Vilniaus derbyje vicečempionai varžovus prirėmė prie sienos

„Dabar pavojingiausia būtų psichologinės klaidos - pagalvoti, kad kažką padarėme“, - kalbėjo „Ryto“ vairininkas Giedrius Žibėnas. Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) trečiajame pusfinalio serijos mače G. Žibėno vadovaujamas Vilniaus „Rytas“ 86:78 triumfavo prieš Vilniaus „Wolves Twinsbet“.

Pusfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 2:1, ketvirtąjį kartą komandos susitiks ketvirtadienį (gegužės 30-ąją). Šios poros nugalėtojų finale jau laukia Kauno „Žalgiris“, kita Vilniaus komanda dėl bronzos kausis su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“.

Pirmoji mačo dalis buvo kovinga, tačiau komandoms pavyko sukontroliuoti pirmuosiuose mačuose kunkuliavusias emocijas. „Vilkai“ prieš ilgąją pertrauką susikūrė trapų pranašumą – 43:39.

„Rytas“ savo deficitą sudegino vos per pusantros minutės, Justino Gorhamo metimu išsiverždami į priekį – 44:43. Gerą bangą pagavę Giedriaus Žibėno auklėtiniai ėmė tolti, o Nedo Pacevičiaus minutės pertraukėlė juos pristabdė jau susikrovus dviženklę persvarą – 64:51. „Wolves Twinsbet“ puolime kibirkštis tuomet įplieskė legionieriai, Rasheedui Sulaimonui pataikius iš toli, o Tre’Shawnui Thurmanui pasižymėjus su kėlinio sirena – 58:66.

Ketvirtajame kėlinyje visas „vilkų“ puolimas ir toliau laikėsi ant R. Sulaimono pečių, o įvairiau taškus rinkęs „Rytas“ laikėsi priekyje (74:65). Skirtumui pasiekus rekordinę ribą T. Thurmanas driokstelėjo tritaškiu su pražanga – 69:79. Gytis Radzevičius tribūnas ant kojų pakėlė galingu dėjimu, Marcusas Fosteris pridėjo taškus greitoje atakoje, tačiau šie buvo nubraukti, po peržiūros skyrus nesportinę pražangą „Ryto“ lyderiui.

„Wolves Twinsbet“ viltis gaivino likus minutei tritaškį įsūdęs Kristupas Žemaitis (78:83). Kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė G. Radzevičius ir pergalė liko „Ryto“ pusėje.

R. Sulaimonas - 32 taškai (10/12 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 6/7 baudų metimų), 3 atkovoti ir prarastas kamuolys, 8 išprovokuotos pražangos, 4 paties nuobaudos bei 30 naudingumo balų. Tiesa, likus žaisti 37 sekundes jis paliko aikštelę šlubčiodamas, „vilkai“ rungtynes baigė ir be Jeffery Tayloro.

Nugalėtojų gretose ryškiausias buvo M. Fosteris – 30 minučių, 18 taškų (3/5 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 3/6 baudų metimų), 5 atkovoti ir 3 prarasti kamuoliai, 3 pražangos bei 11 naudingumo balų.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 18 (5 atk. kam., 3/8 tritaškių), Gytis Radzevičius 15, R.J. Cole'as (4 atk. kam.) ir Justinas Gorhamas (5/5 metimų, 5 atk. kam.) po 14, Margiris Normantas 13 (3/5 tritaškių), Martynas Echodas 7.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 32 (10/12 dvitaškių), Kristupas Žemaitis 12 (3/4 tritaškių), Tre'Shawnas Thurmanas 10 (7 atk. kam., 1/4 tritaškių), Eigirdas Žukauskas 8 (6 atk. kam., 4/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių).

„Prastai saugojome lanką, ypač pirmoje mačo pusėje, nesustabdėme Sulaimono. Po pertraukos pridėjome energijos, atkirtome jų perimetrą ir dažnai nutraukinėjome jų derinius. Jie atliko tik 7 rezultatyvius perdavimus. Buvo daug izoliacinio krepšinio, kur nesustabdomas buvo Sulaimonas, bet jiems to neužteko“, - dėstė G. Žibėnas.

„Prodėme kitokį veidą nei praeitose rungtynėse. Tikrai neturiu jokių problemų dėl žaidėjų kovingumo, atsidavimo, kritimo ant kamuolio. Tai yra atkrintamosios varžybos, kur reikia duoti kažkiek daugiau. Serijoje atsiliekame, bet turime rungtynes ketvirtadienį. Kol turime šansą, bandysime kabintis“, - teigė „Wolves“ treneris Nedas Pacevičius.