LKL finalas: „Žalgiris“ įveikė „Neptūną“ ir išlygino serijos rezultatą - 1:1

Pirmadienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo antrosios rungtynės tarp nugalėtojų titulą ginančių "Žalgirio" krepšininkų ir pirmą kartą finale žaidžiančio Klaipėdos "Neptūno". Jas 92:83 laimėjo kauniečiai. Serijos rezultatas tapo 1:1.

Pirmadienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo antrosios rungtynės tarp nugalėtojų titulą ginančių "Žalgirio" krepšininkų ir pirmą kartą finale žaidžiančio Klaipėdos "Neptūno". Pirmąjį mačą uostamiestyje 71:59 laimėjo "Neptūnas". Šį kartą pergalę 92:83 (20:23, 24:23, 30:13, 18:24) šventė kauniečiai. Serijos rezultatas tapo lygus - 1:1. Trečiosios rungtynės vyks trečiadienį Klaipėdoje.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė klaipėdietis Edgaras Ulanovas. 2 min. rezultatą išlygino "Žalgirio" vidurio puolėjas Robertas Javtokas - 2:2.

3 min. po E.Ulanovo metimo "Neptūnas" įgijo 4 taškų persvarą - 2:6. 7 min. "Žalgirio" legionierius Justinas Dentmonas rezultatą išlygino - 12:12.

Svečiai po Vytauto Šarakausko metimo vėl išsiveržė į priekį - 12:14.  9 min. po Mariaus Runkausko dvitaškio uostamiesčio krepšininkai pirmavo 14:18.

J.Dentmonas tritaškius aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki minimumo (17:18). Po pirmojo kėlinio LKL čempionai atsilikinėjo 20:23.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje Artūras Milaknis tolimu metimu rezultatą išlygino - 23:23. Netrukus dar vienu tritaškiu jis persvėrę rezultatą kauniečių naudai (26:25).

Vėliau iniciatyvą perėmė svečiai. 14 min. po Arno Butkevičiaus it Justo Sinicos tritaškių "Neptūnas" atitrūko - 30:38. Antrojo kėlinio viduryje žalgiriečiai atsilikinėjo 9 taškų skirtumu (30:39).

17 min. Paulius Jankūnas baudos metimais žalgiriečių atsilikimą sumažino iki 4 taškų (35:39).

18 min. po Roberto Javtoko dėjimo komandas skyrė vos vienas taškas (39:40), tačiau tuoj pat tritaškį smeigė E.Ulanovas - 39:43.

Komandos išėjo ilsėtis "Žalgiriui" atsiliekant 44:46.  Iki pertraukos Kauno elipoje rezultatyviausiai žaidė J.Dentmonas ir R.Javtokas, pelnę po 10 taškų. "Neptūnui" 10 taškų įmetė E.Ulanovas, 8 - A.Butkevičius.

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje M.Runkauskas svečių persvarą padidino iki 4 taškų (44:48). Tačiau klaipėdiečiams įmesti darėsi vis sunkiau. 24 min. jau pirmavo "Žalgiris" - 53:50.

Netrukus Gintaro Krapiko auklėtiniai pridėjo dar 8 taškus ir 25 min. įgijo rekordinę - 11 taškų - persvarą (61:50).

27 min. komandas skyrė jau 13 taškų (63:50).

Po trijų kėlinių "Žalgiris" turėjo solidžią 15 taškų persvarą (74:59).

Ketvirtasis kėlinys. Per ketvirtojo kėlinio pirmąsias penkias minutes žalgiriečiai sukrapštė vos penkis taškus, tad "Neptūnas" sumažino atsilikimą iki 8 taškų (79:71).

37 min. svečiai dar labiau priartėjo - 81:74. Tada iš toli švystelėjo J.Dentmonas - 84:74.

38 min. "Neptūnas" po A.Butkevičiaus metimo sumažino atsilikimą iki 6 taškų (84:78). 39 min. LKL čempionai turėjo 10 taškų persvarą (88:78), o rungtynes laimėjo 92:83.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 23, Robertas Javtokas 14, Paulius Jankūnas 13, Martynas Pocius 9, Artūras Milaknis 9, Artūras Gudaitis 7, Tadas Klimavičius 6, Šarūnas Jasikevičius 6.

„Neptūnas“: Edgaras Ulanovas 16, Arnas Butkevičius 11, Mindaugas Girdžiūnas 11, Simas Galdikas 10, Valdas Vasylius 10, Marius Runkauskas 9, Vytautas Šarakauskas 8.

Situacija prieš rungtynes

Akistata. Šį sezoną LKL čempionate "Žalgiris" klaipėdiečiams pralaimėjo visus tris kartus - pirmąsias finalo rungtynes 59:71, o reguliariajame sezone 73:81 (uostamiestyje) ir 79:88 (Kaune).

Prognozės. Prieš prasidedant finalo serijai krepšinio specialistai sutartinai tvirtino, kad "Neptūnas" gali laimėti vieną ar du mačus, bet jokiu būdu ne finalo seriją. Visi jie teigė, kad nugalėtoju taps "Žalgiris".

Skaičiai. Tiek "Žalgiris", tiek "Neptūnas" LKL reguliariajame sezone iškovojo po 14 pergalių ir patyrė po 6 pralaimėjimus. Dėl tarpusavyje laimėtų rungtynių "Neptūnas" užėmė trečiąją vietą, "Žalgiris" - ketvirtąją.

Pusfinalis. Žalgiriečiai LKL pusfinalyje 2:1 (85:90, 72:57, 73:71) įveikė Vilniaus "Lietuvos rytą", "Neptūnas" 2:0 (78:77, 75:74) privertė pasiduoti Prienų "TonyBet" komandą.