Boksininkių laimikis Rygoje – dvylika medalių

Tarptautiniame turnyre „Riga Ladies Boxing Cup“ mūsų šalies boksininkės iškovojo dvylika medalių, iš jų du – aukso.

Latvijos sostinėje jėgas išmėgino Lenkijos, Ukrainos, Kroatijos, Airijos, Čekijos, Izraelio, Suomijos, Italijos, Portugalijos, Švedijos, Juodkalnijos, Anglijos, Estijos, Lietuvos kovotojos ir ringo šeimininkės latvės. Buvo surengtos keturių amžiaus grupių varžybos.

Finalo dvikovas laimėjo Jelizaveta Jakimova (jaunių grupė, svorio kategorija iki 57 kg) ir Gabrielė Sinickaitė (jaunimas, iki 57 kg).

Vilnietė J. Jakimova pusfinalyje 4:1 įveikė švedę Lilli Arman, o finale 4:1 – Izraelio atstovę Malaką Fashfashą. Šiaulietė G. Sinickaitė aiškia persvara privertė kapituliuoti čekę Kristiną Cajanovą ir suomę Ellą Mutanen.

Lietuvos boksininkės Rygos ringe iškovojo du aukso, keturis sidabro ir šešis bronzos medalius.

Sidabrą pelnė jaunės Luka Vitkutė (iki 63 kg) ir Gustė Gataveckaitė (iki 70 kg), jaunimo grupėje kovojusi Silvija Karaveckaitė (iki 52 kg) ir suaugusiųjų varžybose dalyvavusi Ana Starovoitova (iki 60 kg).

Tauragiškė L. Vitkutė finale 2:3 nusileido suomei Elenai Tyni, kaunietė G. Gataveckaitė 0:4 – italei Alice'ai Fanelli, panevėžietė S. Karaveckaitė 0:5 – airei Katie Okeffe, klaipėdietė A. Starovoitova 0:5 – švedei Agnesai Alexiusson.

Trečias vietas užėmė jaunė Milda Altaravičiūtė (Tauragė, iki 48 kg), jaunimo atstovės Solveiga Kasiulytė (Tauragė, iki 54 kg) ir Beatričė Savickaitė (Kaunas, iki 60 kg), suaugusiųjų grupėje kovojusios Saulė Kardokaitė (Kaunas, iki 63 kg), Austėja Aučiūtė (Šilutė, iki 66 kg) ir Iveta Lešinskytė (Tauragė, iki 81 kg).

Lietuvos boksininkių rinktinei vadovavo vyriausiasis treneris Stasys Balčiauskas, jam talkino treneriai Gražvydas Šalkauskas ir Vincas Murauskas.