- Greta Zulonaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48 eurus
-
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48 eurus
-
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48 eurus
-
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48 eurus
-
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48 eurus
-
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48 eurus
-
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48 eurus
Nuo liepos kompensuojamuosius vaistus su mažiausia priemoka perkantiems pacientams bus taikomas metinis „priemokų krepšelis“, kurį viršijus valstybė padengs tolesnes papildomas pacientų išlaidas įsigijant medikamentus.
Šiemet jis sieks 48,36 euro.
„Priemokų krepšelio“ dydis apskaičiuojamas sudėjus tris vidutines metines priemokas už kompensuojamus vaistus su mažiausia priemoka, ji vertinama pagal praėjusių kalendorinių metų duomenis. Tai reiškia, kad kiekvienais metais jis bus skirtingas.
Viršijus šią sumą, valstybė kompensuos paciento priemokas perkant kompensuojamus vaistus su sąlyga, jog jis įsigija vaistus su mažiausia priemoka.
Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, tokia priemone gyventojai skatinami rinktis tuos vaistus, dėl kurių valstybė susiderėjo geriausią kainą, taip atveriant kelią kuo daugiau gyventojų pasinaudoti kompensacijoms vaistams.
„Ypač svarbu, kad sudaromos galimybės taupyti tiems gyventojams, kurie dažniausiai vartoja vaistus ir yra jautrūs kainai, t. y. senjorams, sergantiems lėtinėms ligoms ir kitiems. Mūsų skaičiavimais, bendrai krepšelio naudą pajaus daugiau nei šimtas tūkstančių šalies gyventojų, kas sudaro kas dešimtą kompensuojamus vaistus vartojantį pilietį“, – antradienį išplatintame Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime sakė ministras.
Anot ministerijos, „priemokų krepšelis“ taikomas tik vaistams su mažiausia priemoka, taip skatinant racionalų vaistų vartojimą.
„Mes turime neracionaliai vartojamų vaistų problemą. Apie 30 tonų vaistų per metus Lietuvoje yra tiesiog išmetama, tai tokia priemonė turi skatinti vartoti vaistus racionaliai“, – antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys.
Jis taip pat pridūrė, kad ši priemonė mažins finansinę naštą daugiausiai kompensuojamų vaistų vartojantiems žmonėms.
„Apskritai Lietuvoje yra virš milijonas žmonių, kurie naudojosi kompensuojamų vaistų sistema, ir jų daugėja, nes mūsų visuomenė senėja“, – tvirtino ministras.
Pasak A. Dulkio, „priemokų krepšelis“ paskatins gamintojus konkuruoti.
„(...) be abejo, gamintojai bus suinteresuoti, kad būtent jų vaistas būtų su mažiausia kompensuojama priemoka ir kad žmonės vartotų būtent jų vaistą“, – teigė ministras.
Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas sakė, kad populiariausiems kompensuojamiems vaistams paciento priemoka nesiekia vieno euro.
„Priemokų krepšelio“ priemonėje taip pat numatyta išimtis mažo terapinio indekso (vaistams epilepsijai gydyti, imunosupresantai, skiriami po transplantacijos), biologiniams, vieno tiekėjo grupės vaistams ir medikamentams, dėl kurių skyrimo konkrečiu vaisto pavadinimu pagal jų terapines indikacijas konkrečiam pacientui sprendimą priėmė gydytojų konsiliumas. Šiems vaistams priemonė bus taikoma nepriklausomai nuo to, ar įsigijiamas medikamento variantas su mažiausia priemoka.
Valstybinės ligonių kasos skaičiavimais, „priemokų krepšelis“ padės sumažinti išlaidas vaistams maždaug 120 tūkst. pacientų. Taip pat tikimasi didesnės gamintojų konkurencijos dėl mažiausios priemokos, o tai sudarytų sąlygas kompensuojamųjų vaistų kainoms mažėti.
Įvedus „priemokų krepšelį“, vaistų kompensavimui bus kasmet papildomai skiriama 8,9 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.
A. Pečkauskas sakė negalintis pasakyti, kiek Lietuvos gyventojų nuo sausio 1 dienos yra pasiekę metinio „priemokų krepšelio“ lubas.
Nuo šių metų pradžios, įsigaliojus Farmacijos įstatymo pataisoms, kompensuojamųjų vaistų kainodara remiasi mažiausias kainas turinčių ES šalių kainų vidurkiu, taip pat nustatytos galimos didžiausios paciento priemokos už vaistus ir medicinos pagalbos priemones.
Nuo liepos taip pat įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas. Anot viceministro, vaistų kiekis išlieka panašus kaip ir ankstesniais metais.
„Kalbame apie daugiau negu du tūkstančius skirtingų pavadinimų vaistinių preparatų. Skaičius yra tikrai labai panašus“, – nurodė jis.
Patikrinti, kiek išlaidų jau sukaupta „priemokų krepšelyje“, gyventojai galės e. sveikatos asmeninėje paskyroje. „Priemokų krepšelis“ yra kaupiamas nuo šių metų sausio 1 dienos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Atskleista, kiek per metus papilnėjo turtuolių piniginė: sąraše – ir V. Germanas9
Lietuvoje – šeši milijardieriai. Žurnalas „Top“ paskelbė 500 turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą. O šiųmečio reitingo netikėtumas – už finansinius nusikaltimus teistas ir dabar už grotų dėl &bd...
-
R. Pocius: dujų kainos kitą pusmetį turėtų išlikti stabilios
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas sako, kad dujų kainos kitų metų sausį–birželį turėtų išlikti stabilios, o priešingą tendenciją lemtų geopolitiniai veiksniai. ...
-
Lietuva neįgyvendina elektronikos atliekų tvarkymo tikslų: tai lemia ne tik sąmoningumo trūkumas?
Lietuvoje elektros ir elektronikos įrangos atliekų surenkama per mažai, sako elektronikos atliekų tvarkymo ekspertai ir pažymi, kad tokią situaciją iš esmės lemia dvi priežastys – gyventojų sąmoningumo trūkumas ir nelegali tokių atlie...
-
Verslo bendruomenė steigia komisiją prieš biurokratizmą2
Šalies verslui kalbant apie biurokratines kliūtis įvairiems projektams Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) iniciatyva steigiama visuomeninė Efektyvios valstybės komisija. Jos iniciatoriai, be to, kviečia naują Vyriausybę steigti Dvišalę ...
-
Maisto produktų importui augant, pirkėjas renkasi lietuvišką kokybę1
Periodiškai atliekamos apklausos rodo, kad šalies pirkėjai pirmenybę teikia lietuviškiems populiariausiems maisto produktams ir vertina jų kokybę. Tačiau statistiniai duomenys byloja, kad daugelio panašių gaminių vis daugiau ...
-
Kandidantas į susisiekimo ministrus E. Sabutis: vienas svarbiausių darbų – kelių fondas3
Naujiems valdantiesiems žadant įkurti naują kelių fondą ir taip didinti investicijas į kelius, kandidatas į susisiekimo ministrus Eugenijus Sabutis sako, kad tai bus vienas svarbiausių jo darbų. ...
-
VERT: gruodį didėja ir vidutinė šilumos kaina
Vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje gruodį sieks 7,72 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) – 7,2 proc. daugiau nei lapkritį, skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). ...
-
L. Savickas dėl deportuojamų vietnamiečių: reikės išsiaiškinti, kaip dirba Migracijos departamentas5
Kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministrus Lukas Savickas sako, kad svarbu turėti lanksčią migracijos politiką, kuri siektų išlaikyti verslą kuriančius užsieniečius Lietuvoje, o ne taikytų griežčiausias sankcijas remdamasi formalumais....
-
Prezidentas iš I. Ruginienės tikisi sprendimų dėl antros pensijų pakopos1
Prezidentas iš būsimos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Ingos Ruginienės pirmiausia tikisi sprendimų dėl galimybės anksčau laiko pasitraukti iš antros pakopos pensijų sistemos, sako šalies vadovo patarėja. ...
-
VERT patvirtino kainas: kai kuriems vartotojams nuo sausio už dujas ir elektrą teks mokėti brangiau
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį patvirtino maždaug 4 proc. didesnius bendrovės „Ignitis“ visuomeninius elektros tarifus 2025 metų pirmajam pusmečiui. ...