- Lukas Juozapaitis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos ir Taivano verslo atstovai sutarė kartu plėtoti dronų technologijas ir pramonę.
Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija su Taivano tarptautiniu dronų verslo galimybių aljansu bei Taivano gynybos ir pramonės plėtros asociacija ketvirtadienį Vilniuje pasirašė tai numatantį memorandumą.
Jis numato kurti bendradarbiavimo platformą bei skatinti dvišales investicijas plėtojant Lietuvos ir Taivano dronų technologijas, didinti konkurencingumą pasaulyje.
Susitarimas pasiektas Lietuvos ir Taivano dronų pramonės verslo forume Vilniuje.
Lietuvos gamintojai tikina, jog lietuviški dronai pranašesni už vakarietiškus, nes išbandyti realiomis karo sąlygomis, todėl patrauklūs ir agresyvią Kiniją kaimynystėje turinčiam Taipėjui.
„Mūsų šalys turi stiprinti bendradarbiavimą pagrindinėse technologijų sektoriuose, kad apgintume savo laisvą ir atvirą gyvenimo būdą. Kartu su Lietuva ir kitais ekonominiais partneriais Taivanas atliks savo vaidmenį saugant mūsų klestėjimą“, – forume sakė Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas (Lin Čia-lungas).
Jis kalbėjo, kad Vilnius ir Taipėjus patiria saugumo iššūkių, abu pašonėje turi agresyvius kaimynus, todėl bendradarbiavimas dronų gamyboje yra labai svarbus.
„Net neabejoju, kad toliau plėsime ryšius, kuriuos turime, ir mūsų dvišalis bendradarbiavimas klestės ir sukurs (...) naujų galimybių gynybos srityje“, – renginyje sakė krašto apsaugos viceministrė Monika Koroliovienė.
Taivanas – ir komponentų tiekėjas, ir potenciali eksporto rinka
Taivano parlamento užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininkas Wangas Ting-yu (Vongas Tingju) teigė, kad bendra Vilniaus ir Taipėjaus verslo platforma bus skirta skatinti Taivano verslą investuoti Lietuvoje, įsigyti lietuviškų komponentų dronams.
Mūsų produktai kuriami saugotis nuo agresoriaus. Taivanas taip pat turi tą bėdą ir tą grėsmę.
„Tai pradžia. Siekiame skatinti Taivano ir Lietuvos verslą puslaidininkių, dronų srityse“, – žurnalistams forume teigė W. Ting-yu.
Anot jo, Taivanas kartu su Lietuva tikisi padėti Ukrainai kuriant sausumos minas aptinkančius dronus.
Tuo metu Lietuvos gynybos technologijų bendrovės „Unmanned Defense Systems“ vadovas Jonas Steikūnas teigė Taivaną matantis tiek kaip komponentų tiekėją, tiek kaip potencialią dronų eksporto rinką.
Pasak jo, bendrovės gaminami produktai išbandyti realiomis karo sąlygomis Ukrainoje, naudojami Lietuvos kariuomenėje.
„Mūsų produktai kuriami saugotis nuo agresoriaus. Taivanas taip pat turi tą bėdą ir tą grėsmę. (...) Mūsų įranga išbandyta itin sudėtingomis mūšio sąlygomis“, – žurnalistams sakė J. Steikūnas.
„Esame pranašesni už daugelį vakarietiškų dronų. Ir tą Taivanas mato, supranta ir pradeda įsisamoninti“, – teigė verslo atstovas.
Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimas padės ir Ukrainai
Kyjive veikiančios karinių dangaus technologijų įmonės „Skyassist“ vienas įkūrėjų Igoris Finyakas (Igoris Finjakas) teigė, jog Taivano ir Lietuvos platforma yra gera galimybė ir Ukrainai, kuri siekia visiškai atsisakyti dronų komponentų importo iš Kinijos.
„Mes labai aktyviai domimės, norime išeiti iš Kinijos visiškai. Daug ką patys galime padaryti, bet ieškome tam tikrų detalių, kad galėtume (nuo Kinijos – BNS) atsiriboti visiškai“, – BNS teigė I. Finyakas.
Paramos Ukrainai organizacijos „Blue and Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas savo ruožtu tikino, jog Lietuva padės Ukrainai užmegzti ryšius su Taivano įmonėmis.
„Lietuva esame kaip tiltas. Bendradarbiaujame labai gražiai su Taivanu ir tuo pat metu mūsų santykiai su Ukraina taip pat yra puikūs. Gaunasi labai tinkamas formatas“, – BNS teigė J. Ohmanas.
Pasak I. Finyako, Ukraina, be kita ko, artimai bendradarbiauja ir su Lietuvos dronų gamintojais.
Inovacijų agentūros organizuojamame forume dalyvauja 30 įmonių iš Lietuvos, 20 iš Taivano ir bent 10 iš Ukrainos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
SIM kortelių taip paprastai nebenusipirksite: abejoja, kad tai pažabos sukčius3
Nuo kitų metų norint įsigyti išankstinio mokėjimo SIM korteles, bus privaloma pateikti savo asmeninius duomenis. Taip tikimasi užkirsti kelią telefoniniams sukčiams, kasmet iš žmonių išviliojantiems milijonus eurų. Vis dėlto, ka...
-
Neramina Lietuvos gimstamumas: kas laukia šalies ekonomikos?2
Lietuvos gimstamumo statistika neramina. Per pastaruosius trisdešimt metų naujagimių registruojama bent perpus mažiau, nesiekiame net Europos Sąjungos vidurkio. O kurti šeimą lietuvaičių nepaskatina net dosnios išmokos. ...
-
Po skandalo dėl „Teltonikos“ – liūdnos išvados: niekas nežino, kaip išlipti iš biurokratų pelkės8
Niekas negali pasakyti, kaip išlaisvinti valstybę iš biurokratų pelkės. Naudos Lietuvai turinčios siekti valstybės įmonės ne tik nesusikalba, bet netgi konkuruoja. Stringa tiek daug projektų, kad lėtėja visos valstybės vystymasis. Akiv...
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis3
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas105
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...