Tyrimas: jaunuoliai labiau linkę sportuoti laisvalaikiu

  • Teksto dydis:

"Eurobarometro" apklausos duomenimis, Lietuvoje niekada nesportuoja ir nesimankština 46 proc. žmonių pagal tai patenkame į pirmąjį dešimtuką tarp neaktyviausių Europos Sąjungos valstybių (9 vieta).

Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad fizinei veiklai lietuviai vidutiniškai skiria 223 minutes per parą (vyrai - 238 min., moterys 207 min.), o tai rodo, kad jie daugiau sėdi, nei juda. Šie duomenys atskleidžia, kad Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas yra žemas.

Vaikų ir jaunimo sveikata - vienas svarbiausių Europos Komisijos prioritetų. Ji ne tik skatina žmones sveikai gyventi, bet ir siekia, kad jaunimas taptų aktyviais partneriais įgyvendinant sveikatos gerinimo priemones.

Siekdami prisidėti prie šio tikslo, Lietuvos sporto universiteto mokslininkai parengė projektą "Studentų fizinio aktyvumo ir sveikatinimo aukštosiose mokyklose analizė: studentų poreikiai, aukštųjų mokyklų galimybės, kitų šalių patirtis", kuriam skirtas finansavimas.

LSU mokslininkai - doc. dr. Irena Valantinė, dr. Vida Janina Česnaitienė ir doc. dr. Arūnas Emeljanovas -atliko studentų poreikių ir universitetų galimybių fizinio aktyvumo bei sveikatinimo srityse tyrimą.

Pasak pranešimo, tyrimo metu buvo apklausta 500 (Lietuvos), 200 (Lenkijos), 200 (Kroatijos), 200 (Švedijos) ir 200 (Belgijos) studentų.

Apibendrinti tyrimo rezultatai atskleidė, kad studentų sveikatos raštingumas neturi poveikio fiziniam aktyvumui, o su sveikata ir fiziniu aktyvumu susijusios studijos nepadidina studentų fizinio aktyvumo.

Tam, kad padidintume studentų bendrąjį fizinį aktyvumą, reikia geriau išnaudoti laisvalaikį. Studentų tyrimas atskleidė, kad jie norėtų daugiau šiuolaikiškų fizinių veiklų studijų procese ir žinių apie fizinio aktyvumo naudą. Tyrimo eigoje paaiškėjo, kad universitetai turi sąlygas didinti studentų fizinį aktyvumą, tačiau jaunuoliai labiau linkę sportuoti laisvalaikiu.

Pasak projekto autorių, tyrimo rezultatai padės efektyviau organizuoti studentų fizinį aktyvumą ne tik laisvalaikiu, bet ir studijų metu. Projekto metu vykusios veiklos paskatino visapusišką ir glaudų universitetų bei kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimą.

Atlikto tyrimo rezultatai buvo pristatyti tarptautiniame ENSSEE (Europos sporto mokslo, švietimo bei užimtumo tinklo) forume, vykusiame rugsėjo 9-11 d. Romoje (Italija).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių