Niujorke įvyko „Tony“ apdovanojimų už pasiekimus teatre ceremonija

  • Teksto dydis:

Sekmadienio vakarą Niujorke vykusioje 77-ojoje „Tony“ apdovanojimų už pasiekimus teatre ceremonijoje netikėtai pasirodžiusi Hillary Clinton buvo sutikta ovacijomis.

Buvusi JAV valstybės sekretorė, atėjusi į sceną pristatyti muzikinio numerio, kurį atliko aktoriai, pabrėžė istorinę miuziklo „Suffs“, prie kurio kūrimo ji prisidėjo, svarbą.

„Esu stovėjusi daugelyje scenų, bet ši yra labai ypatinga, – sakė 76 metų politikė. – Šiek tiek žinau, kaip sunku įgyvendinti pokyčius, todėl labai didžiuojuosi šiuo originaliu amerikietišku miuziklu, kurį sukūrė dukart „Tony“ laureatė Shaina Taub.“

H. Clinton pasinaudojo proga scenoje pabrėžti balsavimo svarbą, kartu pažymėdama, kad šie metai JAV yra rinkimų metai.

„Žinoma, tai miuziklas apie Amerikos pagrindus, apie sufražistes, kurios taip ilgai ir narsiai kovojo, kad moterys mūsų šalyje įgytų teisę balsuoti, - sakė buvusi kandidatė į JAV prezidentus. – Beveik neįmanoma įsivaizduoti, koks tai buvo iššūkis, tačiau dabar yra rinkimų metai ir turime neužmiršti, kaip svarbu yra balsuoti.“

Miuziklas „Suffs“, kuriame pasakojama apie sufražisčių judėjimą ir jų „atkaklų siekį įgyti balsavimo teisę“, pelnė du „Tony“ apdovanojimus už geriausią originalią muziką ir geriausią miuziklo libretą.

„Tony“ laimėtojai

Britų žvaigždė Danielis Radcliffe‘as pelnė savo pirmąjį „Tony“ apdovanojimą, o ceremonijoje dominavo pirmą kartą apdovanoti aktoriai.

Po pasirodymo su spektaklio „Merrily We Roll Along“ aktoriais D. Radcliffe‘as atrodė šokiruotas, kai laimėjo apdovanojimą kaip geriausias miuziklo aktorius. „Tai buvo viena geriausių mano gyvenimo patirčių“, – sakė jis.

Hario Poterio žvaigždė padėkojo velioniui Stephenui Sondheimui „už tai, kad parašė šį neįtikėtiną kūrinį“, kurio dainas jis apibūdino kaip „dovaną dainuoti kiekvieną vakarą“.

34 metų aktorius sakė, kad jam „garbė" dalytis scena su kolegomis Lindsay Mendez ir Jonathanu Groffu miuzikle, kuriame vaizduojami sudėtingi trijų ilgamečių draugų tarpusavio santykiai.

D. Radcliffe'as pasveikino su Tėvo diena savo tėvus, kurie sėdėjo tarp žiūrovų, ir prisipažino mylįs savo partnerę Erin Darke. „Erin, mano meile, tu ir mūsų sūnus esate geriausia, kas man nutiko gyvenime, labai jums ačiū“, – sakė jis.

Šioje ceremonijoje buvo daug pirmą kartą apdovanotųjų, pirmiausia – „Succession“ aktorius Jeremy Strongas, kuris triumfavo geriausio pjesės aktoriaus kategorijoje su spektakliu „An Enemy Of The People“.

Atgaivintoje Henriko Ibseno pjesėje J. Strongas vaidina gydytoją, kuris atsisako tylėti, kai sužino, kad viešosios pirtys yra užterštos.

Aukščiausius Amerikos teatro apdovanojimus taip pat pelnė miuziklas „The Outsiders“ ir pjesė „Stereophonic“, pasakojanti apie aštuntojo dešimtmečio muzikos grupę, rengiančią albumą.

Apdovanojimų ceremoniją Lincolno centro Davido H. Kocho teatrą Niujorke jau trečius metus iš eilės vedė „Oskaro“ laureatė Ariana DeBose, kuri sukūrė choreografiją ir pasirodė ceremonijos atidarymo numeryje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių