Paaiškėjo, kas padės atstatyti Paryžiaus Dievo Motinos katedrą

Kinijos ekspertai dalyvaus Paryžiaus Dievo Motinos katedros atstatymo darbuose, po trečiadienį įvykusio abiejų šalių lyderių susitikimo Pekine informavo kinų valstybinė žiniasklaida.

Prieš 850 metų pastatyta katedra, kurią apgadino balandį kilęs gaisras, suniokojęs jos stogą ir smailę, iki tol buvo Europos dažniausiai lankomas istorinis paminklas.

Po gaisro, kuris buvo suvaldytas net 400 ugniagesių pastangomis, kinų ir prancūzų pareigūnai užmezgė kontaktą dėl galimybės drauge vykdyti atnaujinimo darbus, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

„Kinija turi daug patirties atstatant ugnies apgadintus senovinius pastatus, ypač medinius“, – interviu valstybiniam laikraščiui „China Daily“ pareiškė Kinijos kultūros paveldo akademijos direktorius Chai Xiaomingas (Čai Siaomingas).

„Tai reiškia, kad galime patarti, kaip vykdyti Dievo Motinos katedros ąžuolinio stogo restauraciją“, – pridūrė jis.

Remdamasi dokumentu, pasirašytu abiejų šalių per Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) vizitą Pekine, „Xinhua“ nedetalizuodama nurodė, jog kinų ekspertai dirbs drauge su prancūzų specialistais vykdant tiesioginius atstatymo darbus.

„Kinija ir Prancūzija bendradarbiaus kalbant apie tematiką ir modelį, taip pat pasirinks kinų ekspertų kandidatų bendriems atstatymo darbams 2020 metais“, – pranešė naujienų agentūra.

Liepsnoms iš dalies sunaikinus Dievo Motinos katedrą, nusirito užuojautos iš viso pasaulio banga, o Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) pavadino šį istorinį paminklą „nuostabiu žmonių civilizacijos lobiu“.

Nors XIII amžiaus pastato vitražai, bokštai, varpai ir dauguma meno kūrinių ir relikvijų išliko, restauravimo darbai truks ne vienus metus.

Tik 2020 metų pabaigoje atlikus išsamų patikrinimą, architektai galės išsiaiškinti, kaip atkurti katedrą, o pati rekonstrukcija turėtų prasidėti ne anksčiau kaip 2021-aisiais.

Be kita ko, trečiadienį pasirašytas susitarimas taip pat numato Prancūzijos ir Kinijos bendradarbiavimą saugojant Kinijos garsiąją Terakotos armiją šiaurinės Šaansi provincijos Siane, pranešė „Xinhua“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių