- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuviškų daržovių augintojai sako, kad derlius šiemet neypatingas. Tam įtakos turėjo lietingi ir vėsūs orai pavasarį. Anot ūkininkų, svogūnai ir morkos brangs, mat žymiai išaugo paruošimo ir laikymo sąnaudos, praneša LNK.
Daržininkystės ūkyje pats darbymetis, imamas svogūnų derlius. Šiemet jis neblogas, žymiai prastesni bus vėlyvieji svogūnai.
„Toks pusėtinas. Aišku, jis geresnis nei praeitais metais. Šiemet trukdė stiprios liūtys, išsiplovė daug mineralinių medžiagų iš dirvožemio“, – sakė ūkininkas Julius Šateika.
Anot ūkininko, laukia įdomūs, bet šiek tiek ir baisūs metai. Kainos kol kas neaiškios ir nors šiemet jos turėtų būti didesnės, kiek pakils – sužinosime vėliau.
„Kainos turėtų būti didesnės pagal infliaciją. Kainų mes nenustatome, tai daro lenkai, kurie užaugina kažkodėl viską pigiau, ir mes derinamės pagal juos“, – situaciją komentavo J. Šateika.
„Jei rinkoje bus juntamas trūkumas, natūralu, kad kainos bus didesnės. Dažnai kaina priklauso nuo Lietuvos rinkos, tačiau jei Lenkijoje derlius būna geresnis, jie rinką išbalansuoja pasiūlydami pigiau ir dažnai prastesnės kokybės produktų“, – teigė Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorės pavaduotoja Indrė Lukoševičienė.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
Anot ūkininko, sandėliavimo išlaidos šiemet labai išaugs, dujų ir elektros kainos smaugs daržininkystę.
„Dujų kainos realiai jau praeitais metais buvo pakilusios, nors naudojome tik pusę sandėlių, kur reikėjo kaitinti dujomis ir džiovinti svogūnus, bet mokėjome dvigubai daugiau“, – pastebėjo J.Šateika.
„Ūkininkus bent šiemet labiausiai paveikė išaugusios kainos. Rudenį trąšų kaina pabrango iki keturių kartų. Taip pat elektra, dujos, darbo užmokestis ir degalai“, – vardijo I.Lukoševičienė.
Šis ūkininkas produkciją po prekybos centrus išvežioja pats, tad jaučia didesnes transportavimo išlaidas. Tiesa, lietuviška produkcija turi pranašumą – mat daržovių transportavimas iš užsienio kainuoja dar daugiau.
Daržovės ateityje brangs ir dėl naujų mokesčių – apmokestinus paviršinių vandens telkinių naudojimą, ūkininkai patirs dar daugiau nuostolių.
„Pagal dabartinius rodiklius ir pagal kainą, kurią turėsime mokėti už upės vandenį, – papildomi 10 eurai dienai“, – apytiksliai skaičiavo ūkininkas J.Šateika.
Laistymo sistema vandeniu aprūpina vėlyvąsias morkas. Dėl prastų oro sąlygų kol kas neaišku, ar jos išvis spės užaugti.
„Viename lauke bandėme sėti tarp liūčių – visiškai nepavyko, nepasiteisino ir šiuo metu turime vėliausiai per 30 metų sėtas morkas. Paskutinė sėja buvo liepos 5 d.“, – sakė J.Šateika.
Šie metai, anot daržovių augintojų, jiems nepalankūs visais aspektais. Dėl blogų oro sąlygų kai kur derlius itin prastas, o elektros ir dujų kainos siekia rekordus.
„Skaičių, pagal kuriuos remiantis tikrai galėčiau pasakyti, kad tai bus blogiau, neturiu, tačiau, mano nuomone, matant visą situaciją, gali būti prasčiausi metai“, – svarstė I.Lukoševičienė.
Viename didžiausių Lietuvos daržininkystės ūkių viso pasėta po 150 ha svogūnų ir morkų. Dabar imamas ankstyvųjų svogūnų derlius, vėlyvieji bus imami rugsėjo viduryje, morkos – spalį.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis1
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas52
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...
-
I. Trinkūnaitė Lietuvos banko sprendimą panaikinti „Foxpay“ licenciją vadina susidorojimu6
Lietuvos banko (LB) sprendimą už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikinti finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, jos vadovė Ieva Trinkūnaitė vadina susidorojimu bei siekiu pagrįsti kuo griežtesnę ba...
-
Alytuje atidaryta nauja „Kauno grūdų“ gamykla2
Žemės ūkio ir maisto gamybos grupės „Akola group“ valdoma bendrovė „Kauno grūdai“ Alytuje atvėrė dar vieną gamyklą. ...
-
S. Krėpšta: panaikinus „Foxpay“ licenciją, bendrovės klientai neturėtų pajusti nepatogumų
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta tvirtina, kad nutraukus mokėjimo bendrovės „Foxpay“ licenciją, klientai nepatogumų nepajus. ...
-
Baltijos šalių ministrai ragina suvienodinti tiesiogines žemės ūkio išmokas1
Lietuvoje vykusiame susitikime Baltijos šalių žemės ūkio ministrai paragino visas Europos Sąjungos valstybes nares suvienodinti tiesiogines išmokas žemės ūkiui. ...
-
Nuo gruodžio baisogališkiai traukiniais į Vilnių keliaus be persėdimų2
Nuo gruodžio vidurio, savaitgaliais, į šalies sostinę nuvykti norintys Baisogalos gyventojai tą galės padaryti keliaujant vienu traukiniu. ...
-
BFK vadovas: vienkartinių pensijų fondų išmokų nereikia apmokestinti
Naujasis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas mano, kad ir toliau nereikėtų apmokestinti vienkartinės išmokos iš antros pakopos pensijų fondų. Tačiau socialdemokratas Algirdas Sysas mano, jog valstybės įmokėta dalis ar ...