Sakartvelas priėmė įstatymą, kritikuojamą dėl LGBTIQ teisių suvaržymo

  • Teksto dydis:

Sakartvelo valdančioji partija antradienį priėmė prieštaringai vertinamą „šeimos vertybių“ įstatymą, kurį teisių gynimo grupės ir Europos Sąjunga kritikuoja kaip teisės aktą, suvaržantį LGBTIQ žmonių teises.

Manoma, kad šis sprendimas dar labiau pakurstys įtampą šalyje prieš spalį vyksiančius svarbius parlamento rinkimus.

Per opozicijos boikotuotą balsavimą valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ parlamentarai 84 balsais pritarė „šeimos vertybių ir nepilnamečių apsaugos“ įstatymui ir su juo susijusiems kitų teisės aktų pakeitimams. Balsavusiųjų „prieš“ nebuvo.

Įstatymas atspindi panašius teisės aktus, kurie taikomi Rusijoje siekiant apriboti LGBTIQ žmonių teises ir „susiję su tos pačios lyties asmenų santykių ir incesto propagandos ribojimu švietimo įstaigose ir televizijos laidose“.

Teisių gynimo grupės kritikavo teisės akto formuluotę dėl to, kad joje homoseksualūs santykiai prilyginami incestui.

Taip pat draudžiama keisti lytį, homoseksualiems ir transseksualiems asmenims įsivaikinti, o užsienyje sudarytos tos pačios lyties asmenų santuokos pripažįstamos negaliojančiomis Sakartvelo teritorijoje.

Briuselio teigimu, minimas įstatymas pakerta pagrindines kartvelų teises, kelia pavojų, kad dalis gyventojų bus dar labiau stigmatizuojami ir diskriminuojami, ir trukdo Tbilisiui žengti Europos link.

Europos Sąjunga teigė, kad įstatymo priėmimas turės svarbių pasekmių Tbilisio europinės integracijos kelyje ir „dar labiau apsunkins ES ir Sakartvelo santykius“.

„ES primena, kad Sakartvelo stojimo procesas de facto sustabdytas, ir ragina valdžios institucijas vėl grįžti į integracijos į ES kelią“, – nurodė Bendrija.

Parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis, kuris buvo vienas minimo įstatymo projekto autorių, sakė, kad juo siekiama „sustiprinti nepilnamečių apsaugos mechanizmus ir šeimos vertybes, kurios grindžiamos moters ir vyro sąjunga“.

Sakartvelas kiek anksčiau priėmė „užsienio įtakos“ įstatymą, nukreiptą prieš nevyriausybines organizacijas, dėl kurio kelias savaites vyko masiniai antivyriausybiniai protestai. Tas teisės aktas sulaukė ir Vakarų pasmerkimo.

2012 metais atėjusi į valdžią partija „Sakartvelo svajonė“ vykdė liberalią provakarietišką politiką, tačiau per pastaruosius dvejus metus sustiprino savo antivakarietiškas ir antiliberalias pozicijas.

Kritikai ją kaltina, kad ji artėja prie Kremliaus orbitos ir kelia pavojų Sakartvelo siekiui tapti ES nariu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
Tai per amžius išdidi ,ori tauta.

Nacistinė kacapinė lerva vatnykas

Nacistinė kacapinė lerva vatnykas portretas
Tai ka dabar darys Europa ir Lietuva ? Gal sankcijas įves gruzinams ? O gal bombarduos kaip Jugoslaviją ?

Pilietis

Pilietis portretas
Va eme ir nusispjove i tas europines vertybes gruzinai. O va mum niekaip nesigauna priimt panašius istatymus užtai pi-de-ras-tai ir vaikšto pakele galvas
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių