Užimtumo tarnyba: Lietuvoje registruotas nedarbas per mėnesį sumažėjo 0,3 proc. punkto

  • Teksto dydis:

Lapkričio 1 d. Užimtumo tarnyboje buvo registruota 152,9 tūkst. darbo ieškančių asmenų – 4,7 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį.  Kaip praneša Užimtumo tarnyba, šalyje registruotas nedarbas per mėnesį sumažėjo 0,3 proc. punkto ir lapkričio pradžioje siekė 8,4 proc.

Pabrėžiama, kad nedarbas mažėjo 45 iš 60 šalies savivaldybių. Didžiausias šio rodiklio mažėjimas buvo fiksuojamas Kalvarijoje (1 proc. punktu), Kazlų Rūdoje ir Šakiuose (po 0,8 proc. punkto).

Vis dėlto, tarnybos duomenimis, kai kuriose savivaldybėse šis rodiklis, pasibaigus šiltajam sezonui, išaugo. Skaičiuojama, kad Neringoje nedarbas išaugo 0,9 proc. punkto, o Birštone ir Palangoje – po 0,5 proc punkto. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies registruotas nedarbas yra 0,2 proc. punkto didesnis.

Kaip praneša tarnyba, spalį į darbo rinką sugrįžo 21,8 tūkst. asmenų. Tai 3,5 tūkst. (19,1 proc.) daugiau nei prieš metus, bet 12 proc. mažiau nei rugsėjį. Pažymima, kad daugiau gyventojų rinkosi savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus – ją pradėjo 8,6 tūkst. asmenų. Tai 1,2 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Skaičiuojama, kad rudens viduryje darbdaviai Užimtumo tarnybos laisvų darbo vietų platformoje paskelbė 15,1 tūkst. darbo pozicijų – 6,6 proc. mažiau nei rugsėjį. Darbo pasiūlymų skaičiaus sumažėjimas labiausiai fiksuojamas apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje bei švietimo srityje, kur darbuotojų paieška rudenį įprastai būna pasyvesnė. Taip pat nurodoma, kad mažiau laisvų vietų paskelbė statybos sektoriaus ir prekybos įmonės.

Tuo metu apdirbamosios gamybos įmonėse siūlomų darbo vietų skaičius ūgtelėjo. Jose buvo užfiksuotas didžiausias laisvų darbo vietų skaičius nuo metų pradžios – 3,1 tūkst. Daugiausiai darbo pasiūlymų darbdaviai paskelbė didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje (3,6 tūkst.), Kaune (2,1 tūkst.) ir Šiauliuose (1,4 tūkst.), praneša Užimtumo tarnyba.

Akcentuojama kad labiausiai dirbančių gyventojų skaičius padidėjo švietimo ir sveikatos priežiūros srityse, o sumažėjo transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimu užsiimančiose įmonėse.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių