Fukušimos elektrinėje sutriko elektros tiekimas, sustabdytas vandens išleidimas

Nuo cunamio nukentėjusioje Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje trečiadienį buvo sustabdytas išvalyto vandens išleidimas į vandenyną, nes objekte iš dalies nutrūko elektros tiekimas, pranešė elektrinės operatorė TEPCO.

Kompanijos pranešime sakoma, kad reaktorių aušinimo sistema veikia toliau ir kad radioaktyvumą stebinčiuose elektrinės objektuose neužfiksuota „jokių reikšmingų pakitimų“.

2011 metais Japonijos šiaurės rytų pakrantėje esančią Fukušimos elektrinę nusiaubė žemės drebėjimas ir cunamis, per kuriuos žuvo 18 tūkst. žmonių. Tai viena didžiausių branduolinių katastrofų istorijoje.

„Maždaug 10.43 val. (4.43 val. Lietuvos laiku), sustojo elektros tiekimo linija A“, – sakoma TEPCO trečiadienio pareiškime, nepateikiant daugiau detalių.

Tuo pačiu laiku sustojo įrenginyje ALPS išfiltruoto vandens išleidimas, nurodė TEPCO.

Kompanija pridūrė, kad per kasimo darbus buvo sužeistas vienas darbininkas.

Per vėlesnį patikrinimą nustatyta, kad šis darbininkas incidento metu buvo šalia vienos elektros grandinės.

„Todėl manoma, kad šis darbininkas per kasimo darbus pažeidė kabelį“, – sakoma kompanijos pranešime.

Anksčiau TEPCO atstovas AFP sakė, jog „atrodo, kad yra ryšys tarp elektros nutrūkimo ir ALPS darbo sustojimo“.

„Bandome išsiaiškinti“ galimą ryšį tarp minėto sužeidimo ir elektros tiekimo sutrikimo, sakė jis.

Nukentėjęs darbininkas sąmonės neprarado ir nebuvo paveiktas radiacijos, tačiau jį apžiūrėjo objekte dirbantis gydytojas, buvo iškviesta greitoji pagalba.

Pernai išfiltruotas vanduo iš Fukušimos elektrinės buvo pradėtas leisti į Ramųjį vandenyną.

Objekte ėmė trūkti vietos naujoms vandens cisternoms statyti, be to, TEPCO turi padaryti vietos daug pavojingesniam darbui  – radioaktyvaus kuro ir nuolaužų pašalinimui iš trijų sugadintų reaktorių.

Japonija tvirtina, kad vanduo, kuris palaipsniui per kelis dešimtmečius bus išleistas į vandenyną, yra nekenksmingas ir smarkiai atskiestas jūros vandeniu.

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) ir daugelis didžiųjų ekonomikų pritarė išleidimui.

Tačiau Kinija, prie kurios vėliau prisidėjo Rusija, uždraudė visą jūros produktų importą iš Japonijos, sakydama, kad Japonija teršia aplinką.

TATENA pareigūnai ir tarptautiniai ekspertai šiuo metu Japonijoje tikrina Fukušimos vandens išleidimą.

Atnaujintas išfiltruoto vandens išleidimas į vandenyną

TEPCO pranešime sakoma, kad vandens išleidimas atnaujintas 17.16 val. vietos (11.16 val. Lietuvos) laiku, po kelias valandas trukusio sustabdymo. Jokių anomalijų nepastebėta, nurodė kompanija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

???

??? portretas
kodel sios o ne kitokios E statomos ir extremaliose zonose tankiai apgyventose ? si ? uzduokite svab ui /icka/ atsakys =0
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių