- Remigijus Bielinskas, Izabela Kuzmicka, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nekilnojamojo turto (NT) vystytojai teigiamai vertina teisėsaugos pradėtą tyrimą dėl korupcijos statybų priežiūros srityje, tačiau baiminasi, kad statybos leidimų procesai gali dar labiau sulėtėti.
NT plėtros bendrovės „Citus“ savininko Mindaugo Vanago teigimu, teisėsaugos tyrimas yra teigiamas reiškinys – anot jo, tikėtina, tai paskatins vienodas konkurencines sąlygas.
„Aš sveikinu tokį tyrimą, nes tas leidimų išdavimo ir žemės planavimo sektorius iš senų laikų turėjo tokį šešėlio atspalvį. Paskutiniu metu jautėsi išskaidrėjimas, lyginant, kas buvo prieš dešimtmetį – tikrai daug kas pasikeitė, bet panašu, kad ne iki galo“, – BNS teigė M. Vanagas.
Anot jo, viena vertus, toks tyrimas yra teigiamas dalykas, kita vertus – jis gali dar labiau pristabdyti ir taip lėtą statybų leidimų derinimo procesą.
„Turiu nuogąstavimą, kad apskritai nesustotų tas leidimų išėmimas, nes panašu, kad dalis specialistų turės išeiti iš darbo, o likę dar labiau įsibaimins ir bijos apskritai ką nors daryti. Būtų labai blogai, kad šis procesas sulėtėtų, nes jis ir dabar lėtas, o žinant, koks yra NT poreikis, viskas baigtųsi NT pasiūlos mažėjimu, nors ir dabar yra ji istoriškai maža“, – sakė M. Vanagas.
Anot „Citus“ savininko, kol nebuvo priimtas infrastruktūros įstatymas, panaikinęs galimybę miesto ūkio departamentams išduoti vadinamąsias statybų sąlygas, bendrovė dažnai patekdavo į „pilkąją zoną“
„Patys esame turėję atvejų, kai šalia mūsų vystytojai gauna suprojektuoti 100 metrų gatvės, o mes po metų jau būname įpareigoti įrengti ne tik savo 200 metrų, bet ir kaimynų 100 metrų. Tai mūsų sąmata dešimtis kartų didesė tapdavo. O tas sąlygas miesto ūkis išduodavo pagal akis, tai mums klausimų tikrai kildavo“, – sakė M. Vanagas.
„Citus“ savininkas teigė, kad jo valdoma bendrovė nėra gavusi tiesioginių užuominų duoti kyšių.
„Tiesiogiai nesame susidūrę, kad būtų iš mūsų reikalaujama kyšio, bet pagal nuojautą tai veikiantis toks dalykas buvo, nes leidimų išėmimas sudėtingas dalykas – namą pastatyti yra lengviau negu jį (leidimą – BNS) gauti, o kartais matai, kad konkurentai lengviau praeina tas procedūras“, – sakė jis.
Pasak NT plėtros bendrovės „Darnu group“ vadovės Sigitos Survilaitės–Mekionienės, dėl tokių teisėsaugos tyrimų rinka valosi.
„Manau, kad skaidrumas visada yra gerai, tai jeigu yra problemų ir valosi, tai situacija rinkoje tvarkosi, tai čia teigiamai vertiname, bet kol kas nelabai galiu komentuoti, nes informacijos yra per mažai“, – BNS sakė ji.
Paprašyta pakomentuoti, ar bendrovė yra tiesiogiai susidūrusi su atvejais, kai valdininkai prašo kyšio už procesų spartinimą, „Darnu group“ vadovė sakė neigiamai.
„Paskutiniu metu tikrai nesame ir kaip tik visą situaciją galėčiau vertinti kaip labai teigiama linkme besikeičiančią“, – sakė S. Survilaitė–Mekionienė.
NT plėtros bendrovės „Omberg“ vadovė Dalia Andrulionienė BNS teigė, jog dėl tokio tyrimo greičiausiai nukentės rinkos dalyvių reputacija, bet pats apsivalymas yra labai sveikintinas.
„Valstybinių institucijų, susijusių su NT rinkos biurokratiniais procesais, reputacijai įtaka tikriausiai bus neigiama, bet man atrodo, kad reikia sveikinti tuos procesus ir jeigu jie bus įrodyti, nuo tokių korupcinių apraiškų būtų valomasi“, – sakė D. Andrulionienė.
Teisėsauga ketvirtadienį pranešė, jog tyrime dėl įtariamos korupcijos statybų priežiūros srityje tiriama per 150 nusikalstamų veikų, esama per 60 įtariamųjų, tarp jų – šešių valstybės tarnybų darbuotojai.
Pasak STT atstovų, įtariama, kad valstybės tarnautojai per tarpininkus priimdavo kyšius išduodant statybos leidimus, viešinant, derinant projektus, priduodant įvairius nekilnojamojo turto objektus
Pareigūnai tyrė Vilniaus miesto savivaldybės, Valstybinės teritorijų planavimo ir Darbo inspekcijų, Nacionalinės žemės tarnybos ir kitų institucijų veiklą.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
SIM kortelių taip paprastai nebenusipirksite: abejoja, kad tai pažabos sukčius1
Nuo kitų metų norint įsigyti išankstinio mokėjimo SIM korteles, bus privaloma pateikti savo asmeninius duomenis. Taip tikimasi užkirsti kelią telefoniniams sukčiams, kasmet iš žmonių išviliojantiems milijonus eurų. Vis dėlto, ka...
-
Neramina Lietuvos gimstamumas: kas laukia šalies ekonomikos?2
Lietuvos gimstamumo statistika neramina. Per pastaruosius trisdešimt metų naujagimių registruojama bent perpus mažiau, nesiekiame net Europos Sąjungos vidurkio. O kurti šeimą lietuvaičių nepaskatina net dosnios išmokos. ...
-
Po skandalo dėl „Teltonikos“ – liūdnos išvados: niekas nežino, kaip išlipti iš biurokratų pelkės8
Niekas negali pasakyti, kaip išlaisvinti valstybę iš biurokratų pelkės. Naudos Lietuvai turinčios siekti valstybės įmonės ne tik nesusikalba, bet netgi konkuruoja. Stringa tiek daug projektų, kad lėtėja visos valstybės vystymasis. Akiv...
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis3
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas105
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...