- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
NATO paskelbus 14-ąjį tarptautinį inovacijų iššūkį, Lietuvos įmonės kviečiamos kurti technologijas, galinčias nuotoliu atpažinti minomis ar kitomis sprogstamosiomis medžiagomis užterštas vietas ir jas neutralizuoti, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Šio iššūkio finalas, kurį kartu su NATO organizuoja Ekonomikos ir inovacijų bei Krašto apsaugos ministerijos ir Inovacijų agentūra, birželį įvyks Lietuvoje.
„Tai unikali galimybė Lietuvos įmonėms ir startuoliams prisidėti prie naujų technologijų kūrimo bei įsitraukimo į tarptautines gynybos pramonės tiekimo grandines. Nors Lietuvos gynybos pramonės sektorius yra jaunas, vien per penkerius metus sektoriaus darbuotojų skaičius išaugo 14 proc., o apyvarta – net 46 proc.“, – pranešime teigė ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pasak jos, Lietuvos įmonių sukurtos technologijos jau dabar naudojamos kare Ukrainoje, tai rodo, kad šalies verslai turi potencialo augti, jiems itin svarbus vis didesnis tarptautinis pripažinimas.
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anuškauskas sako, jog konflikto zonose ir jų paveiktuose regionuose sprogstamosiomis medžiagomis užterštos teritorijos kelia didelę grėsmę tiek karinėms pajėgoms, tiek civiliams gyventojams.
Inovatyvūs nuotoliniai žvalgybos ir sprogstamosiomis medžiagomis užterštų zonų neutralizavimo sprendimai gali užtikrinti saugų civilių bei karinių vienetų judėjimą.
„Inovatyvūs nuotoliniai žvalgybos ir sprogstamosiomis medžiagomis užterštų zonų neutralizavimo sprendimai gali užtikrinti saugų civilių bei karinių vienetų judėjimą, palengvinti atkūrimo darbus, tačiau jų sukūrimas kelia nemažai iššūkių“, – pranešime sakė A. Anušauskas.
NATO inovacijų iššūkiui Lietuvos ir kitų šalių įmonės iki balandžio 16 dienos gali teikti pasiūlymus, finalininkai bus paskelbti gegužės 17 dieną, o iššūkio finalo renginys birželio 12 dieną įvyks Lietuvoje.
„Renginio metu savo projektus pristatysiančius finalininkus vertins gynybos sektoriaus ekspertai, į Lietuvą atvyks NATO ir kitų šalių gynybos srities atstovai“, – pranešime teigė Inovacijų agentūros „ManuFuture Lab“ skyriaus vadovė Sigutė Stankevičiūtė.
Geriausių pasiūlymų autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais, vienas iš dešimties pasiūlymų gali būti toliau plėtojamas ir pritaikomas NATO.
Iššūkyje norinčios dalyvauti įmonės turi sukurti sistemą, galinčią nuotoliniu būdu nuskaityti ir identifikuoti sprogiosiomis medžiagomis užterštas vietas, taip pat rasti sprendimą, kuris apdorotų žvalgybos metu surinktus duomenis ir pateiktų juos patogiu būdu, bei sukurti technologijas, kurios galėtų nuotoliniu būdu neutralizuoti sprogstamuosius įtaisus.
Pirmenybė turi būti teikiama saugos funkcijoms, kad būtų išvengta atsitiktinės detonacijos ar žalos aplinkai, taip pat jos turi būti suderintos su esamomis karinėmis ir humanitarinėmis sistemomis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis1
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas92
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...
-
I. Trinkūnaitė Lietuvos banko sprendimą panaikinti „Foxpay“ licenciją vadina susidorojimu6
Lietuvos banko (LB) sprendimą už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikinti finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, jos vadovė Ieva Trinkūnaitė vadina susidorojimu bei siekiu pagrįsti kuo griežtesnę ba...
-
Alytuje atidaryta nauja „Kauno grūdų“ gamykla2
Žemės ūkio ir maisto gamybos grupės „Akola group“ valdoma bendrovė „Kauno grūdai“ Alytuje atvėrė dar vieną gamyklą. ...
-
S. Krėpšta: panaikinus „Foxpay“ licenciją, bendrovės klientai neturėtų pajusti nepatogumų
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta tvirtina, kad nutraukus mokėjimo bendrovės „Foxpay“ licenciją, klientai nepatogumų nepajus. ...