Nelengva pergalė prieš „Techasą“

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai iškovojo šeštąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate, savo aikštėje 90:80 nugalėję Panevėžio "Techaso" komandą.

Uostamiesčio penketas galingai pradėjo rungtynes. Nuo pirmųjų minučių išsiveržę į priekį, antroje pirmojo kėlinio pusėje įgijo persvarą – 21:8, 24:10.

Tačiau kitą ketvirtį šeimininkai tapo neatpažįstami, o skirtumas pradėjo mažėti tokiu pat greičiu, kaip ir buvo išaugęs. Komandos išėjo ilsėtis esant lygiam rezultatui – 38:38.

Trečiąjį kėlinį klaipėdiečiams pavyko sustabdyti įsisiautėjusius svečius ir patiems perimti iniciatyvą – 46:40, 50:42.

Kai svečiai sumažino skirtumą iki trijų taškų, Ryčio Vaišvilos auklėtiniai šovė į priekį – 58:50.

Per paskutiniąsias 10 min. "Neptūnas" visą laiką pirmavo, tačiau 36 min. skirtumas buvo ištirpęs iki 5 taškų.

Martynas Mažeika, Deivydas Gailius, Marius Kasiulevičius ir Arvydas Eitutavičius, pelnę 10 "sausų" taškų, nuramino panevėžiečius – 84:71.

"Neptūno" vyriausiasis treneris Rytis Vaišvila, pasidžiaugęs gera rungtynių pradžia, pripažino, kad, pakeitus žaidėjus, išsiderino žaidimas.

"Antrąjį kėlinį jie užmiršo, kad reikia gintis, – priežastį, kodėl žaidime buvo duobė, nurodė R.Vaišvila. – Leidę išlyginti rezultatą, apsisunkinome sau gyvenimą ir turėjome vargti iki paskutinių minučių."

Strategas, priekaištavęs auklėtiniams už antrąjį kėlinį prastai mestus dvitaškius, nesišvaistė liaupsėmis ir dėl akivaizdžiai laimėtos kovos po krepšiais ir pakankamai taikliai mestų baudų. Klaipėdiečiai sugriebė 51 kamuolį, svečiai – 29. Nuo baudų metimo linijos uostamiesčio taikliarankiai metė 21 kartą, pataikė – 18.

Po pergalės "Neptūnas" išsaugojo 5 vietą, į kurią pretenduoja taip pat 6 pergales po 13 rungtynių turintys Vilniaus "Sakalų" krepšininkai. Rytoj klaipėdiečiai namų arenoje žais svarbias LKL čempionato rungtynes su "Kaunas Triobet", turinčiu viena pergale mažiau.

Rezultatai

"Neptūnas" – "Techasas" 90:80 (24:10, 14:28, 23:19, 29:23). M.Mažeika 27 (5 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai), V.Vasylius 21 (10 atkovotų kamuolių, 3 perimti kamuoliai), A.Eitutavičius 17 (8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai,7 klaidos), M.Kasiulevičius 12, D.Gailius 11/A.Stašaitis 19 (6 atkovoti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų), P.Staškūnas 18, D.Griškėnas 14, T.Buinauskas (8 atkovoti kamuoliai ) ir A.Andrianovas po 12.

"Sūduva" – "Sakalai" 76:111 (21:35, 16:30, 20:26, 19:20). M.Runkauskas 20, E.Kaupaitis 15, A.Čižikas 12, T.Černeckis 10/A.Labuckas 22, A.Šikšnius 17, N.Strazdauskas 14, R.Ūzas 11.

"Kaunas Triobet" – "Aisčiai" 98:83 (25:28, 18:14, 31:21, 24:20). V.Jasikevičius 30, M.Valukonis 19, V.Lipkevičius 14, A.Juškevičius 13/D.Motiejūnas 27, T.Rinkevičius 13, E.Dimša 12, P.Kleiza 10.