasis Teismas priėmė du sprendimus, kurių vienas sudarė sąlygas panaikinti tos pačios lyties asmenų santuokų draudimą Kalifornijoje, o kitu buvo panaikintas 1996 metais Kongrese priimtas įstatymas, kuriuo buvo draudžiama federaliniu lygiu pripažinti gėjų santuokas.

Tos pačios lyties asmenų santuokos dabar yra legalios 14-oje valstijų ir sostinėje Vašingtone. Šią savaitę bus balsuojama dėl įstatymo projektų, kurie prie šios grupės dar pridėtų Havajus ir Ilinojų.

Jeigu Atstovų Rūmai tikrai sutrukdys priimti ENDA, tai gali padidinti gėjų teisių gynėjų spaudimą Baltiesiems rūmams paskelbti įsakymą, kuriuo būtų uždrausta federaliniams rangovams diskriminuoti gėjus darbe.

Gėjų teisių gynimo organizacijos kritikavo prezidentą Baracką Obamą (Baraką Obamą) už atsisakymą žengti šį žingsnį; prezidentas sakė, kad Kongreso veiksmai būtų labiau pageidautini.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių