Saulėtasis Kipras lietuvius išlydėjo atšiauriai

Prisnūdęs Limasolio „Alphamega“ stadionas suūžė lyg širšių lizdas, pasipiktinęs neužskaitytu saviškių įvarčiu. Tačiau Lietuvos rinktinės sezono pabaigtuvės Kipre susiklostė kur kas ramiau nei oficialios kovos. Vienintelis draugiškų rungtynių įvartis krito pirmojo kėlinio viduryje į svečių vartus.

Nedidelis, bet jaukus Limasolio stadionas užsipildė vos pora tūkstančių sirgalių, tarp kurių įsitaisė ir maždaug pusšimtis lietuvių aistruolių.

Sekmadienio mačą lietuviai pradėjo pakiliai, aukštai spausdami varžovus. Neapdairiai sužaidus šeimininkų vartininkui, kamuolys kirto vartų liniją, tačiau teisėjas įvarčio fiksuoti nesiryžo.

Netrukus Kipro ekipa po greitos atakos išsiveržė į priekį ir į pertrauką lietuviai išėjo atsilikdami 0:1.

Po pertraukos mūsiškiai pradėjo rungtyniauti aktyviau, Arvydas Novikovas savo smūgiu sudrebino varžovų vartų skersinį. Svečiai antrojo kėlinio viduryje įmušė antrąjį įvartį, bet jis nebuvo įskaitytas. Tai sukėlė dabar jau Kipro sirgalių pasipiktinimą.

Situacija nekito iki rungtynių pabaigos, tad teko pripažinti šeimininkų pranašumą.

Prieš keletą dienų Edgaro Jankausko auklėtiniai finišavo Europos čempionato atrankos turnyre. Jie C grupėje nusileido Juodkalnijos komandai ir, surinkę 6 taškus, liko ketvirti tarp penkių ekipų. Už lietuvių nugaros liko tik Bulgarijos rinktinė, atsilikusi dviem taškais. Sekmadienį bulgarai 2:2 pasidalino po tašką su Serbijos ekipa, galutinėje įskaitoje užėmusia antrąją vietą (14 taškų). Ir serbai, ir grupės lyderiai vengrai (18 taškų) pateko į Europos pirmenybių finalinį etapą.

Artimiausi rinktinės iššūkiai dabar laukia kitų metų kovo mėnesį, kai numatytos rungtynės dėl išlikimo kitų metų Tautų lygos C divizione.

Kipras – Lietuva 1:0 (1:0).

„Alphamega“ stadionas, Limasolis, teisėjas – Marcelis Birsanas (Rumunija).

Įvarčiai: 22 min. Ioannis Pittas (Kipras).

Įspėti: 78 min. Nicholas Ioannou (Kipras); 6 min. Edvinas Girdvainis, 41 min. Gytis Paulauskas, 45 min. Gvidas Gineitis, 48 min. Rokas Lekiatas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Emilijus Zubas, Pijus Širvys (46 min. Markas Beneta), Kipras Kažukolovas, Edvinas Girdvainis, Rokas Lekiatas (67 min. Matijus Remeikis), Justas Lasickas, Gvidas Gineitis (87 min. Linas Klimavičius), Vykintas Slivka (46 min. Modestas Vorobjovas), Arvydas Novikovas (67 min. Faustas Steponavičius), Artūras Dolžnikovas (60 min. Fedoras Černychas), Gytis Paulauskas.

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Vytautas Černiauskas, Klaudijus Upstas, Ovidijus Verbickas, Edgaras Utkus, Daniel Romanovskij.

Z.Jurevičiaus nuotr.

skiep

skiep portretas
nustebino,kad vos ne puse Lietuvos rinktines su rusiskom pavardem.Niekad taip nebuvo,tokie ir atsiprasant rezultatai.