Premjeras: IAE uždarymo projektų rangovai veikia teisėtai

  • Teksto dydis:

Milijardinės vertės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo projektuose dalyvaujančios su Rusijos kapitalu susijusios įmonės veikia teisėtai, tačiau jas stebi šalies teisėsaugos institucijos, teigia premjeras. Žiniasklaidai pranešus, kad elektrinę uždarinėjančias įmones taikosi supirkti Rusijos įmonės, Algirdas Butkevičius vis dėlto teigia paprašęs energetikos ministro Roko Masiulio išsiaiškinti situaciją.

„Daviau pavedimą energetikos ministrui ir jis yra išsiaiškinęs ir man yra paruošta pažyma, kurioje aiškiai pabrėžta, kad projekto įgyvendinimo rangovai savo nuožiūra gali samdyti bendroves, su kuriomis Ignalinos atominė elektrinė neturi jokių sutartinių įsipareigojimų“, - interviu LRT radijui antradienį sakė premjeras.

Taip jis reagavo į žiniasklaidos informaciją, jog didžiausios vertės IAE uždarymo projektų rangovės - Rusijos energetikos milžinės „Rosatom“ valdomos įmonės „Nukem Technologies“ subrangovę įmonę „Vilstata“ siekia įsigyti Rusijos įmonė.

Anot A.Butkevičiaus, IAE uždarymo projekto rangovus taip pat stebi šalies teisėsaugos institucijos.

„Visos rangovinės ir subrangovinės organizacijos, įgyvendinančios (IAE-BNS) eksploatavimo nutraukimo projektus, privalo atitikti ir atitinka Lietuvos įstatymuose nustatytus reikalavimus. Mes apie šitą objektą pastoviai gauname informaciją iš teisėsaugos institucijų ir jie tikrai smulkiai aprašo, kas ką veikia, kas ką daro. Bet kad būtų prieštaravimai mūsų įstatymams, jie to nepažymi. Jei būtų tam tikri neatitikimai Lietuvoje galiojantiems įstatymams, mes iškart imtumėmės priemonių“, - teigė A.Butkevičius.

IAE teigimu, „Nukem Technologies“ užtikrino, kad vidinės problemos subrangovės „Vilstatos“ valdymo organuose jokios įtakos projektų įgyvendinimo eigai neturės ir ateityje.

Televizija TV3 sekmadienį paskelbė, kad bendrove „Vilstata“, kuri atlieka daug Ignalinos atominės elektrinės išmontavimo darbų ir stato branduolinio kuro saugyklą, susidomėjo Rusijos investicinė grupė „Unako“. Anot TV3, gali būti, kad jai jau pavyko nupirkti 51 proc. „Vilstatos“ akcijų.

„Nukem Technologies“ stato 193 mln. litų vertės laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą (B1), o kartus su Vokietijos GNS - ir radioaktyvių atliekų saugyklą (B2/3/4). „Vilstata“ dalyvavo IAE kietųjų radioaktyvių atliekų išėmimo modulio (B2) statybos ir B1 projektuose.

IAE, kuri pirmoji pasaulyje nutraukia nesaugiais laikomų rusiškų RBMK reaktorių veiklą, galutinai bus uždaryta iki 2038 metų, o 2004-asiais pradėtas jos uždarymo procesas, preliminariais skaičiavimais, kainuos apie 2,6 mlrd. eurų (apie 8,95 mlrd. litų).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių