M. Fosterio metimu „Žalgirį“ nužudęs „Rytas“ – „Betsafe-LKL“ čempionas!

Lietuva turi naujus čempionus – LKL taurė grįžta į Vilnių. Sausakimšoje „Twinsbet“ arenoje Vilniaus „Rytas“ rezultatu 88:87 (23:24; 28:24; 19:17; 22:18) palaužė principinius varžovus – Kauno „Žalgirį“.

Rungtynes prasiveržimu atidaro „Ryto“ gynėjas RJ Cole'as (2:0). Sumneris solidžiai pradeda rungtynes pelnydamas tris iš eilės tolimus metimus (13:12). Po Fosterio klaidos greitoje atakoje du taškus su pražanga pelno Butkevičius (16:20).

Rezultatą taikliu tritaškiu persveria Gytis Masiulis (21:20). Echodo metimą iš po krepšio blokuoja Hayes‘as, o kėlinys baigėsi netaikliu Ulanovo metimu (23:24).

Antrąjį kėlinį taikliu tritaškiu atidaro Šmits (23:24). Stringant vilniečių gynybai, po Sumnerio prasiveržimo „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (28:33). Pirmame kėlinyje tylėjęs Fosteris per pirmas tris minutes pelnė 8 taškus (31:35). Po Biručio pražangos DeLaurier pataiko abu baudų metimus (39:42).

Likus pustrečios minutės iki ilgosios pertraukos paskutinėmis atakos sekundėmis Lekavičius įmeta floaterį (43:46). Netikslų Dimšos metimą pataiso kamuolį po savu krepšiu atkovojęs Ulanovas (45:48). Fosteris dviem iš eilės tiksliais tritaškiais uždaro pirmąją rungtynių pusę bei persveria rezultatą „Ryto“ naudai (51:48).

Per pirmą antrosios rungtynių pusės ataką Sumneris smeigia dar vieną tritaškį, bet „Ryto“ žaidėjai atsako 6 taškais iš eilės ir Trinchieri priverstas prašyti minutės pertraukėlės (57:51). Radzevičiaus dvitaškis didina šeimininkų persvarą iki aštuonių (61:53).

Apie dvi minutes nei viena komanda nepataikė nei vieno metimo iš žaidimo, tačiau šią atkarpą nutraukia Sumnerio tolimas metimas (61:57). Po Cole‘o perdavimo efektingu dėjimu pasižymi Gorhamas (67:61). Toliau siautėjantis Fosteris pelno dar vieną tritaškį, bet skirtumą sušvelnina Butkevičius (70:65).

Ketvirtame kėlinyje Sumneris staigiu prasiveržimu išprovokuoja DeLaurier pražangą ir sumeta abu baudų metimus, o po to dar vienu prasiveržimu sumažina kauniečių atsilikimą iki minimalaus (70:69). Birutis atkovoja trečiąjį kamuolį puolime, išprovokuoja pražangą ir realizuoja abu baudų metimus (73:71).

Po Trinchieri pertraukėlės Lekavičius pelno du taškus su pražanga, bet tuo pačiu atsako ir Fosteris (76:74). Lekavičiaus penki taškai be atsako priverčia Žibėną išnaudoti savo minutės pertraukėlę (76:79). DeLaurier krauna kamuolį į krepšį ir išprovokuoja Ulanovo pražangą bei pataiko baudos metimą (79:79). Fosteris per Hayes‘o rankas pataiko tritaškį, bet rezultatą floateriu lygina Lekavičius (83:83).

Lekavičiui nepavyksta išvengti pražangos prieš Radzevičių, tačiau jis pataiko tik vieną baudos metimą (84:83). Giedraičio baudų metimai sugrąžina kauniečiams persvarą, bet po Fosterio DeLaurier alley-oop‘o  priekyje „Rytas“ (86:85). Po ilgos atakos metimą iš po krepšio pataiko Giedraitis (86:87), iki rungtynių pabaigos lieka 24 sekundės.

Giedraitis perimetre nesustabdo Fosterio ir jis likus 7,7 sekundėms pelno du taškus (88:87). Lekavičius prametą laisvą tritaškį, „Rytas“ atkovoja kamuolį, kauniečiai nespėja prasižengti ir ištiksi rungtynių laikas.

Finalo serijos MVP apdovanojimas buvo įteiktas „Ryto“ žaidėjui Marcusui Fosteriui. Gynėjas sužaidė įspūdingas ketvirtąsias rungtynes. Lemiamame mače pelnė 33 taškus, pataikė 6 iš 7 tritaškių (85,7% pataikymas), atkovojo 2 kamuolius, perdavė 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo tik sykį ir užfiksavo net 31 naudingumo balą.

Paskutinį kartą sostinės klubas Lietuvos čempionais tapo 2021/22 metų sezone, kuomet Žibėno treniruojami krepšininkai 4-1 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“. Tiesa, triumfas prieš „Žalgirį“ yra kur kas saldesnis. Tokios pergalės vilniečių sirgaliams teko laukti 14 metų. Pastarąjį kartą tuometinis „Lietuvos Rytas“ žalgiriečius įveikė 2009/10 metų sezone. „Rytui“ tai yra aštuntasis LKL čempionų titulas klubo istorijoje.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Vilniaus „Rytas“: Marcusas Fosteris – 33 (6/7 trit., 31 naud. bal.,), Gytis Radzevičius – 15 (4/4 dvit.), RJ Cole‘as – 11 (6 rez. per.), Margiris Normantas – 9 (6 rez. per., 4 atk., kam.), Justinas Gorhamas  – 7 (3 atk. kam.), Javinas DeLaurier  – 7 (3 atk.  kam.),  Martynas Echodas – 3 (5 atk. kam.), Gytis Masiulis – 3.

Kauno „Žalgiris“: Edmondas Sumneris  – 21 (5/9 trit, 6 rez. per.), Laurynas Birutis – 19 (8/10 dvit. 9 atk. kam. 28 naud. bal.), Lukas Lekavičius –  16, Arnas Butkevičius – 10 (3 atk.  kam.) Rolands Šmits – 8, Edgaras Ulanovas – 4 (7 atk.  kam.), Tomas Dimša – 2, Kevarrius Hayes‘as – 1.