Likome be Paryžiaus: kas nutiko Lietuvos rinktinei?

Olimpinėse žaidynėse nematysime Lietuvos krepšininkų – atrankos finale rinktinė krito prieš Puerto Riką. Kas vyko aikštelėje, kad rezultatas – vienas skaudžiausių Lietuvos krepšinio istorijoje?

San Paule sausakimšoje arenoje Lietuvos rinktinei rezultatu 68:79  teko pripažinti aikštės šeimininkų – Puerto Riko krepšininkų – pranašumą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo NBA žaidžiantis Jose Alvarado, į varžovų krepšį įmetęs 23 taškus.

Iki šio susitikimo abi komandos žygiavo nesuklupdamos. Tiek vieni, tiek kiti atrankos turnyre iki finalo laimėjo visas tris dvikovas: lietuviai – grupių etape prieš Meksiką, Dramblio Kaulo Krantą, pusfinalyje prieš Italiją, o puertorikiečiai – prieš grupių etape prieš Bahreiną, Italiją ir pusfinalyje prieš Meksiką.

Rungtynių pradžia Lietuvai sunki. Vietinių aktyviai palaikomi Puerto Riko žaidėjai rungtynes pradėjo atkarpa 3-11.  Po sėkmingų Sabonio epizodų gynyboje sekė rezultatyvūs išpuoliai, lietuviai sušvelnino atsilikimą (13-14).  Žaidimas kupinas greitų atakų abejose aikštės pusėse. Šeimininkams nesisekant pataikyti tolimus metimus, lietuviai išsiveržė į priekį (17-14). Paskutinę ataką sėkmingai užbaigia Jordanas Howardas ir rezultatas lygus (19-19).

Ulanovas perskaito varžovų sumanymą, perima kamuolį ir atidaro lietuvių antrojo kėlinio taškų sąskaitą lengvu metimu iš po krepšio (21-19). Per pirmąją minutę lietuviai užsidirba tris komandines pražangas. Motiejūnas išgelbėja besibaigiančią lietuvių ataką ir Puerto Riko strategas Nelsonas Colonas prašo minutės pertraukėlės (25-20). Jokubaitis paliktas laisvas nepasigaili varžovų ir smeigia tritaškį (32-26). Watersas metimu iš vidutinio nuotolio grąžina pranašumą Puerto Rikui (32-34). Butkevičius tritaškiu švelnina atsilikimą (35-37), tačiau Watersas greitoje atakoje pasižymi iš po krepšio (35-39).

Trečiojo kėlinio pradžioje Butkevičius išprovokuoja tris baudų metimus, iš kurių realizuoja du (37-39). Grigonis anksti išprovokuoja vieno iš puertorikiečių lyderių Jose Alvarado pražangą, tačiau jis lieka aikštėje. Sabonio bandymą įkrauti į krepšį užgesina Ismaelis Romero, Alvarado prasiveržimu sukuria rekordinę persvarą (39-47). Lietuvių puolimas stringa, o Alvarado po Maksvyčio paprašytos pertraukėlės pelno dar 5 taškus (39-52). Sabonis žaidimu nugara pelno du taškus su pražanga, tačiau prameta baudos metimą (43-52). Paskutinę atakos laiko sekundę pražanga prieš Ulanovą, jis pataiko vieną baudos metimą (46-55). George‘as Conditt‘as didina Puerto Riko persvarą iki 13 taškų (46-59). Paskutinius kėlinio taškus pelnė Motiejūnas (50-62).

Taškus po Ulanovo perimto kamuolio pelno Grigonis (52-62). Clavell‘as suklaidina Grigonį ir pataiko iš po krepšio (52-67). Lekavičius pasižymi tolimu metimu, bet Reedas atsako dviem taškais prieš Sabonį (56-69). Howardo tritaškis grąžina šeimininkams 14 taškų pranašumą (58-72). Jokubaičio tritaškis sušvelnina atsilikimą iki vienženklio (63-72). Greitoje atakoje Jokubaitis pelno dvitaškį, bet Ortizas paliekamas laisvas ir krauna į krepšį (65-76). Lietuviams niekaip nepavyksta pelnyti taškų. Puerto Rikas degina laiką, o Howardo tritaškis deda vinį į Lietuvos rinktinės karstą (68-79)

Bene didžiausia lietuvių problema buvo pataikymas. Lietuvius iš vėžių išmušė kibi ir agresyvi Puerto Riko gynyba. Progų susikurti pavyko, tačiau jų realizavimo procentas buvo itin mažas. Iš 29 tritaškių metimų lietuviams pavyko pelnyti vos 6 (21proc. pataikymas).

Lietuvos vyrų rinktinė praleis antras Olimpines žaidynes iš eilės. Krepšininkai nedalyvavo 2020 Tokijo Olimpiadoje. Tąsyk lietuvių viltis atrankos finale sudaužė Slovėnijos rinktinė, vedama trigubą dublį surinkusio Luka Donciciaus. Iki Tokijo žaidynių Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nuo Nepriklausomybės atkūrimo nebuvo praleidusi nei vienos Olimpiados.

Lietuvius įveikę Puerto Riko krepšininkai grupių etape susikaus su trejomis rinktinėmis: JAV, Serbija ir Pietų Sudanu. Paryžiaus Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija vyks liepos 26 d.

G

G portretas
Jai pastatys Žibėna taki Lietuva neturės krepšinio bus kaip statyba

Cf

Cf portretas
Ar nematė kaip vadovavo žalgiriui jau buvo bėda lauk vyt jis seno sukirpimo treneris tai ir gabom i skudurus muo indėnu

Ir

Ir portretas
Kazys per silpnas treneris, todėl ir toks rezultatas. Ką gero nuveikė šioje rinktinėje Kazio numylėtinis Dimša? Žaidėjai renkami ne pagal simpatijas, o pagal pajėgumą, Kaziui buvo per sunku tai suprasti, todėl ir gavo malkų nuo Karibų piratų.