Pakilęs iš socialinio dugno moko ir kitus paimti likimą į savo rankas

  • Teksto dydis:

„Lietuvos ryto“ televizijos laida „0 laipsnių” kalbina gerai žinomą saviugdos trenerį Martyną Driuką. Iš esmės save pakeitęs vyras nemato prasmės kalbėti apie praeitį. Nors ir nelinkęs savęs vadinti mokytoju, Martynas laidos vedėjui Ignui Bakėjui pažeria ne vieną psichinės saviugdos perlą.

– Martynai, esi žinomas lektorius, parapsichologas, 5 knygų autorius, alternatyvios medicinos atstovas. Pakeitei ne vieno žmogaus gyvenimą. Ką tik išleidai naują knygą. Apie ką ji?

– Paskutinė knyga „Odė... Nemirtingiems“ gimė gana netikėtai, iš tiesų kaip ir visos kitos. Išleidus 5 knygas gal reikėtų jau jaustis rašytoju, bet toks visai nesijaučiu. Ši knyga – per paskutinius septynerius metus išspinduliuotų eilių komentarai – persmelkta psichinės saviugdos tematika. Ten nėra turinio, tiesiog vientisas gilus ir transformuojantis pokalbis su skaitytoju, raginantis subręsti ir gyvenime bet kokia kaina stengtis daryti tai, kas patinka, ir palikti tai, kas nepatinka.

– Tavo gyvenimo istorija yra unikali. Kai kuriems žmonėms ji gali atrodyti šokiruojanti. Ką tu pats apie tai manai?

– Kadangi šio gyvenimo paskirtis – mokyti sąmoningumo ir protinės saviugdos, todėl reikėjo pereiti tokį kelią: nuo visiško socialinio dugno iki mąstančio ir visuomenei naudingo žmogaus. Kad giliai išjautęs sąmoningos transformacijos procesą labai gerai suprasčiau, kaip vyksta augimas ir kituose. Taip, istorija, aprašyta knygoje „Nuo gaujų iki šventųjų“, šokiruojanti ir įkvepia skaitantįjį suprasti: jei įmanoma atsistoti ir reabilituotis po tokių išbandymų ir klystkelių, vadinasi, gali kiekvienas. Tai įkvepia.

– Kodėl tu padedi žmonėms? Kaip tai darai?

Mano gyvenimo žinia – laisvė. Proto ir sielos laisvė. Nes be laisvės neįmanoma meilė ir džiaugsmas.

– Turiu keletą veiklos sferų, kurios gan glaudžiai susijusios. Pirma – relaksacija ir meditacija, atpalaiduojant esmines vidines įtampas, pasąmoninį emocinį ir mentalinį susikaustymą. Dažnas net neįtaria, kiek viduje yra paralyžiuotas. Kai žmogus tai išvysta, pavyzdžiui, per tokias technikas kaip sąmoningas cirkuliacinis kvėpavimas, kiek viduje daug visko užspaudęs, ir pradeda iš to vaduotis, natūraliai ateina suvokimas, kad jis gali paimti likimą į savo rankas.

Kita sfera, kuri labai svarbi, – stengiuosi brangiai kainuojančius saviugdos mokymus nuleisti iki vidutines pajamas turinčių žmonių, kurie nori tapti stiprūs visapusiškai. Tai mokymai apie stipraus proto ir strateginio mąstymo ugdymą, vidinių resursų auginimą, gyvenimo vertybių modeliavimas, efektyvaus komunikavimo pagrindai, tikslų gryninimas ir jų pasiekimo būdai, baimių ir nuoskaudų paleidimo terapija, ribojančių įsitikinimų griovimas, konstruktyvių įsitikinimų kūrimas, strateginiai problemų sprendimo žaidimai.

Tai perduodama grupinėse pratybose, paskaitose, tęstiniuose ir savaitgalių mokymuose, kelionėse po svečias šalis.

– Koks tavo paties tikslas?

– Mūsų tautai reikia kuo daugiau sąmoningai ir galingai mąstančių žmonių, nes mūsų švietimo sistema išmoko iškalti atmintinai daugybę žinių, kurios daugumai piliečių nepraktiškos. To, kas svarbiausia – sąmoningo minčių kontroliavimo, efektyvios logikos, emocinio intelekto, strateginio mąstymo ir efektyvaus komunikavimo metodikų – mūsų nemoko, o tai juk kasdienis gyvenimas. Vaikus moko atsiminti praeities karų datas ir matematikos formules, ir toks mokymas žmogų paverčia logiškai mąstyti nesugebančia marionete, kuri dirba tam, kad išgyventų ir mokėtų mokesčius, už kuriuos valstybės pirktų tankus ir automatus kariauti žmogui prieš žmogų, pavadinusios jį kitataučiu.

Mano tikslas ilgalaikėje perspektyvoje – priartėti prie jaunimo, vaikų ir išmokyti juos to, ko už didelius pinigus apmokomi valstybių ir stambių organizacijų vadovai: galingo ir efektyvaus proto metodikų. Tik taip beprasigerianti ir dvasios galią prarandanti tauta atsigaus – tik pradėjusi efektyviai naudoti savo beribę proto galią.

– Daugeliui žmonių kelias, kuriuo tu eini, gali pasirodyti neįsivaizduojamai sunkus (askezės, sveika mityba, jokių svaigalų, proto kontrolė ir pan.). Kaip yra iš tikrųjų?

– Nieko čia sunkaus, kai žinai, kaip. Viskas natūraliai balansuojasi ir atkrenta tas, kas jau nenaudinga, jei imiesi saviugdos. Jei atsibodo gulėti dugne, yra daug rankų, kurios kviečia prasinešti ant gaivios bangos kiekvienam priimtinu tempu.

– Kokia yra tavo asmeninė praktika? Kaip tobulėji pats?

– Kasdien praktikuoju jogos meditaciją, daug skaitau, o geras knygas – po kelis kartus. S. Covey „7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai“ esu perskaitęs 6 kartus per 7 metus. Kiekvienais metais tobulinu kvalifikaciją psichologinės saviugdos srityje. Automobilyje dažnai vietoj muzikos klausau įgarsintas knygas ir kitų lektorių bei dvasinių mokytojų paskaitas.

Mano tikslas ilgalaikėje perspektyvoje – priartėti prie jaunimo, vaikų ir išmokyti juos to, ko už didelius pinigus apmokomi valstybių ir stambių organizacijų vadovai: galingo ir efektyvaus proto metodikų.

– Tenka dirbti su įvairaus plauko ir nusistatymo žmonėmis, kaip sekasi išlaikyti balansą? Kam labiausiai reikia pagalbos?

– Kirpėja, politikas, kriminalinis nusikaltėlis ar verslininkas – visų panašos problemos. Didelis mano įsisavintų žinių ir metodikų kiekis padeda susikalbėti ir rasti efektyvų būdą padėti beveik kiekvienam. Jei negaliu padėti, nukreipiu pas kolegas, kurie geriau išmano kai kurias sritis nei aš.

– Visi kalba apie sąmoningą gyvenimą, sąmoningą elgesį, mąstymą ir t. t. Kas tai yra sąmoningas gyvenimas?

– Madinga tema, ir ši mada nuostabi. Sąmoningas gyvenimas man – tai gyventi laisvą gyvenimą, neapribotą vieno gyvenimo perspektyvos, sprendimus nuolat priimant iš amžino visatos vaiko perspektyvos. Jei į gyvenimą žiūriu nemirtingojo akimis, vaizdas kardinaliai keičiasi. Tada užduodi sau klausimą: kaip nugyventi karališkai, taip, kaip priklauso Dievo dukrai ar sūnui? Ir nuo tada prasideda kelionė į savęs valdymą – sąmoningas gyvenimas.

– Kokios saviugdos technikos ar praktikos yra efektyviausios siekiant prašviesėjimo?

– Sėkmės ir populiariosios psichologijos literatūra, įvairios meditacijos, koučingas (konsultacinis ugdymas – red. past.), sąmoningas kvėpavimas (rebefingas), joga, sportas... Pasaulyje yra sukurta daug saviugdos mokymo programų. Čia priklauso nuo tikslų – kas žmogui aktualiausia. Šiais laikais tikrai visko daug, ir viskas ranka pasiekiama. Belsk, ir bus atidaryta.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
na cia tas pats kas ir Uzkulnio cepelinai ar koldunai krentantys is subines persiedus......nieko naujo , esme yra tame ,..kad zmogus galetu pasijust zmogum ,tam reikia pinigu ir laisvo laiko...dirbi 8 val. gani sociai algos kurios uztenka ir paciam ir vaikams ir butuj su sildymu, uztenka ir masinai ,ir teatruj ,konceratms ,baseinuj ir sporto salej, uztektu ir uzsienyje prie juru papoilsiaut ...stai tuomet galima butu ir joga uzsiimt, ir sest knyga ,ar eilerasty bandyt rasyt , ......dabar gi realijos visiskai kitos dirbi 12 valandu ,keliuj ir maistuj puse algos sunaudoji,,, likuciu nebeuztenka vaikams maistuj ,o reikia dar ir uz buta bei sildyma moket.... kokia cia naxuj joga, ir kliedesiai apie sviesu rytoju....

Kolega

Kolega portretas
nieko naujo nepasake
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

  • 10 požymių, kad moteris nori su jumis permiegoti
    10 požymių, kad moteris nori su jumis permiegoti

    Vyrai ir moterys savo susidomėjimą, ypač intymų, išreiškia skirtingai. Dėl socialinių normų, vyrams dažnai tai yra paprasta ir tai jie gali parodyti gana tiesmukai. Moterims viskas kitaip – daugelis jų atvirai nepasakys, kad nori s...

    35
  • Kaip rasti kelią į vaiko širdį?
    Kaip rasti kelią į vaiko širdį?

    Geri santykiai šeimoje yra pagrindas vaiko asmenybės formavimuisi. Todėl, vaikui augant, tėvams svarbu ne tik būti dėmesingiems jo poreikiams, bet ir sukurti darnius ir saugius santykius. Gegužės 17-ąją Lietuvoje pirmą kartą minimos Vaiko die...

    1
  • Apklausa: translytį savo vaiką palaikytų tik ketvirtadalis
    Apklausa: translytį savo vaiką palaikytų tik ketvirtadalis

    6 iš 10 Lietuvos gyventojų teigia žinantys, kas yra translyčiai asmenys. Būstą tokiam asmeniui išnuomotų mažiau nei pusė, o savo translytį vaiką palaikytų tik ketvirtadalis – parodė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užs...

    13
  • „Vilties knyga“ – išeitis visuomet yra
    „Vilties knyga“ – išeitis visuomet yra

    Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko „Jaunimo linijos“ inicijuotos knygos „Vilties knyga“ pristatymas. Joje aprašyti psichoterapeutės Ingos Juodkūnės pokalbiai su garsiais ir mažiau žinom...

  • Kaip persijungti į atostogų režimą?
    Kaip persijungti į atostogų režimą?

    Nenumaldomai artėjant vasarai, draugų kompanijoje, šeimos rate ir net darbo aplinkoje vis dažniau pasigirsta kalbų apie planuojamas atostogas. Psichologė Ugnė Juodytė sako, kad ne tik darbo, bet ir kokybiško poilsio laikui vertėtų pasiru...

  • Psichologai: ši flirto technika pavyks visiems ir beveik visada
    Psichologai: ši flirto technika pavyks visiems ir beveik visada

    Kai jau savo simpatiją pakviečiame į pasimatymą, atrodo, kad sunkiausia jau padaryta. Tačiau daugeliui tenka susidurti su nemalonia situacija, kai viduryje pasimatymo atsiranda jausmas, kad nieko nesigaus, rašoma ladbible.com portale. ...

    5
  • Ekspertė: šių profesijų atstovai yra linkę į neištikimybę
    Ekspertė: šių profesijų atstovai yra linkę į neištikimybę

    Yra daug priežasčių, dėl kurių žmonės būna neištikimi, bet ar kada pagalvojote, kad tam įtakos gali turėti ir jūsų mylimojo pasirinkta karjera? ...

    2
  • Dešimt būdų, kaip pagerinti psichologinę sveikatą
    Dešimt būdų, kaip pagerinti psichologinę sveikatą

    Europos rizikos stebėjimo tarnybos ataskaitos duomenimis, net 50–60 proc. visų atvejų, kai žmonės yra nedarbingi, nulemia darbo aplinkoje patiriamas stresas. Kauno technologijos universiteto (KTU) psichologė Viktorija Ivanauskaitė siūlo de&scaron...

  • Emocinės gerovės konsultantų paslaugos lieka Kauno rajone
    Emocinės gerovės konsultantų paslaugos lieka Kauno rajone

    Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno rajono savivaldybės administracija baigia įgyvendinti projektą „Gerovės konsultantų paslaugų prieinamumo gerinimas Kauno rajono savivaldybėje“. Projekto tikslas buvo Kaun...

    6
  • Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali prišaukti nerimo sutrikimus ar depresiją?
    Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali prišaukti nerimo sutrikimus ar depresiją?

    Naujausias tyrimas atskleidžia, kad didelis cukraus vartojimas ir riebalų kiekis kraujyje gali jus panardinti į depresiją. ...

    6
Daugiau straipsnių