LTOK vadovė: džiaugiamės visais mūsų olimpiečiais

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo daugiau medalių nei Tokijo žaidynėse, tačiau trečiąkart iš eilės mūsiškių gretose – nė vieno čempiono.

Sidabras ir bronza

Prancūzijos sostinėje varžėsi 10 714 atletų iš 206 šalių. Lietuvai atstovavo 51 olimpietis.

Sidabro medalius iškovojo breiko šokėja Dominika Banevič ir disko metikas Mykolas Alekna, bronzos – irkluotoja Viktorija Senkutė ir vyrų trijulių krepšinio (3 prieš 3) rinktinė, kurią sudarė Aurelijus Pukelis, Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis ir Šarūnas Vingelis.

32 sporto šakų varžybose išdalyti 329 medalių komplektai. Daugiausia trofėjų – 126 – susižėrė JAV sportininkai. Kinų laimikis – 91 medalis, Didžiosios Britanijos – 65.

Amerikiečiai ir Kinijos atletai iškovojo po 40 aukso medalių, japonai – 20, australai – 18, prancūzai – 16.

Medalininkų rikiuotėje Lietuvos rinktinė – 70-oje vietoje. Kaimynai lenkai (1 aukso, 4 sidabro ir 5 bronzos) – 42-oje, o latviai ir estai šįkart liko tuščiomis.

Tokijo olimpinėse žaidynėse vienintelį medalį – sidabro – mūsų šaliai pelnė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Pastarąjį kartą olimpiniu auksu Lietuva džiaugėsi 2012-aisiais Londone, kai triumfavo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir plaukikė Rūta Meilutytė.

Misija: Los Andželui įteiktą olimpinę vėliavą iš stadiono į oro uostą motociklu išgabeno Holivudo žvaigždė T. Cruise'as / V. Dranginio, K. Štreimikio / Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, AP nuotr.

Iš valstybės – premijos

Olimpinėse žaidynėse 1–8 vietos yra prizinės. Tarp geriausiųjų – dar keturiolika mūsų šalies sportininkų.

Penktas vietas užėmė plaukikai Kotryna Teterevkova (200 m krūtine) ir Danas Rapšys (200 m laisvuoju stiliumi), pavienę dvivietę irklavusios Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė ir baidarininkų keturvietė – Mindaugas Maldonis, Simonas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja.

Septintose pozicijose – penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė, imtynininkai Mantas Knystautas ir Gabija Dilytė.

Aštunti buvo irkluotojai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai, disko metikas Andrius Gudžius.

Lietuvoje už olimpinį auksą skiriama 167 695 eurų premija, už sidabrą – 83 875 eurai, už bronzą – 62 920 eurų. Penkta vieta įvertinta 25 190 eurų, septinta – 12 595 eurais, aštunta – 8 415 eurų.

Daug sunkaus darbo lieka nematomu, daug sėkmių ir nesėkmių išgyventa pakeliui į Olimpą.

„Šios olimpinės žaidynės išties derlingos puikių mūsiškių pasirodymų. Džiaugiamės visais mūsų olimpiečiais, padariusiais viską, kad tik galėtų patekti čia varžytis su pasaulio elitu. Daug sunkaus darbo lieka nematomu, daug sėkmių ir nesėkmių išgyventa pakeliui į Olimpą“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Vėliava – Los Andželui

Vyrų ir moterų krepšinio turnyrus laimėjo JAV rinktinės, finalų mačus žaidusios su Prancūzijos komandomis.

Krepšininkai įveikė prancūzus 98:87, krepšininkės savo varžoves – 67:66. Naudingiausiais (MVP) žaidėjais pripažinti amerikiečiai LeBronas Jamesas ir A'ja Wilson.

Bronzos medaliai įteikti serbams (mažajame finale nugalėjo vokiečius 93:83) ir australėms (85:81 palaužė belges).

Simboliniai geriausių žaidėjų penketai: vyrų – L. Jamesas ir Stephenas Curry (abu – JAV), Victoras Wembanyama (Prancūzija), Nikola Jokičius (Serbija) ir Dennisas Schroederis (Vokietija), moterų – A. Wilson ir Breanna Stewart (abi – JAV), Gabby Williams (Prancūzija), Alanna Smith (Australija) ir Emma Meesseman (Belgija).

Per žaidynių uždarymo ceremoniją Paryžiaus merė Anne Hidalgo perdavė olimpinę vėliavą 2028 m. vasaros žaidynių sostinės Los Andželo merei Karen Bass.

Olimpinę ugnį simboliniame aukure užgesino Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vadovas Thomas Bachas, keturis aukso medalius iškovojęs Prancūzijos plaukikas Leonas Marchand'as ir Europos, Amerikos, Afrikos, Australijos ir pabėgėlių komandos atstovai.

Rugpjūčio 28-ąją Prancūzijos sostinėje startuos paralimpinės žaidynės, jose dalyvaus ir devyni Lietuvos sportininkai.