- Giedrius Gaidamavičius, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Bet kokie mokestiniai pakeitimai yra „jautrus klausimas“ dabartinėje geopolitinėje situacijoje, todėl prezidentas sieks, kad jie būtų keičiami tik esant plačiam sutarimui, sako šalies vadovo patarėjas Vaidas Augustinavičius.
„Prezidentas supranta, kad bet kokie tolimesni mokestiniai pokyčiai yra labai jautrus klausimas esamoje geopolitinėje aplinkoje ir jie negali būti priimti neišdiskutavus, negali būti nei po kilimu, nei skubant priimti, nei be konsensuso“, – Klaipėdos pramonės ir amatų rūmų 105-ojo gimtadienio renginyje antradienį sakė V. Augustinavičius.
„Prezidentas taip pat labai apdairiai žiūrės bet kokius naujus mokestinius pakeitimus, kad dėl jų būtų platus sutarimas“, – pridūrė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas ekonomikos klausimais.
Mokestinių pakeitimų paketą Vyriausybė pristatė prieš metus, tačiau jis taip ir nepasiekė priėmimo stadijos Seime nesulaukus paramos iš opozicijos ir dėl pertvarkos susiginčijus patiems valdantiesiems – konservatoriams, liberalams ir „laisviečiams“.
Nors mokesčių peržiūros projektą Vyriausybė rugpjūčio pabaigoje įtraukė į planuojamų darbų programą, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė anksčiau teigė, kad mokesčių reformos klausimai iki spalį vyksiančių rinkimų nebus forsuojami.
Tuo metu artėjant Seimo rinkimams Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) pirmadienį būsimą valdžią paragino artimiausius du metus nekeisti mokesčių, o nuo 2026-ųjų bet kokius pokyčius teikti kartu su išsamiu poveikio ekonomikai ir investicijoms vertinimu.
Bus svarbi dalies ministrų „ekonominė samprata“
Pasak V. Augustinavičiaus, prezidentas kartu su už ekonomiką atsakingais būsimos Vyriausybės ministrais sieks didesnių investicijų, geresnių skolinimosi galimybių verslui, taip pat mažesnių energetikos kaštų.
„Šįmet kapitalo investicijos Lietuvoje augo tik vienu procentu, tai čia tikrai Lietuvoje yra per mažai tam, kad ekonomika augtų sparčiau ir čia reikalingos papildomos priemonės“, – kalbėjo V. Augustinavičius.
„Energetikos kaštai, nors jie ir sumažėjo, bet vis tiek išlieka pakankamai aukšti ir tai daro įtaką Lietuvos verslo konkurencingumui globaliai. Čia taip pat Prezidentūra turi idėjų, jas reikės taip pat išdiskutuoti ir mes pasiūlysime jų“, – teigė prezidento patarėjas.
V. Augustinavičius teigė, kad formuojant naują Vyriausybę bei skiriant už ekonomiką atsakingus ministrus, G. Nausėdai bus svarbi jų ekonominė samprata: „Kaip jie mato ekonomiką, kaip jie mato požiūrį į ekonomikos augimą, priemones“.
V. Augustinavičius pabrėžė, kad liepą prasidėjusi antroji G. Nausėdos kadencija pasižymės tokios ekonominės politikos tęstinumu, „kurią mato prezidentas“.
„Tai būtų pagalba gyventojams ir verslui, ko tau reikia. Tai būtų susitarimas ir dialogas dėl esminių pokyčių, o ne buldozerio principas, tai būtų dėmesys regionams ir, be abejo, intensyvi ekonominė diplomatija“, – teigė patarėjas.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vasarą Lietuvoje praūžus audrai, ESO planuoja 300 mln. eurų investicijas į elektros tinklus
Liepos pabaigoje šalyje praūžus didelei audrai, elektros tinklus prižiūrinčio „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vadovas Renaldas Radvila sako, kad ateinantį dešimtmetį bendrovė ketina investuoti papildomus 300 mln. eur...
-
EEX birža nuo kitų metų gegužės pradės dujų prekybą Baltijos šalių ir Suomijos rinkoms
Vokietijos energijos birža „European Energy Exchange“ (EEX) nuo kitų metų gegužės 27 dienos pradės dujų prekybą Baltijos šalių ir Suomijos rinkoms, antradienį pranešė Lietuvos dujų tinklo operatorė „Amber Grid&ldquo...
-
LEA: elektros kaina biržoje pakilo 18 proc.
Įpusėjus spaliui, elektros energijos vidutinė kaina Nord Pool biržoje, lyginant su rugsėjo mėnesio duomenimis, išaugo 18 proc. ir šiuo metu siekia 0,099 Eur/kWh be PVM. Kaip praneša Lietuvos energetikos agentūra, kainos padidėjim...
-
Medijų rėmimo fondas skelbia konkursus 2025 m. finansinei paramai gauti1
Medijų rėmimo fondas, vadovaudamasis Fondo Tarybos 2024 m. spalio 15 d. sprendimu, skelbia konkursus 2025 m. finansinei paramai gauti. Konkursai vyks iki šių metų lapkričio 13 d. vidurnakčio. ...
-
Įregistruotas 2025 m. „Sodros“ biudžeto projektas: pajamos sieks 8,64 mlrd. eurų
Informacinėje teisės aktų sistemoje įregistruotas Valstybinio socialinio draudimo fondo 2025 metų biudžeto projektas. Kitais metais planuojama, kad „Sodros“ pajamos bus 8,64 mlrd. eurų, t. y. 13,09 proc. (1 mlrd. eurų) didesnės nei laukiam...
-
Siūloma denonsuoti Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl prekybinės jūreivystės3
Susisiekimo ministerija siūlo denonsuoti prieš tris dešimtmečius pasirašytą Rusijos ir Lietuvos susitarimą dėl prekybinės jūreivystės. ...
-
Įregistruotas 2025 m. Pensijų anuitetų fondo biudžeto projektas: įplaukos viršys 31 mln. eurų
Informacinėje teisės aktų sistemoje įregistruotas Pensijų anuitetų fondo (PAF) 2025 metų biudžetas. Numatoma, kad pagrindinės veiklos įplaukos jame sudarys 31 mln. eurų, kai išlaidos – 4,8 mln. eurų, iš kurių 4,2 mln. eurų sud...
-
Verslo atstovai išsakė lūkesčius būsimai valdžiai: ko labiausiai baiminasi3
Pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui verslo organizacijų atstovai viliasi, jog nauja valdžia matys verslą kaip partnerį, o ne trukdį, ir skirs pakankamą dėmesį abipusiam dialogui. Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis...
-
Seimo narių išeitinėms numatyta skirti daugiau kaip pusantro milijono eurų2
Kitai kadencijai neišrinktų Seimo narių išeitinėms numatyta skirti 1 mln. 575 tūkst. eurų. ...
-
Sudarant sutartį dėl finansinės paramos ne visais atvejais reikės notaro parašo
Sudarant sutartį dėl ne didesnės kaip 100 tūkst. eurų paramos, nebereikės gauti notaro patvirtinimo. ...