Bankų triukai: klientai už paskolas dažnai sumoka daugiau palūkanų

Bankų klientai už paskolas neretai sumoka daugiau palūkanų, nei tikisi pasirašę sutartį. Sutartyse neretai įrašoma, kad skaičiuojant palūkanas bus laikoma, jog metai turi 360, o ne 365 dienas, antradienį informuoja „Verslo žinios“.

Klientui atrodo, kad dienų skaičius per metus neturi įtakos jo prievolėms, tačiau iš tikrųjų dėl tokios nuostatos realios palūkanos tampa didesnės už įrašytąsias sutartyje.

Paprašytas pakomentuoti, kodėl bankas taiko tokį dienų per metus skaičių, SEB banko grupės ryšių su žiniasklaida vadovas Arvydas Žilinskas sakė, kad tokia yra praktika, kurios neketinama keisti ir ateityje. Tuo tarpu DNB atstovas Andrius Vilkancas teigia, kad dabar, techologįjas atnaujinus, naujoms sutartims DNB skaičiuodamas palūkanas taiko 365 dienų per metus skaičių.

Klausimas, ar tokios sutartys atitinka sąžiningumo principus, išlieka atviras, - komentuoja susidariusią padėtį advokatų kontoros „Borenius“ advokato padėjėjas Nerijus Jurkus, pasak kurio, neaišku, kokia būtų teismo pozicija, jei, tarkime, klientas ginčytų banko nustatytą 360 dienų terminą kaip banko nustatytą nesąžiningą sąlygą.


Šiame straipsnyje: bankaipalūkanospaskolos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Hm

Hm portretas
O jei skaičiuojamos palūkanos už indėlį, kiek tada dienų metai turi? Ai, persiprašau, taip nebūna... palūkanos už indėlius eiliniams žmogeliams nebemokamos, jie patys turi bankui užmokėt, kad bankas jų pinigus priimti teikėsi... Nu bet įdomumo dėlei tarkim, kad indėlininkas vis dėlto gauna kažkokias palūkanas už indėlį. Kiek dienų metuose, banko nuomone, yra tokiu atveju?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių