- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
JAV, Pietų Korėjos ir Japonijos patarėjai nacionalinio saugumo klausimais penktadienį išreiškė didelį susirūpinimą dėl Šiaurės Korėjos karių dislokavimo Rusijoje, pranešė Baltieji rūmai.
Vašingtone susitikę pareigūnai „išreiškė didelį susirūpinimą dėl Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos karių siuntimo į Rusiją, kurie gali būti panaudoti mūšio lauke prieš Ukrainą“, žurnalistams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis), pavartodamas oficialų Šiaurės Korėjos pavadinimą.
Seulas smerkia Rusijos žingsnį link gynybos sutarties su Šiaurės Korėja ratifikavimo
Pietų Korėja penktadienį paragino Rusiją nutraukti „neteisėtą bendradarbiavimą“ su Pchenjanu ir išreiškė susirūpinimą po to, kai Maskva pritarė gynybos sutarties su Šiaurės Korėja ratifikavimui.
Ketvirtadienį Rusijos įstatymų leidėjai vienbalsiai balsavo už gynybos sutartį su Šiaurės Korėja, numatančią „savitarpio pagalbą“, jei kuri nors šalis susidurtų su agresija. Dabar ji bus siunčiama tvirtinti aukštiesiems rūmams – Federacijos Tarybai.
Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos tvirtina, kad tūkstančiai Šiaurės Korėjos karių šiuo metu yra apmokomi Rusijoje, o Ukraina šią savaitę pareiškė, kad šie kariai atvyko į „kovos zoną“ Rusijos Kursko srityje.
Seulas „reiškia didelį susirūpinimą dėl to, kad Rusija ratifikuoja sutartį tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos, kol Šiaurės Korėjos kariai dislokuojami Rusijoje“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.
Ministerija pridūrė, kad Pietų Korėjos vyriausybė „primygtinai ragina nedelsiant išvesti Šiaurės Korėjos karius ir nutraukti neteisėtą bendradarbiavimą“.
Seulas pareiškė, kad dėl šio žingsnio bendradarbiaus su sąjungininkais, kad „imtųsi tinkamų priemonių“, o šalis, kuri pati yra svarbi ginklų eksportuotoja, siūlo peržiūrėti ilgalaikę politiką, draudžiančią siųsti ginklus tiesiogiai Kyjivui.
Seulas ir Vašingtonas jau seniai tvirtina, kad branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja siunčia dideles ginklų siuntas į Rusiją.
Vienas iš Šiaurės Korėjos atstovų Jungtinėse Tautose (JT) Generalinės Asamblėjos Pirmajame nusiginklavimo ir tarptautinio saugumo komitete pareiškė, kad šalis nesiunčia nei ginklų, nei karių padėti Maskvai.
Pietų Korėjos ir kitų šalių teiginiai yra nepagrįsti gandai, kuriais „siekiama sumenkinti KLDR įvaizdį“, sakė Rim Mu Songas, pavartodamas oficialaus Šiaurės Korėjos pavadinimo akronimą.
„Tai dar viena šmeižto kampanija, kurią sugalvojo Ukraina“, kad gautų „daugiau ginklų ir finansinės paramos iš JAV ir Vakarų šalių“, teigė jis.
Pietų Korėjos atstovas atkreipė dėmesį į internete platinamus vaizdo įrašus, kuriuose Šiaurės Korėjos kariai rusiškomis uniformomis kalba korėjietiškai, tačiau Rim Mu Songas pareiškė, kad „dar kartą visiškai atmeta įtarimus“ dėl karių dislokavimo.
„Provokacija“
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) ketvirtadienį pavadino šį karių dislokavimą „provokacija, keliančia grėsmę pasauliniam saugumui už Korėjos pusiasalio ir Europos ribų“.
Jis taip pat sakė, kad Pietų Korėja peržiūrės savo poziciją dėl ginklų tiekimo Ukrainai kare su Rusija, kuriam šalis ilgą laiką priešinosi.
Seulas už milijardus dolerių (eurų) pardavė tankų, haubicų, atakos lėktuvų ir raketų paleidimo įrenginių Lenkijai, svarbiai Ukrainos sąjungininkei.
Birželį Pietų Korėja sutiko perduoti Lenkijai žinias, reikalingas tankų K2 gamybai, o tai, ekspertų teigimu, gali būti esminis žingsnis link jų gamybos Ukrainos teritorijoje.
Pietų Korėjos bendrovė „Hanwha Aerospace“ pasirašė 1,64 mlrd. dolerių (1,52 mlrd. eurų) vertės sutartį su Lenkija dėl raketinės artilerijos.
Penktadienį valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Šiaurės Korėja priėmė naują nacionalinį himną, siekdama, kaip įtaria ekspertai, apibrėžti save kaip visiškai atskirą nuo Pietų Korėjos ir jai oponuojančią.
Šiaurės Korėja pakeitė savo konstituciją ir Pietų Korėją apibrėžė kaip „priešišką“ valstybę, o praėjusią savaitę susprogdino kelius ir geležinkelius, kurie kadaise jungė abi šalis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Rusijos rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu nusirito į 32 mėnesių žemumas
Rusijos rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu trečiadienį nukrito iki žemiausio lygio per daugiau nei dvejus su puse metų, perkopdamas 110 rublių už dolerį ribą. ...
-
Lenkija sulaikė vokietį dėl dvejopos paskirties technologijų eksporto į Rusiją
Lenkijoje dėl dvejopos paskirties technologijų eksporto į Rusiją buvo sulaikytas vokietis, trečiadienį pranešė Lenkijos saugumo tarnyba. ...
-
Lenkija dėl Rusijos grėsmės siūlo karinį patruliavimą Baltijos jūroje
Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį sakė norintis karinio jūrų laivyno patruliavimo programos – Baltijos jūrai nuo Rusijos keliamų grėsmių apsaugoti. ...
-
Slovakijos premjeras priėmė V. Putino kvietimą atvykti į Maskvą
Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Ficas trečiadienį pranešė gegužės 9 d. vyksiąs į Maskvą, kur dalyvaus renginiuose, skirtuose paminėti 80-ąsias pergalės II pasauliniame kare metines. ...
-
Tėvai pasipiktino dėl kamerų mokyklos tualetuose: tuo gali piktnaudžiauti pedofilai4
Dėmesio centre atsidūrė mokykla Slovakijoje. Tėvai niršta dėl vaizdo stebėjimo kamerų įrengtų mokyklų tualetuose. ...
-
Klausimas už milijoną: su kuriuo Lenkijos rinkimų nugalėtoju būtų lengviau susikalbėti Lietuvai?4
Netrukus startuos Lenkijos prezidento rinkimų kampanija, kurioje bus du aiškūs favoritai – liberalias ir kairiąsias jėgas atstovaujantis Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis ir dešiniųjų kandidatas Karolis Nawrockis. ...
-
Rumunijoje vyko demonstracijos prieš kraštutinių dešiniųjų kandidatą į prezidentus
Daug žmonių, daugiausiai jaunimo, Rumunijos sostinėje Bukarešte ir dar keturiuose universitetus turinčiuose šalies miestuose protestavo prieš kraštutinių dešiniųjų prorusišką kandidatą į prezidentus Caliną G...
-
Sakartvelo valdantieji kandidatu į prezidentus kelia buvusį futbolininką2
Sakartvelo valdančioji partija, siekdama įtvirtinti savo pozicijas valdžioje, trečiadienį kandidatu į šalies prezidentus iškėlė kraštutinių dešiniųjų politiką, buvusį futbolininką Micheilą Kavelašvilį. ...
-
Prancūzų užsienio reikalų ministras: „tam tikri lyderiai“ gali turėti neliečiamybę TBT2
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Noelis Barrot trečiadienį pareiškė, kad pagal Romos statutą kai kurie pasaulio politikai gali turėti neliečiamybę Tarptautiniame baudžiamajame teisme (TBT). ...
-
Ispanijos premjeras gina vyriausybės veiksmus dėl mirtinų potvynių
Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas trečiadienį gynė savo vyriausybės veiksmus, reaguojant į praėjusį mėnesį Ispaniją nusiaubusius potvynius, sakydamas, kad valstybės pareigūnai nuo nelaimės pradžios „įvykdė savo įsipareigoji...