Prieš varžybų maratoną „Žalgiris“ išsivežė pergalę iš Pasvalio

"Svarbiausia buvo pasidalinti minutes, negauti traumos ir laimėti", - pripažino Andrea Trinchieri. Italo diriguojamas Kauno "Žalgiris" įsirašė 15-ąją pergalę per 17 turų, 98:71 sutriuškindamas Pasvalio "Pieno žvaigždes", kuriųn sąskaitoje liko 5 laimėjimai.

"Sunkus periodas, nes žaisime penktadienį, sekmadienį, antradienį, penktadienį, sekmadienį ir vėliau turėsime dar vieną dvigubą savaitę", - į įtemptą tvarkaraštį aoeliavo A. Trinchieri.

"Žalgirio" vairininkas leido atsipūsti amerikiečiui Edmondui Sumneriui. Jo pagalbos ir neprireikė. Žalgiriečiams po tritaškį smeigė Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis ir A.Butkevičius – 16:6. Bet Dviženklis skirtumas greitai tirpo, kai pataikė Brandonas Tabbas – 20:20. „Žalgiris“ po truputį tolo vis labiau, kol persvara tapo dviženkle – 38:28. Jordanas Watsonas smeigė svarbų tritaškį bei realizavo baudas, po antrojo ketvirčio žalgiriečiai pirmavo 47:41.

Skirtumas vėl ėmė augti po pertraukos (52:41), tačiau Simas Jarumbauskas neleido varžovams pernelyg pabėgti. Epizodiškai žalgiriečiai atitrūkdavo labiau (63:48). Vis tiki iki ketvirčio pabaigos „Žalgiris“ vėl spėjo atitolti solidžiau – 76:57. Ketvirtas kėlinys klostėsi pagal „Žalgirio“ planą.

Tomui Lekūnui rungtynės buvo itin prastos: per 8 minutes jis spėjo išnaudoti pražangų limitą, 2 kartus klydo, atkovojo kamuolį ir surinko -6 naudingumo balus.

Lukas Lekavičius žaidė efektyviausią sezono mačą „Betsafe-LKL“, įmetęs 20 taškų, atlikęs 5 perdavimus ir rinkęs 28 naudingumo balus.

Rezultatyviausios karjeros rungtynės tai buvo Dovydui Giedraičiui, kuris pelnė 19 taškų, rinko 19 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“: Simas Jarumbauskas 17, Brandonas Tabbas 16, Martynas Arlauskas 14, Jordanas Watsonas 13, Josephas Bakeris 7.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20 (8/9 metimai, 5 rez. perd., 28 n.b.), Dovydas Giedraitis 19, Tomas Dimša 12, Laurynas Birutis 10 (9 atk. kam.), Brady Manekas 9 (5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 8 (5 atk. kam., 4 rez. perd.)

"Buvome susikoncentravę gynyboje. Pirmoji pusė buvo bloga, antra – geresnė. Svarbiausias dalykas, kad neturime traumų ir važiuojame namo su pergale“, - dėstė A. Trichieri.

„Žalgiris“ turi rotaciją, turi žaidėjų, pasiūlė daugiau agresyvumo, kontakto lygio, tai ir nulėmė, kad jie antroje pusėje pabėgo", - sakė Pasvalio ekipos vairininkas Aurimas Jasilionis.