Japonijoje siautėjęs žudikas: neįgaliuosius reikia naikinti

  • Teksto dydis:

„Šiandien buvo labai smagu. Ačiū jums visiems. Dabar man 23-eji, bet būkime draugai amžinai“, – sakoma 2013 metais paskelbtoje žinutėje.

Visgi vėliau kažkas pakrypo labai bloga linkme.

„Dabar laikas įvykdyti revoliuciją“

Neįgaliuosius reikia žudyti

S. Uematsu pradėjo aiškinti savo aplinkos žmonėms, kad neįgaliuosius reikia žudyti. Vasarį jis mėgino asmeniškai įteikti savo laišką parlamento žemųjų rūmų pirmininkui, reikalaudamas, kad visi neįgalieji būtų nužudyti „pasaulyje, kuris leidžia žudyti iš gailestingumo“, pranešė naujienų agentūra „Kyodo“ ir televizija TBS.

S. Uematsu tame laiške gyrėsi turintis galimybę nužudyti 470 neįgalių žmonių per išpuolį, kurį jis įvardijo kaip „revoliuciją“.

Vyras išdėstė planus užpulti dvi slaugos įstaigas, o po to pasiduoti teisėsaugai. S. Uematsu taip pat prašė pripažinti jį nepakaltinamu dėl sutrikusios psichikos ir duoti 500 mln. jenų (4,3 mln. eurų), kad jis galėtų pasidaryti plastinę operaciją ir toliau gyventi kaip įprasta.

Po pastarojo išpuolio „Kyodo“ paskelbė to laiško tekstą.

„Mano argumentai – kad galėčiau atgaivinti pasaulio ekonomiką, ir, manau, būtų galima užkirsti kelią Trečiajam pasauliniam karui“, – sakoma nerišliame laiške.

„Dabar laikas įvykdyti revoliuciją ir priimti neišvengiamus, bet griežtus sprendimus visos žmonijos labui“, – rašo S. Uematsu.

Tame laiške, kurį gavo Tokijo policija, nurodomas S. Uematsu vardas, adresas ir telefono numeris. Informacija apie vyro pateiktus grasinimus buvo perduota S. Uematsu gyvenamosios vietos policijai, pažymėjo „Kyodo“.

Kanagavos prefektūros gubernatorius Yuji Kuroiwa (Judzis Kuroiva) atsiprašė, kad pareigūnai nesureagavo į šiuos nerimą keliančius ženklus.

Žmonės, pažinoję S. Uematsu nuo tada, kai jis dirbo tame slaugos centre, sakė, kad tas vaikinas buvo itin mandagus ir padorus, todėl jiems žinia apie šias žudynes tapo dideliu netikėtumu.

Jo kaimynas Akihiro Hasegawa (Akihiras Hasegava) sakė girdėjęs, kad S. Uematsu turėjo problemų darbe – pirmiausiai dėl jo pasidarytos tatuiruotės, kurios Japonijos visuomenėje iki šio vertinamos nepalankiai, nes tokios kūno puošmenos anksčiau buvo išskirtinis nusikalstamų grupuočių narių ženklas.

„Jis buvo tiesiog paprastas jaunuolis“, – pažymėjo kaimynas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių