Po kovingų debatų K. Harris ir D. Trumpas susitiko Rugsėjo 11-osios minėjime

  • Teksto dydis:

Kamala Harris (Kamala Haris) ir Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), nepaisant priešpriešos, trečiadienį prie Niujorko Rugsėjo 11-osios memorialo minint išpuolių metines paspaudė vienas kitam ranką.

Tokia iškilminga vienybės demonstracija kontrastavo su ankstesniu vakaru, kai jie susigrūmė ugninguose prezidento rinkimų kampanijos debatuose.

Tikėtina, kad harmonija per 2001 metų „al Qaeda“ kovotojų išpuolių minėjimą tebus trumpalaikė, vis dar nesant aiškaus favorito JAV rinkimuose, vyksiančiuose lapkričio 5 dieną.

78-erių D. Trumpas dar prieš ceremoniją pareiškė, kad Filadelfijoje vykusiuose televizijos „ABC News“ debatuose viskas buvo suklastota jo nenaudai, tačiau nepateikė jokių įrodymų.

„Tai buvo suklastotas sandoris, kaip aš ir maniau, ypač, atsižvelgiant į tai, kad jie viską taisė, bet ne tai, kas susiję su ja“, – skundėsi jis, turėdamas omenyje moderatorių atsaką į kai kuriuos savo melagingus pareiškimus.

Galutiniais reitingų agentūros „Nielsen“ duomenimis, debatus stebėjo 67 mln. amerikiečių – tai yra gerokai daugiau nei birželį, kai 51,3 mln. amerikiečių stebėjo prastą prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) pasirodymą, galų gale privertusį jį pasitraukti iš rinkimų kovos.

D. Trumpas neatrodo apsisprendęs dėl antrųjų debatų, kuriuos surengti paragino K. Harris komanda. Iš pradžių socialiniuose tinkluose jis pareiškė: „Kodėl turėčiau eiti į atsakomąją kovą?“, bet vėliau sakė, kad būtų pasirengęs dar dvejiems debatams.

„Pagerbiame nepaprastą didvyriškumą“

Tačiau varžovai nerodė priešiškumo memoriale Pasaulio prekybos centro vietoje, kur įvyko neįprastas susitikimas, dalyvaujant ir kadenciją baigiančiam prezidentui.

81 metų J. Bidenas stebėjo, kaip K. Harris ir D. Trumpas antrą kartą per kelias valandas paspaudė vienas kitam ranką – pirmą kartą su K. Harris iniciatyva jie taip pasisveikino debatų pradžioje.

Pasipuošę atminimo mėlynais kaspinais, jie visi klausėsi, kaip skaitomos beveik 3 tūkst. bokštų dvynių atakų aukų pavardės.

„Solidarizuojamės su jų šeimomis ir artimaisiais. Taip pat pagerbiame nepaprastą didvyriškumą, kurį tą lemtingą dieną pademonstravo paprasti amerikiečiai, padedantys savo tautiečiams amerikiečiams“, – sakė K. Harris pareiškime.

Vėliau ji ir J. Bidenas nuvyko į vietą Pensilvanijoje, kur Rugsėjo 11-ąją sudužo užgrobtas lėktuvas, o D. Trumpas ten apsilankė po jų.

Vizito metu J. Bidenas trumpam užsidėjo raudoną kepuraitę su užrašu „Trump 2024“, kurią jam padovanojo D. Trumpą palaikantis ugniagesys. Šis vaizdas paplito internete, tačiau Baltieji rūmai teigė, kad tai buvo vienybės gestas.

Vėliau J. Bidenas ir K. Harris apsilankė ten, kur 2001 metais netoli Vašingtono į Pentagoną rėžėsi kitas lėktuvas.

„Atliko gerą darbą“

Prie iškilmingos atmosferos kandidatai į prezidentus perėjo nuo kovingos akistatos jų trečiadienio vakaro debatuose.

Abu kandidatai paskelbė pergalę, tačiau būtent buvusi prokurorė K. Harris sudavė smūgius tokiais klausimais, kaip abortai, ir ne kartą privertė baudžiamojoje byloje nuteistą D. Trumpą piktai išlieti praeities nuoskaudas.

D. Trumpas taip pat pasitelkė jau paneigtą teiginį apie migrantus, kurie neva Ohajuje valgo namines kates ir šunis, ir sulaukė „ABC News“ vedėjo pataisymo.

Televizijos CNN apklausos duomenimis, K.. Harris pasirodė geriau nei D. Trumpas (63 proc. prieš 37 proc.), o „YouGov“ apklausos duomenimis, K. Harris pateikė aiškesnį politinį planą (43 proc. prieš 32 proc.).

JAV žiniasklaida ir analitikai iš esmės sutinka, kad K. Harris laimėjo, tačiau tai gali mažai ką pakeisti stipriai poliarizuotame elektorate.

„Manau, kad Kamala atliko gerą darbą (...) ir kaip ir suteikė mums vilties“, – trečiadienį prie Baltųjų rūmų sakė į pensiją išėjusi mokytoja iš Teksaso Tanya James (Tanja Džeims).

Tačiau Ikaika Juliano (Ikaika Džulianas), muzikantas iš Floridos, manė, kad demokratų kandidatė „yra netikra“.

Tuo metu palaikymo iškart po debatų K. Harris sulaukė iš popmuzikos megažvaigždės Taylor Swift (Teilor Svift). D. Trumpas savo ruožtu teigė, kad T. Swift „turbūt už tai sumokės kainą rinkoje“.

Bet artėjant paskutinei rinkimų kampanijos atkarpai kova išlieka apylygė.

K. Harris ketvirtadienį vyksta į Šiaurės Karoliną, o D. Trumpas pasirodys Arizonoje. Tai dvi iš svyruojančių valstijų, kurios, kaip tikimasi, nulems galutinį rinkimų rezultatą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Senelis

Senelis portretas
Net vata tyli del rugs 11 pamokos imperialistams

Aha

Aha portretas
Trumpas tai amerikos petriukäs grazulis.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių