Po komentarų apie Taivaną E. Macronas lankosi Nyderlanduose

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) antradienį pradėjo dviejų dienų valstybinį vizitą Nyderlanduose ir ketina pasakyti kalbą apie savo Europos ateities viziją.

Hagos teatre antradienio popietę planuojama kalba nuskambės po to, kai E. Macronas po neseniai įvykusio vizito į Kiniją savo komentarais apie Taivaną sukėlė ažiotažą.

„Mums, europiečiams, reikia atsakyti į šį klausimą: ar mums naudinga paspartinti (krizę) Taivane? Ne“, – cituojamas E. Macronas sekmadienį Prancūzijos laikraštyje „Les Echos“ ir leidinyje „Politico Europe“ paskelbtame interviu.

„Blogiausia būtų manyti, kad mes, europiečiai, turime tapti šios temos sekėjais ir imti pavyzdį iš JAV darbotvarkės ir Kinijos perdėtos reakcijos“, – sakė jis.

Šios pastabos sukėlė klausimų, ar E. Macrono požiūris atitinka Europos Sąjungos poziciją ir ar 27 valstybių blokas gali tapti „trečiąja supervalstybe“, kurią E. Macronas tikisi sukurti per kelerius metus.

Interviu buvo duotas penktadienį, prieš Kinijai pradedant didelio masto karines pratybas aplink Taivaną, per kurias imituotas salos apsupimas, reaguojant į Taivano prezidentės kelionę į JAV praėjusią savaitę. E. Macronas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) praėjusią savaitę lankėsi Pekine, kur surengė derybas ir paragino Kinijos vadovą Xi Jinpingą (Si Dzinpingą) „atvesti Rusiją į protą“ dėl jos karo Ukrainoje.

Jis pabrėžė Europos „strateginės autonomijos“ koncepciją, kurią propaguoja jau daugelį metų. Jis perspėjo dėl to, ką pavadino spąstais, dėl kurių blokas „įsivelia į krizes, kurios nėra mūsų“.

Kinija ir Taivanas atsiskyrė 1949 metais po pilietinio karo, o Pekinas savarankišką ir demokratinį Taivaną laiko savo teritorija ir žada kada nors ją susigrąžinti, jei prireiks – jėga.

E. Macrono kelionė į Amsterdamą ir Hagą yra pirmasis Prancūzijos vadovo valstybinis vizitas po Jacques'o Chiraco (Žako Širako) vizito prieš 23 metus.

Atvykęs į Amsterdamą E. Macronas turėtų padėti vainiką prie nacionalinio paminklo šalia karališkųjų rūmų istorinėje miesto širdyje. Vėliau jis vyks į Hagą, kur susitiks su abejų Nyderlandų parlamento rūmų vadovais, o tada pasakys kalbą.

Vakare E. Macronas su žmona Brigitte (Brižit) dalyvaus Amsterdame rengiamame karaliaus priėmime.

E. Macronas trečiadienį apsilankys mokslo parke Amsterdame ir surengs derybas su ministru pirmininku Marku Rutte (Marku Riute), o po to aplankys didžiulę olandų meistro Johanneso Vermeerio (Jano Vermejerio) paveikslų parodą Valstybiniame muziejuje (Rijksmuseum).



NAUJAUSI KOMENTARAI

tai rodo , jog PRANCŪZAI turi ne tik prezidentą,

tai rodo , jog PRANCŪZAI  turi ne tik  prezidentą,  portretas
bet ir GALVĄ

varyk

varyk portretas
pas rotsildus gausi novaja zadanija nes kaip bidartistas pamirsai kas esi ir kur klajoji ir nezin jau ka mali tai pasiimk ta ursule ir varyk pas triudo ten zmones ramus lengviau pasiduod glusinimui patiks varyk nelauk butu l gerai kad ir musu saika priglaustum pravers sekmingo kelio z -;;-;;-;;-;;-

prancūzų vata pandai

prancūzų vata pandai portretas
Ir vėl macaron nori apgauti panda, kalba Europos vardu lyg butu ne Prancūzijos bet Europos prezidentas. Pandos pačios durniuojasi mat pinigai joms proto neprideda:pradėjo kovoti su gamta/kovidu, bet dėl jankių treda nuo baimes:senai galėjo sutvarkyta Taivana jei įvestu jam imbargo tokį ,kokį įvedė jankiai Kubai.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių