Prancūzų turtuoliams įgriso socializmas

Socialistų politika prancūzų turtuoliams kelia šleikštulį. Žodžių į vatą nevyniojantis Prancūzijos kino grandas Gérard'as Depardieu įsiuto sužinojęs, kad socialistai jį laiko tėvynės išdaviku.

Premjero pareiškimas

G.Depardieu pyktį sukėlė Prancūzijos premjero Jeano Marco Ayrault pareiškimas, kuriuo jis pasmerkė turtingus Prancūzijos gyventojus, bėgančius iš šalies ir taip norinčius išvengti didesnių mokesčių.

63 metų G.Depardieu sprendimą persikelti į Belgiją J.M.Ayrault apskritai pavadino apgailėtinu žingsniu.

„Man tai atrodo apgailėtina, – pareiškė J.M.Ayrault. – Jį (G.Depardieu – red. past.) visi myli kaip menininką, tačiau mokėti mokesčius yra solidarumo ir patriotizmo aktas.“

Politikas tęsė: „Bėgantys į užsienį yra visai ne tie, kurie baiminasi nuskursti. Jie nori dar labiau praturtėti. Bet mes negalime kovoti su skurdu, jeigu turintys daugiausia arba daug neparodys solidarumo ir trupučio dosnumo. Laimei, tik keli asmenys bėga iš šalies, kad atleistų save nuo solidarumo su kitais prancūzais.“

Pasak J.M.Ayrault, 2002 m. nepriteklių jautė 12,9 proc. šalies gyventojų, o 2010 m. šis skaičius išaugo iki 14,1 proc. Todėl, anot jo, vyriausybės priimtas sprendimas apmokestinti didesnes nei 1 mln. eurų pajamas 75 proc. metiniu mokesčiu – solidarus.

G.Depardieu taps belgu

Tačiau vyriausybės vadovo pareiškimas, nuskambėjęs netrukus po to, kai apie savo išsikėlimą į Belgiją pranešė aktorius G.Depardieu, sukėlė kino grando pasipiktinimą.

Aktorius pranešė, kad Prancūzijos vyriausybės vadovui pasiuntė laišką, kuriame išdėstė savo motyvus.

Pasak Prancūzijos žiniasklaidos, jame G.Depardieu tvirtino, kad J.M.Ayrault pareiškimai jį žeidžia, nes jis per 45 metus trukusią karjerą kine ir versle Prancūzijos iždui sumokėjo 145 mln. eurų.

Galiausiai G.Depardieu pareiškė, kad atsisakys ir Prancūzijos paso, nes dabartinė valdžia varo iš šalies talentingus žmones.

„Neprašau būti teisinamas, tačiau bent jau galėčiau būti gerbiamas. Visi kiti, palikę Prancūziją, nebuvo įžeidinėjami kaip aš. Išvykstu, nes jūs manote, kad už sėkmę, kūrybą, talentą – bet kokį išskirtinumą – turi būti baudžiama“, – sakė aktorius.

G.Depardieu, kuris turi didelių verslo interesų, įskaitant kelis vyno ūkius ir tris restoranus Paryžiuje, pridūrė, kad socialistai varo iš šalies talentingiausius veikėjus.

„Aš niekada nevengiau vykdyti savo pareigų. Istoriniai filmai, kuriuose dalyvavau, liudija mano meilę Prancūzijai ir jos istorijai. Kas jūs toks, kad teistumėt mane, – klausiu jūsų, pone Ayrault, pono Hollande'o premjere? Nepaisant mano ekscesų, mano apetito ir mano meilės gyvenimui, esu laisvas žmogus“, – tvirtino aktorius.

Kritika vyriausybei

Garsaus aktoriaus ir vyriausybės vaidu suskubo pasinaudoti opozicijoje esantys Prancūzijos dešinieji.

UMP partijos, kuriai anksčiau vadovavo Nicolas Sarkozy, lyderis Jeanas François Copé pareiškė, kad prezidentas, kuris yra pasakęs, jog „nemėgsta turčių“, griauna šalį.

„Labiausiai gailiuosi, kaip socialistų vyriausybė spaudžia šalį prie žemės, – sakė J.F.Copé. – Jis stumia mūsų šalį atgal.“

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas irgi nepasikuklino įgelti prancūzams. Jis pareiškė, kad „pats asmeniškai paties raudoną kilimą visiems prancūzams, kurie ketina savo šalyje vengti mokesčių“.

Belgijos, kurioje prieglobsčio prašosi prancūzų turtuoliai, diplomatijos vadovas Didier Reyndersas taip pat pareiškė, kad „Prancūzija gali kaltinti tik savo mokesčių politiką“.

„Belgija nedarė jokių žingsnių, kad pritrauktų kurį nors Prancūzijos pilietį. Prancūzijoje vyko mokesčių sistemos evoliucija, kuri galėjo sukelti padarinių. Reikia žvelgti į priežastis, kodėl piliečiai palieka savo šalį, net jeigu tos priežastys yra mokesčiai“, – tvirtino D.Reyndersas.

Jis pridūrė, kad daugelis Belgijos sporto žvaigždžių persikėlė į Monaką, tačiau šalies valdžia su tuo susitaikė.


Turtuoliai bėga iš šalies

G.Depardieu – ne vienintelis prancūzų turtuolis, kuris patraukė į Belgiją, kad išvengtų didesnių mokesčių. Turtingiausias Prancūzijos vyras Bernard'as Arnault rugsėjį buvo kritikuojamas paaiškėjus, kad jis pasiprašė Belgijos pilietybės. Tiesa, B.Arnault, vadovaujantis prabangos prekių konglomeratui LVMH, neigė ketinantis tapti mokesčių tremtiniu ir sakė, kad Belgijos pilietybė jam reikalinga dėl asmeninių priežasčių. Kitaip nei Prancūzijoje, Belgijoje turto mokestis netaikomas nuo 1830 m. Šioje šalyje pajamų ir paveldėjimo mokesčiai taip pat mažesni. Tačiau Nešene – Belgijos miestelyje netoli sienos su Prancūzija – gyvena daug turtingų Prancūzijos piliečių, vengiančių mokesčių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

felia

felia portretas
tegu vaziuoja i amerika kapitalizmo lopsi,ten taip pat svarsto kaip apmokesdinti burzujus

Reksas

Reksas portretas
Zinoma, ubagu skaicius Fr auga, nes pagal tokia valstybes politika jiems apsimoka but ubagais, t.y. gyvent ant dirbanciuju sprando. I prancuzija sniurais plusta dykaduoniai muslimai is Afrikos, o dirbantys zmones turi juos islaikyt! Susikisk sau i subine Ayrault savo patriotiskuma ir solidaruma. Jums negana,kad apipleset Depardje ant 145 milijonu euru??? Kodel zmogus turi atiduot valstybei 75 % procentus pelno? Tai koks jam is vis tikslas dirbti, pletot versla, kazko siekti? Linkiu,kad visi turtingi verslininkai persikeltu i Belgija, o prancuzu idiotu valdzia tegul uzsiima ano.nizmu su savo mylimais juodaodziais ir musulmonais.

to 1. felia

to 1. felia portretas
O ką reiškia žodis "buržujai"?Ar bent žinai, ar tą žodį tau Latvių gatvės ambasadoje pasakė?
VISI KOMENTARAI 6

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių