- Deividas Kubikis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Socialinio tinklo „Facebook“ savininkė „Meta“ penktadienį pranešė, kad kuria naują „teksto dalijimosi“ socialinį tinklą, kuris, kaip manoma, gali tapti potencialiu konkurentu platformai „Twitter“.
Nuo spalio mėnesio, kai milijardierius Elonas Muskas (Ilonas Maskas) perėmė „Twitter“, platforma patyrė trikdžių, iš darbo buvo atleista daug darbuotojų, o reklamuotojai išsigando nepakankamo turinio moderavimo.
Tačiau iki šiol neatsirado jokios svarbesnės alternatyvos tviteriui, todėl pasaulio lyderiams, politikams, įžymybėms ir bendrovėms neliko kito pasirinkimo, kaip tik toliau dalintis informacija per šią platformą.
Po naujienų svetainių „Platformer“ ir Indijoje įsikūrusios „Moneycontrol“ pranešimų „Meta“ penktadienį patvirtino, kad pradeda dirbti ties naująja platforma.
„Tiriame galimybę sukurti atskirą decentralizuotą socialinį tinklą, skirtą dalytis tekstiniais atnaujinimais“, – sakoma „Meta“, kuriai taip pat priklauso platforma „Instagram“, trumpame pareiškime, atsiųstame el. paštu.
„Manome, kad yra galimybė sukurti atskirą erdvę, kurioje kūrėjai ir visuomenės veikėjai galėtų laiku dalytis atnaujinimais apie savo interesus“, – priduriama pareiškime.
Manome, kad yra galimybė sukurti atskirą erdvę, kurioje kūrėjai ir visuomenės veikėjai galėtų laiku dalytis atnaujinimais apie savo interesus.
Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad naujojoje „Meta“ programėlėje bus naudojama technologija, leidžianti jai sąveikauti su nišiniu tinklu „Mastodon“ ir kitomis platformomis – naudotojai galės transliuoti pranešimus žmonėms kituose tinkluose.
Tai būtų aiškus atotrūkis nuo įprastos technologijų milžinių praktikos, kai tokios platformos, kaip „Instagram“ ar „YouTube“, laikomos už technologinių sienų ir veikia naudojant bendrovės serverius pagal griežtas taisykles.
„Twitter“ – pažeidžiamas?
Gruodį E. Muskas trumpam uždraudė „Twitter“ paskyras, kuriose buvo pateikiamos nuorodos į kitas socialinių tinklų platformas, įskaitant „Facebook“, „Instagram“ ir „Mastodon“.
„Moneycontrol“ pranešė, kad naujoje „Meta“ įmonėje bandomos funkcijos, įskaitant bakstelėjamas nuorodas, naudotojų biografijas, patikrintų paskyrų ženklelius ir bendrinamus vaizdus bei vaizdo įrašus.
Pirmadienį „Twitter“ patyrė trumpą, bet precedento neturintį sutrikimą – vartotojai visame pasaulyje pranešė, kad nebegali pasiekti nuorodų į straipsnius iš išorinių svetainių.
Bendrovės techninės pagalbos paskyroje dėl problemos kaltinamos „nenumatytos“ platformos atnaujinimo pasekmės“.
Po to, kai buvo atleista daugiau nei du trečdaliai darbuotojų, „Twitter“ dirba su minimaliu darbuotojų skaičiumi, todėl, kaip teigiama, yra pažeidžiamas dėl sutrikimų, dezinformacijos ir žalingo turinio.
Daugeliui reklamuotojų pasitraukus, tinklo pajamos ir patikslintas pelnas gruodį, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo apie 40 procentų, šeštadienį pranešė verslo dienraštis „Wall Street Journal“, remdamasis bendrovei artimais žmonėmis.
E. Muskas bandė atpratinti „Twitter“ nuo reklamos ir skatinti prenumeratą kaip naują būdą gauti pinigų – šią idėją bando ir „Meta“, tačiau kol kas rezultatai nuviliantys.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Izraelis paskyrė B. Netanyahu sąjungininką naujuoju ambasadoriumi JAV
Izraelio vyriausybė sekmadienį pranešė pritarusi ministro pirmininko Benjamino Netanyahu sąjungininko Yechielio Leiterio paskyrimui šalies ambasadoriumi Jungtinėse Valstijose. ...
-
Turkijos prezidentas siekia plėsti prekybą su Rusija
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė norintis plėsti Ankaros ir Maskvos prekybą. ...
-
Kremlius: J. Bidenas žlugdo D. Trumpo taikos planus
Kremlius kaltina kadenciją baigiančio JAV prezidento Joe Bideno administraciją žlugdant būsimo šalies vadovo Donaldo Trumpo planus išspręsti Ukrainos konfliktą. ...
-
J. Borrellis Libane paragino nedelsiant nutraukti ugnį kare tarp „Hezbollah“ ir Izraelio
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borellis (Žozepas Borelis), atvykęs į Libano sostinę derybų, paragino „nedelsiant sudaryti paliaubas“ kare tarp Izraelio ir grupuotės „Hezbollah“. ...
-
Tarpiniai rezultatai: Bazelio rinkėjai pritarė 2025-ųjų „Eurovizijos“ finansavimui1
Šveicarijos Bazelio miesto rinkėjai sekmadienį pritarė, kad 2025-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkursui surengti būtų skirta beveik 38 mln. eurų, rodo tarpiniai rezultatai, gauti netrukus po balsavimo pabaigos. ...
-
M. Podoliakas: V. Putino grasinimai yra absoliučios baimės išraiška
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychailas Podoliakas „absoliučios baimės“ išraiška pavadino naujausius Rusijos prezidento Vladimiro Putino grasinimus. ...
-
Klimato konferencijoje patvirtinta anglies dioksido kreditų sistema
Klimato konferencijoje COP 29 šalys šeštadienį susitarė priimti 6 straipsnį, kuriuo sukuriamos rinkos, kuriose būtų galima prekiauti anglies dioksido taršos teisėmis. ...
-
Švedijos pakrančių apsauga stebi kinų laivą, kuris gali būti susijęs su kabelių apgadinimu
Po to, kai Baltijos jūroje buvo pažeisti du povandeniniai kabeliai, ir Švedijos pakrančių apsauga ėmė stebėti kinų laivą, buvusį netoli vieno kabelių. „Galime patvirtinti, kad pasiuntėme vieną didžiausių savo laivų“, – ...
-
Rumunijoje vyksta prezidento rinkimai
Rumunijoje sekmadienį vyksta prezidento rinkimai, kuriuose balsavimo teisę turi beveik 19 mln. piliečių. ...
-
Apie kovai su klimato kaita skirtus milijardus dolerių: šis dokumentas yra tik optinė iliuzija3
Pasaulis sekmadienį klimato kaitos konferencijoje COP 29 Azerbaidžane patvirtino sunkiai suderėtą susitarimą dėl klimato kaitos. ...