- Erika Alonderytė, Giedrius Gaidamavičius, Roma Pakėnienė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vilniaus apygardos teismui politinės korupcijos byloje išteisinus Dariaus Mockaus valdomą „MG grupę“ (anksčiau – „MG Baltic“), Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas sako, jog ši byla turėjo neigiamą poveikį viso verslo reputacijai.
Tuo metu Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas mano, jog sprendimas parodė teismų nepriklausomumą, be to, jis kelia klausimą, kas atsakys už suterštą išteisintų žmonių garbę ir reputaciją.
„Tikrai yra verslininkų, kurie gyvena iš nevisai teisėtų šaltinių arba neteisėtai naudoja teisėtus šaltinius, tarkime, viešuosius pirkimus, valstybės užsakymus ir taip toliau. Bet koks atvejis, kai taip praturtėjama, aišku, labai neigiamai atsiliepia ir kerta verslo reputacijai“, – BNS sakė S. Besagirskas.
„Nemažai žmonių, jeigu šiandien Lietuvoje paklaustume, apie verslininkus turi pakankamai neigiamą nuomonę“, – pridūrė jis.
Vis dėlto, pasak S. Besargirsko, „MG grupės“ politinės korupcijos bylos baigtis, kai išteisinti joje figūravę politikos ir verslo atstovai, verslo įvaizdžio visuomenės akyse nepagerins.
„Manau, kad didžioji dalis (žmonių – BNS) yra nusivylę šituo sprendimu. Tiesiog jie, ko gero, manys, kad tas sprendimas turėjo būti kitoks, ir nemanau, kad šiuo atveju tai labai pagerins verslo reputaciją – net jeigu iš tiesų ten viskas buvo teisėta ir tie pinigai pinigai pas kaltinamąjį atsirado teisėtais būdais ir nebuvo jokios nusikaltimo sudėties“, – svarstė S. Besagirskas.
„Manau, kad didžioji dalis visuomenės mąstys atvirkščiai – jie sakys, kad verslas ir politikai toliau gali kyšininkauti ir likti nebaudžiami“, – pridūrė jis.
Yra tam tikra nuoskauda, kad žmonės prisikentėjo, ar Masiulis, ar Kurlianskis, ar kiti.
Tuo metu Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas mano, kad teismo sprendimas parodė, jog teismai Lietuvoje yra nepriklausomi. Jis taip pat teigia, jog teisėsaugos sistemai Lietuvoje yra suteikti per dideli įgaliojimai ir per mažai atsakomybės.
„Nenustebino (teismo sprendimas – BNS). Iš tiek žinių konteksto, kiek mes turėjome viešojoje erdvėje, manęs nenustebino. Tiesiog trūksta kompetencijos teisėsaugai ir atsakomybės, nes o ką dabar – iš valstybės prašyti, kad būtų kompensuota moralinė žala? Yra tam tikra nuoskauda, kad žmonės prisikentėjo, ar Masiulis, ar Kurlianskis, ar kiti“, – BNS sakė D. Arlauskas.
„Yra gerai, kad pas mus teismai nepriklausomi, šitas sprendimas parodė, kad teismai vadovaujasi savo teismine logika, tai labai gerai, manau, kad tai yra didžiulis mūsų kaip demokratinės valstybės pasiekimas“, – pridūrė jis.
Jis teigė manantis, jog dėl bylos viešojoje erdvėje buvo sukeltas per didelis ažiotažas.
„Mūsų baudžiamajame procese yra labai daug neapibrėžtumų, kurie leidžia teisėsaugai su žmonėmis elgtis ne visiškai civilizuotai. (...) Teisėsauga gali neturėdama pakankamo pagrindo sulaikyti žmones, uždėti antrankius, uždaryti ir manau, kad šita byla irgi labai rezonuoja šia prasme. Buvo daug pompastikos, daug triukšmo viešoje erdvėje, o pasirodė, kad teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį“, – sakė D. Arlauskas.
„Per daug buvo sukeltas rezonansas viešos informacijos skleidimui, bet pasirodo, mūsų teisėsauga nesugeba atskirti, kur yra baudžiamoji veika, o kur ne baudžiamoji. (...) Jei žmonės išteisinti, kažkas turi atsakyti už suterštą garbę, reputaciją, negali taip būti“, – pridūrė jis.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius ir Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis nuo komentarų apie teismo sprendimą susilaikė. „MG grupė“ nėra šių organizacijų narė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vyriausybė mažina biurokratines kliūtis nustatant infrastruktūros apsaugos zonas
Siekdama mažinti biurokratiją Vyriausybė supaprastino infrastruktūros apsaugos zonų nustatymo tvarką. ...
-
ILTE pramonės įmonių modernizavimui skyrė dar 80 mln. eurų
Nacionalinė plėtros įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) pramonės modernizavimui skyrė papildomą 80 mln. eurų finansavimą. ...
-
N. Mačiulis: paliekame infliacijos dugną2
Po kurį laiką vyravusios defliacijos rudenį vartotojų kainoms vėl kylant, ekonomistai teigia, kad infliacijos žemumos – jau praeityje. ...
-
Ministerija: JAV teiks Lietuvai informaciją apie mažuosius branduolinius reaktorius2
JAV padės Lietuvai vertinti galimybes ateityje statyti ketvirtosios kartos mažuosius branduolinius reaktorius. ...
-
Lietuviai skolas dažniau „išsimušinėja“ patys: nepasitiki teisine sistema?
Tik kas ketvirtas lietuvis dėl negrąžintos skolos kreipiasi į antstolius ir vis daugėja tokių, kurie skolas „išsimušinėja“ patys. ...
-
Lapkritį – išankstinė 0,5 proc. mėnesio ir 1,1 proc. metinė infliacija
Išankstinė metinė infliacija – lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu – siekia 1,1 proc., o mėnesio – lapkritį, palyginti su spaliu, – 0,5 proc., trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Vyriausybė – už atlyginimų kėlimą mokslininkams
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų rugsėjo vidutiniškai 8 proc. augtų atlyginimai valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslininkams. ...
-
Viceministras: 2026 metais pensijos turėtų viršyti skurdo ribą2
Atotrūkis tarp santykinės skurdo ribos, vertinamos pagal žmogaus pajamas, ir vidutinės pensijos toliau mažėja, o 2026 metais pensijos turėtų būti didesnės nei skurdo riba, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. ...
-
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje. Vyriausybė trečiadienį patvirtino tokios vertės paramos Ukrainos energetikos sektoriui programą. ...
-
Vyriausybė: 74 mln. eurų RRF lėšų – baterijoms, dviračių ir pėsčiųjų takams
Beveik 74 mln. eurų iš Lietuvai skirtų Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų bus papildomai skirta energijos kaupimo įrenginiams (38,55 mln. eurų) bei dviračių ir pėsčiųjų takams įrengti (...