Lietuvos šokėjams – bronzos medaliai

Savaitgalį sportinių šokių gerbėjus džiugino geros naujienos – Singapūre ir Italijos mieste Riminyje vykusiose varžybose dvi Lietuvos atstovaujančios šokėjų poros užėmė trečiąsias vietas. Be to, gerai pasirodė ir daugybė kitų Lietuvai atstovaujančių sportininkų.

Šeštadienį Singapūre vyko tarptautinės sportinių šokių federacijos („World Dance Sport Federation“ (WDSF) – angl.) reitingo varžybos, kuriose, suaugusiųjų standartinių šokių grupėje, šokių klubui Kauno „Kaspinas” atstovaujantys Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė laimėjo bronzos medalius.

Varžybų nugalėtojais tapo vokiečiai Simone Segatori ir Annette Sudol, o antrą vietą užėmė Dmitrijus Žarkovas ir Olga Kulikova iš Rusijos. Varžybose dalyvavo 26 poros.

Riminyje vyko WDSF profesionalų lygos varžybos, kuriose dalyvavo Lietuvos šokėjai. Šeštadienį standartinių šokių grupėje Kauno „Sūkuriui” atstovaujantys Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė užėmė trečią vietą.

Aukso medalius laimėjo Benedetto Ferruggia ir Claudia Koehler iš Vokietijos, o antra vieta atiteko danams Emanueliui Valeri ir Taniai Kehlet. Grupėje varžėsi 27 poros.

Sekmadienį Lotynų Amerikos šokių grupėje Valerijus Osadčenko ir Sandra Kniazevičiūtė (Kauno „Sūkurys”) pateko į finalą ir užėmė penktą vietą.

Grupės nugalėtojais tapo Andrejus Zaytsevas ir Elizaveta Čerevičnaja ir Rusijos, sidabro medalius laimėjo latviai Marts Smolko ir Tina Bazykina, trečią vietą užėmė Daniele Sargenti ir Uliana Fomenko, atstovaujantys Italijai. Grupėje varžėsi 20 porų.

Šeštadienį vykusiame jaunių II 10 šokių grupės, kurioje varžėsi 35 poros, pasaulio čempionate Lietuvos atstovai Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė (Kauno „Tvistas”) pateko į finalą ir užėmė ketvirtą vietą.

Sekmadienį vykusiame jaunimo standartinių šokių grupės pasaulio čempionate Einoras Degutis ir Areta Šeškaitė (Gargždų „Rolina”) finale užėmė šeštą vietą. Finale taip pat varžėsi poros iš Lenkijos ir Latvijos.

Kita Lietuvos šokėjų pora Karolis Michalas Tomeckis ir Austėja Bliujūtė (Kauno „Sūkurys”) užėmė 10 vietą. Čempionate varžėsi 66 poros.