Klaipėdietės sugadino šventę Kauno krepšininkėms

Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ merginoms bronzos medalių teks palūkėti. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate mažajame finale kaunietės patyrė apmaudų pralaimėjimą ir nesugebėjo pabaigti serijos.

Kauno krepšininkės savo aikštėje 45:76 kapituliavo prieš viešnią iš Klaipėdos - „Fortūnos“ ekipą ir serijoje iki 3 pergalių pirmauja 2:1.

Sausakimšame A.Sabonio sporto centre Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ žaidėjos buvo pasirengusios triumfui. Matyt, užkulisiuose jų jau laukė paruoštas šampanas, laimėjimu neabejojo ir aistruoliai. Tad nenuostabu, jog kauniečių trenerio Ričardo Maceinos raginimai dar nepirkti suknelių LMKL uždarymo šventei liko neišgirstas.

Nors rungtynes  „Aistės-LSU-Paradis“ pradėjo tarsi būtų gerokai perdegę nuo įtampos ir atsilikinėjo 2:10, baigiantis kėliniui jos atsilikinėjo nedaug 8:13. Mačo likimą apsprendė kaunietėms tragiškas 2-asis kėlinys, per kurį jos sukrapštė vos 2 taškus. Tuo tarpu ryžtingai nusiteikusios viešnios negailestingai bombardavo varžovių krepšį ir kėlinį laimėjusios triuškinamai 22:2. Jų nesustabdė net vienos lyderių Linos Aglinskaitės trauma. Ypač aktyvi buvo klaipėdiečių atakų vedlė Marina Solopova, vien per ketvirtį pelniusi 10 taškų.

Po ilgosios pertraukos šeimininkės atsitiesė 9:0, bet per pirmąją rungtynių dalį susikrautas „Fortūnos“ pranašumas leido klaipėdietėms išlaikyti solidų atstumą – 21:41. Nors „Aistėms-LSU-Paradis“ ir buvo pavykę sušvelninti atsilikimą iki 16 taškų – 31:47, tačiau dar vienu tolimu metimu ketvirtį baigė M.Solopova ir prieš paskutinį kėlinį viešnios pirmavo – 50:31.

Paskutiniame kėlinyje šeimininkėms nebepavyko surengti lemiamo šturmo. Pelniusios 6 taškus be atsako klaipėdietės ketvirčio viduryje pirmavo 62:38, o rungtynių sirena užfiksavo triuškinamą  „Fortūnos“ pergalę rezultatu 76:45. Uostamiesčio klubo snaiperė M.Solopova mačą baigė pasiekusi įspūdingą statistiką – 31 pelnytas taškas, 10 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 40 naudingumo balų.

„Mūsų pergalę lėmė puiki gynyba. Merginos po dviejų iš eilės pralaimėtų mažojo finalo rungtynių visa tai labai išgyveno savyje ir padarė išvadas. Šįkart jos sugebėjo susikaupti ir sužaisti taip, kaip gali ir moka. Negalime per daug džiaugtis, kadangi tik sušvelninome serijos rezultatą. Būtina laimėti namuose ir išlyginti serijos rezultatą. Kol kas labai toli į priekį nežiūrime, dabar svarbu kuo geriau pasiruošti ketvirtadienio rungtynėms. Stengsimės nenuvilti savų sirgalių“, - sakė „Fortūnos“ vyriausioji trenerė Ramunė Kumpienė.

Ketvirtasis mažojo finalo serijos mačas ketvirtadienį vyks Klaipėdoje. Jei kaunietės nelaimės ir ten, serijos likimą nulems paskutinė akistata šeštadienį Kaune.

„Aistės-LSU-Paradis“: Neringa Skadaitė 14, Laura Svarytė (9 atk. kam.) 10, Greta Tamašauskaitė 8, Monika Petrauskaitė (7 atk. kam.) 6.
„Fortūna“: Marina Solopova 31, Monika Grigalauskytė (16 atk. kam.) 16, Kristina Druskytė (7 atk. kam.) 13.